23. 3. 2024 | Filip Hulín

Stav série je vyrovnaný. Kališníky čeká dvojzápas ve Zlíně

Po dvou zápasech v Litoměřicích se semifinálová série přesouvá do Zlína, kde se před bouřlivou atmosférou bude hrát o další dva body. Stav série je vyrovnaný, když první zápas ovládli kališníci a druhý zase Berani. Zápasy v sobotu a v neděli shodně startují v 17:30.

Semifinálová série má za sebou dva zápasy na ledě Litoměřic. V prvním byli úspěšnější domácí, kteří díky skvělé obraně a brankáři zvítězili 2:0. Na první gól se v Kalich Areně muselo čekat až do 49. minuty, kdy se trefil Petr Ton. O necelé tři minuty později měli kališníci další důvod k radosti. Střelec první branky Petr Ton krásně vybídl Filipa Kuťáka, který si stáhl puk do bekhendu a zasunul do branky.

Druhé utkání semifinálové série se hrálo ve středu. Stadion začal velmi aktivně a několikrát mohl jít do vedení. Největší šanci měl v 7. minutě Husák, avšak střela se mu před prázdnou brankou nevyvedla. Poté se dostali ke slovu Berani, kteří během čtyř minut vstřelili tři góly a hrdinu prvního zápasu Oldřicha Cichoně vyhnali z branky. Zlín nepolevil a nadále střílel. Konečné skóre se zastavilo na 1:8 z pohledu Stadionu.

V semifinálové sérii je možné sledovat dva vůbec nejlepší brankáře play-off. Litoměřický gólman Oldřich Cichoň je tím vůbec nejlepším a jeho statistiky jsou obdivuhodné – úspěšnost zákroků 94,39%, 1,89 průměrně obdržených gólů, a dokonce i jedna asistence.

Brankoviště Zlína hájí celou sezonu Daniel Huf. Neotřesitelná jednička Beranů odchytala v play-off pět zápasů a zapsala čtyři výhry. Jeho úspěšnost zákroků je 93,63% a průměr obdržených branek přesně dvě.

Nejproduktivnějším hráčem Zlína v play-off je bývalý dlouholetý kapitán Stadionu Martin Novák, který v posledním zápase zapsal hned čtyři body a celkově už sedm. Už dva hráči Beranů mají na svém kontě čtyři přesné trefy, jmenovitě jde o Mikka Salmia a Zdeňka Sedláka.

Na straně Stadionu mají hned tři hráči shodných pět bodů. Jde o Petra Tona, Přemysla Svobodu a Filipa Kuťáka. Nejlepším střelcem je prvně jmenovaný, jenž zapsal už tři zásahy.

SF1: HC Stadion Litoměřice – Berani Zlín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 48:57 Ton (Tůma, Svoboda), 52:44 Kuťák (Ton, Cichoň). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Maštalíř, Roischel. Diváci: 1650. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely na branku: 31:41 (8:14, 11:13, 12:14). Zblokované střely: 14:17. Vhazování: 26:27. Průběh utkání: 2:0.

SF2: HC Stadion Litoměřice – Berani Zlín 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 42:32 Poppel (Kuťák, Krutil) – 13:42 Novák (Suhrada), 14:07 Riedl (Holík), 17:10 Paukku (Zbořil, Salmio), 23:46 Paukku, 25:00 Sedlák (Kindl, Novák), 31:57 Sedlák (Süss, Werbik), 43:22 Novák (Süss, Kindl), 49:53 Salmio (Sedlák, Novák). Rozhodčí: Zavřel, Micka – Kokrment, Augusta. Diváci: 1740. Vyloučení: 11:5. Využití: 1:2. Střely na branku: 33:47 (14:16, 11:17, 8:14). Zblokované střely: 16:10. Vhazování: 37:40. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:8.

Utkání startuje v sobotu i v neděli na Zimním stadionu Luďka Čajky v 17:30. Sobotní zápas můžete živě sledovat na webu Hokejka TV, nedělní duel odvysílá ČT Sport Plus. Textový přenos bude k dispozici na webu Onlajny.com.