25. 1. 2024 | Filip Hulín

Musíme lépe bruslit, dohrávat souboje a více střílet, říká po utkání se Vsetínem Dominik Pavlák

Stadion na domácím ledě nestačil na Vsetín a prohrál 2:5. Obránce Dominik Pavlák zapsal v prosinci první extraligový start a proti Valachům strávil na ledě téměř třináct minut. ,,Moc nám to nelepilo. První třetina od nás nebyla příliš dobrá a v závěru jsme dostali dva góly. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a dostali zpět do zápasu, ale v závěrečné dvacetiminutovce jsme obdrželi na začátku dva rychlé góly a úplně se sesypali,“ zhodnotil utkání mladý zadák.

Se Vsetínem jste prohráli 2:5. Jak bys zápas zhodnotil?

Moc nám to nelepilo. První třetina od nás nebyla příliš dobrá a v závěru jsme dostali dva góly. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a dostali zpět do zápasu, ale v závěrečné dvacetiminutovce jsme obdrželi na začátku dva rychlé góly a úplně se sesypali.

První třetina nebyla špatná, ale v závěru jste dostali dva góly. Co se tam stalo?

Když dostaneme gól, tak se často úplně sesypeme. Musíme na tom zapracovat.

Ve druhé části hry jste se vrátili zpět do zápasu. Co jste zlepšili?

V šatně jsme si řekli, že musíme dohrávat hráče, blokovat střely a hlavně střílet, což se nám dařilo a vrátili se zpět do zápasu. Do třetí třetiny jsme vstupovali v euforii, ale tam se to zlomilo.

V zápase jste neměli ani jednu přesilovku. Hrál Vsetín hodně disciplinovaně?

Moc jsme nevyhrávali souboje, takže protihráči to měli jednodušší a neměli důvod k faulům.

Minulý měsíc si zaznamenal první start v extralize. Jaký to byl pocit?

První zápas byla velká euforie a budu na něj vzpomínat ještě hodně dlouho. Utkání jsem si moc užil a jsem vděčný trenérům, že mi dali šanci se ukázat a doufám, že v tom budu pokračovat.

Jaké pociťuješ největší rozdíly mezi extraligou a Chance ligou?

Rychlost a tvrdost. V extralize je i o dost jiná taktika.

Co si z dnešního zápasu vzít do příštího souboje s Třebíčí?

Zápas proti Vsetínu bych hodil za hlavu a soustředil se na další. Musíme lépe bruslit, dohrávat souboje a více střílet.

Do konce základní části zbývá jedenáct zápasů. Co bude v závěru soutěže nejdůležitější?

Důležitá bude stabilita v týmu. Musíme se více semknout a hrát ještě lepší hokej. Hlavně musíme získávat body a do play-off jít z co nejlepší pozice.