17. 11. 2023 | Filip Hulín

Souboj s tabulkovým sousedem! Kališníci míří do Sokolova

Na Stadion v rámci 22. kola Chance ligy čeká souboj na ledě Sokolova, kterému se v této sezoně daří a v tabulce je pouhý bod za kališníky. Litoměřičtí vyhráli dvakrát v řadě, naopak Baník dva zápasy po sobě nezískal ani bod a více jak 130 minut už nevstřelil gól. První vzájemný zápas ovládl v Kalich Areně Stadion. Vyhrají kališníci proti Sokolovu i podruhé v sezoně?

Litoměřice - Přerov 4:2

Kališníci po reprezentační přestávce ve středu zapsali druhou výhru v řadě, když si na domácím ledě poradili s Přerovem. Stejně jako proti Jihlavě však museli otáčet skóre, když Zubři po čtyřiceti minutách vedli 2:1. Stadion však třemi góly v závěrečné části hry utkání otočil a zvítězil 4:2.

Sokolovu se v této sezoně daří a nachází se pouhý bod za Stadionem. Poslední dva zápasy se však Baníku nepovedly, když nejprve padl doma s Kolínem 0:2 a ve středu nestačil na Vsetín 0:4. Sobotní soupeř Stadionu tak více jak 130 minut nevstřelil gól.

V sobotním utkání se proti sobě postaví dva nejlepší týmy v přesilovkách. Sokolov má úspěšnost početních výhod téměř 24 %, naopak Stadion je na tom o více než dvě procenta hůře. Diametrální rozdíl je ve vylučovanosti týmů. Stadion je s 276 minutami nejhorší v lize, Baník je se 164 minutami druhý nejméně trestaný tým.

Nejproduktivnějším hráčem Baníku je Daniel Kružík, který zaznamenal šest branek a čtrnáct asistencí. Sokolov má velkou sílu v brankovišti. Všichni tři brankáři mají procentuální úspěšnost nad dvaadevadesát procent, a i díky tomu má Baník třetí nejlepší obranu ligy.

V dresu Stadionu se v posledním utkání proti Přerovu zaskvěl Přemysl Svoboda, který zaznamenal tři body, čímž se posunul na první místo týmového bodování. Celkem má na svém kontě osm branek a 12 nahrávek.

První vzájemné utkání dopadlo lépe pro Stadion

9. kolo Chance ligy, 7. října

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13:05 Chlubna (Krutil, Guman; 5/4), 36:45 Guman (Svoboda, Strejček; 5/5), 42:24 Aubrecht (Toman; 5/5), 58:35 Ton (Sihvonen, Jícha; 5/5) – 53:51 Osmík (Kružík, Tureček; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Čáp – Beneš, Polák. Diváci: 803. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:27 (8:13, 11:4, 9:10). Zblokované střely: 10:2. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Zápas kališníků v Sokolově odstartuje v sobotních 17:00 a můžete ho sledovat v živém přenosu na Hokejka TV. Textový komentář bude k dispozici na Onlajny.com.