3. 12. 2020

Stadion před MS dvacítek doplňuje kádr! Kališnický dres oblékne šestka nových hráčů

Stadion poprvé v sezoně výrazně obměňuje sestavu. Vzhledem k blížícímu se MS juniorů a nominaci čtrnácti kališníků do širšího kádru dvacítky musel klub zareagovat a doplnit sestavu. Do Litoměřic tak přichází šestka zcela nových i staronových hráčů. Do známého prostředí se vracejí litoměřičtí odchovanci Přemysl Svoboda a Jakub Černohorský. Vrací se také Tomáš Bernat. Nově naopak kališnický dres obléknou Lukáš Stehlík, Dominik Soukup a Jiří Háva.

Reprezentační dvacítka se chystá na přípravný kemp před MS juniorů a následný světový šampionát v Kanadě, v širší nominaci hráčů se objevilo hned 14 kališníků. Trenérovi kategorie U20 Karlu Mlejnkovi se budou hlásit na reprezentačním srazu Šimon Kubíček, Michael Krutil, Daniel Poizl, Pavel Novák, Filip Koffer, Michal Teplý, Jaromír Pytlík, Martin Lang, David Vitouch, Jan Mlčák, Ondřej Baláž, Matěj Toman, Filip Přikryl a David Jindra.

Trojice Baláž, Mlčák a Toman ještě zasáhne do duelu s Přerovem, pak už se bude hlásit na srazu národního týmu do dvaceti let stejně jako ostatní. Klub proto musel zareagovat a doplnit okleštěnou sestavu. Kališnické řady posílí po Petru Moravcovi šestka mladých hráčů – obránci Jiří Háva a Jakub Černohorský a útočníci Přemysl Svoboda, Tomáš Bernat, Lukáš Stehlík a Dominik Soukup.

Bernat, Svoboda i Černohorský se vracejí do známého prostředí. Litoměřický odchovanec Přemysl Svoboda nejprve působil v mládežnických kategoriích Stadionu, poté se přesunul do Litvínova, aby se následně vrátil zpět do Litoměřic. Za dospělý A tým si pak poprvé zahrál v sezoně 2018/2019. Poté se přesunul znovu do Litvínova a Ústí nad Labem. V extralize prozatím odehrál 10 zápasů s bilancí 3+4. V Chance lize má na kontě 44 duelů (12+15). Několik utkání odehrál i za mládežnické reprezentace.

Stejně jako Svoboda je litoměřickým odchovancem také devatenáctiletý bek Jakub Černohorský. V mladším dorostu se ze Stadionu přesunul do Žďáru nad Sázavou a Jihlavy. Právě v dresu Dukly naskočil i do svého prvního duelu v dospělém hokeji. Celkem má na kontě 40 prvoligových utkání. Zkušenosti nabral i ve druhé lize nebo zápasech mládežnických reprezentací.

Devatenátiletý Tomáš Bernat nakoukl do sestavy Stadionu už minulou sezonu, kdy odehrál šest zápasů. Jinak nastupoval za kladenskou juniorku, v létě si vyzkoušel i čtyři duely Generali Česká Cupu. Loni odehrál 11 zápasů za reprezentaci U19.

Do nového prostředí naopak přicházejí Jiří Háva, Lukáš Stehlík a Dominik Soukup. Prvně jmenovaný Jiří Háva hokejově vyrůstal v Litvínově, kde si v sezoně 2018/2019 odbyl první extraligový start. Jinak převážně nastupoval za litvínovskou mládež. Ze stejného klubu je osmnáctiletý útočník Lukáš Stehlík, jenž od kategorie U16 pravidelně reprezentuje. Stejně jako Háva nastoupil v dresu Vervy do jednoho extraligového zápasu, za Sokolov si loni v jednom duelu vyzkoušel Chance ligu. Jinak pravidelně hrál v litvínovské mládeži.

Teprve sedmnáctiletý útočník Dominik Soukup je odchovancem Plzně, kde doposud působil. Kromě jednoho startu za druholigové Klatovy ještě nemá žádnou zkušenost s dospělým hokejem. Už má ale na kontě 21 zápasů za reprezentace U16 a U17. V dorostu Plzně měl navíc loni výbornou sezonu. Ve 36 zápasech nasázel soupeřům 35 branek, ke kterým přidal 27 asistencí. Výbornou produktivitu ale měl i v předchozích sezonách.