Stadion v rozhodujícím utkání nestačil na Zlín a sezona pro něj končí před branami finále. Berani za výhrou vykročili už v první třetině, kdy se prosadili dvakrát a ve druhé třetině navíc přidali další dva zásahy. Kališníkům tak sezona končí.

SF7

0:4

0:2, 0:2, 0:0

HC Stadion Litoměřice - Berani Zlín

Branky a nahrávky: 02:17 Salonen (Sadovikov, Sedláček; 5/5), 10:50 Salonen (Sadovikov; 5/5), 23:29 Salmio (Paukku; 5/5), 24:10 Šlahař (Süss, Werbik; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Kika – Malý, Jindra. Diváci: 1750. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 29:38 (6:15, 11:14, 12:9). Zblokované střely: 13:13. Vhazování: 28:30. Průběh utkání: 0:4.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Benda, Krutil, Husák, Tomek, Černohorský – Kordule, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Cikhart, Vitouch, Poppel.

Berani Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, Novotný – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Werbik, Süss – Novák, Kindl, Sedlák – Sedláček, Sadovikov, Köhler.

Na první gól se v Kalich Areně dlouho nečekalo. Sadovikov se vyhnul dvěma protihráčům a křižně našel na pravém kruhu zcela volného Aleksiho Salonena, který před prázdnou brankou nezaváhal. O minutu později mohl snížit Svoboda, jehož střelu Huf vyrazil betonem.

V 11. minutě se vyprodaný hostující sektor radoval podruhé. Nenápadné nahození Aleksiho Salonena ze středního pásma překvapilo Cichoně a puk projel mezi jeho betony. O pár chvil později si před branku vyjel Sedláček, avšak litoměřický gólman předvedl skvělý zákrok. Těsně před první pauzou měli velkou šanci i kališníci. Bendova skrytá střela od modré však prolétla těsně vedle levé tyče.

Na začátku druhé třetiny měl velkou šanci Costa, ale Huf zakročil betonem. Ve 24. minutě se Berani radovali znovu. Střelu Mikka Salmia vyrazil Cichoň nad sebe a kotouč nešťastně spadl litoměřickému brankáři na záda a skončil v brance.

O dalších 41 vteřin dal Zlín čtvrtý gól. Süss našel před brankou Jakuba Šlahaře, jehož teč zapadla do branky. O pár minut později měl další šanci Süss, avšak proti jeho pokusu z bezprostřední blízkosti zasáhl Cichoň.

V úvodu třetí dvacetiminutovky mohli kališníci snížit. Kordule dostal skvělou přihrávku na hranici brankoviště, avšak přestřelil. Berani si už zbytek zápasu pohlídali a Stadionu po prohře končí sezona.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): "Těžký a psychicky náročný zápas, nezvládli jsme to. Nepovedlo se nám pořádně ohrozit branku, a když už, tak jsme ukázali, že ještě máme na čem pracovat. Bohužel jsme v posledních dvou utkáních nebyli schopní vstřelit branku, ať už to bylo naší neumětelností, nebo tím, že nás soupeř k ničemu nepustil. Bez gólu se prostě vyhrát nedá."