Kališníci ve čtvrtém zápase semifinálové série padli 2:3 po prodloužení a série se tak přesouvá za vyrovnaného stavu opět do Litoměřic. Stadion se dokázal ve třetí třetině vrátit do zápasu, když se dvakrát trefil Filip Kuťák, avšak v prodloužení rozhodl domácí Sadovikov.

SF4

3:2pr

2:0, 0:0, 0:2 – 1:0

Berani Zlín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 03:58 Gago (Lang; 5/5), 06:46 Salmio (Novák, Sedlák; 5/4), 71:23 Sadovikov (Köhler; 5/5) – 41:13 Kuťák (Svoboda, Vitouch; 5/5), 59:57 Kuťák (Sihvonen, Tůma; 5/4). Rozhodčí: Horák, Kostourek – Pěkný, Peluha. Diváci: 5094. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:32 (5:6, 6:13, 6:11). Zblokované střely: 7:19. Vhazování: 29:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Lang, Gago, Süss – Novák, Kindl, Sedlák – Sedláček, Sadovikov, Köhler.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Benda, Krutil, Husák, Tomek, Pavlák – Žmola, Jícha, Costa – Plos, Kuťák, Svoboda – Hrabík, Korkiakoski, Sihvonen – Vitouch, Cikhart.

Stadion měl hned v úvodu utkání k dispozici přesilovku. Největší šanci zaznamenal Lukáš Plos, jehož střelu z mezikruží vyrazil Huf nad branku. Poté, co Berani ubránili oslabení, tak rychle udeřili. Po zaváhání litoměřické obrany se k puku na hranici brankoviště dostal Michal Gago, který ho poslal mezi betony Oldřicha Cichoně.

O necelé tři minuty později se Zlín radoval podruhé, když využil přesilovou hru. Po zákroku Cichoně se puk odrazil k Novákovi, který ještě vylepšil pozici Mikku Salmiovi, a ten dopravil puk do prázdné branky. V 16. minutě dobře pálil Jakub Tůma, ale Huf zasáhl lapačkou. O pár chvil později ještě jeden z domácích hráčů trefil tyč.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky měli další velkou šanci Berani. Aleksi Salonen si vybruslil až před branku, avšak Cichoň skvěle zasáhl. Na druhé straně mohl snížit Sihvonen, který to v přečíslení vzal na sebe, ale domácí gólman puk vyrazil.

Ve 31. minutě se před hostující branku dostal Paukku, Cichoň však znovu zasáhl. I kališníci měli své šance a neustále zaměstnávali domácího gólmana. Střely Kuťáka, Jíchy ani Hrabíka se však neujaly.

Kališníci hned v úvodu třetí třetiny snížili po krásné kombinaci. Vitouch rozjel akci po pravé straně a našel na pravém kruhu Svobodu, který křižně nahrál na Filipa Kuťáka, jehož střela skončila za zády přesouvajícího se Hufa. O tři minuty později měl velkou šanci Sihvonen, ale jeho dělovku z pravého kruhu vyrazil Huf pravým betonem.

Stadion byl nadále aktivnějším týmem a většinu času se hrálo v obranném pásmu Zlína. Pět minut před koncem třetí třetiny měli Berani velkou šanci. Benda udělal chybu za vlastní brankou a puku se zmocnil úplně volný Lang, avšak těsně minul.

Stadion to v závěru zkusil v šesti a tento risk mu vyšel. Na tabuli svítilo 8,9 vteřin do konce. Korkiakoski vyhrál vhazování na Tůmu, který poslal puk na pravý kruh Filipu Kuťákovi, jehož střela skončila v síti a na litoměřické střídačce propukla obrovská radost.

Rozhodující gól padl až v 72. minutě. Stanislav Sadovikov se dostal k dorážce na hranici brankoviště a bekhendem puk zametl do branky. Série je tak znovu vyrovnaná.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): "Byl to pěkný zápas, z obou stran to tedy bylo hodně opatrné. Na začátku jsme udělali chyby a se štěstím jsme vyrovnali. Prodloužení je hra na to, kdo si počká na chybu soupeře, my jsme udělali chybu a domácí ji využili."