Stadion se v historicky prvním semifinále zkušeností soupeře nezalekl a na domácí půdě zvítězil 2:0. Skvělými výkony pomohl k výhře brankář Oldřich Cichoň, který nepustil za svá záda ani jeden puk. Góly přispěli Petr Ton a Filip Kuťák a Litoměřice se radují z výhry.

SF1

2:0

0:0, 0:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - Berani Zlín

Branky a nahrávky: 48:57 Ton (Tůma, Svoboda; 5/5), 52:44 Kuťák (Ton, Cichoň; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Maštalíř, Roischel. Diváci: 1650. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely na branku: 31:41 (8:14, 11:13, 12:14). Zblokované střely: 14:17. Vhazování: 26:27. Průběh utkání: 2:0.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Pavlák, Krutil, Husák, Černohorský, Benda – Žmola, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Vitouch, Cikhart.

Berani Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, Novotný, Suhrada – Lang, Holík, Paukku – Süss, Werbik, Salmio – Novák, Kindl, Sedlák – Sedláček, Gago, Köhler.

Zápas začal velmi vyrovnaně, ale ve 4. minutě zamířil na trestnou lavici Patrik Husák a hosté měli k dispozici první přesilovku. První šanci měl ale Kale Costa, který si obhodil protihráče a dostal se před Hufa, který jeho bekhendovou střelu vyrazil ramenem.

Na druhé straně se mohl prosadit Suhrada, který ale z levého kruhu trefil pouze horní tyčku domácí klece. Další příležitost měli také Berani, před brankou zůstal sám před Jesse Paukku, ale Cichoň proti němu skvěle zasáhl hokejkou.

Ve druhé periodě měl asi největší šanci zkušený Petr Holík, který ale v přečíslení střelou z levého kruhu minul branku. Stadion měl k dispozici dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužil. Trápily ho hlavně nepřesné přihrávky, ale i důsledná obrana hostí.

Krátce před koncem prostřední dvacetiminutovky ujížděl na zlínskou branku Ondřej Hrabík, jenž byl faulován a sudí nařídili trestné střílení. Toho se ujal Markus Korkiakoski, který se stahovačkou do bekhendu neuspěl a oba celky šly do kabin za stavu 0:0.

Prvního gólu semifinálové série se fanoušci v Kalich Areně dočkali ve 49. minutě. Puk se dostal na modrou čáru k Jakubu Tůmovi, který bez váhání vypálil. Letící kotouč šikovně tečoval Petr Ton a Daniel Huf lovil puk ze své branky.

V čase 52:44 se Kalich Arena otřásala v základech znovu. Petr Ton našel před brankou uvolněného Filipa Kuťáka, který bekhendem zasunul kotouč za roztaženého Hufa.

Více jak tři minuty před koncem byl na pět minut a do konce utkání vyloučen Jesse Paukku za faul kolenem na Vítka Bendu, a kališníci tak do konce základní hrací doby měli přesilovku. Zlín ještě odvolal brankáře a zkusil to za rovnovážného stavu. 34 vteřin před koncem byl vyloučen ještě Michael Krutil za zásah do oblasti hlavy a krku a hosté si vyžádali oddechový čas. Do zbytku zápasu nastoupili bez brankáře, ale žádná branka už nepadla a Stadion se ujal vedení v sérii.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Těžké utkání, Zlín je kvalitní soupeř. Já jsem se na ten souboj těšil, kluci asi taky. Na ledě to úplně nebylo vidět, myslím si, že naši hráči byli nervózní. Rád bych řekl, že to postupem času zmizelo, ale první dvě třetiny určitě nebyly dobré. Ta třetí byla malinko lepší, že jsme využili minimum šancí, které jsme měli a dali dvě branky. Celkově ten zápas nebyl ideální, ale pro nás první bod v sérii a za to jsme rádi."