Kališníkům se šestý semifinálový zápas nepovedl a ze Zlína se vrací s porážkou. Po bezbrankové první třetině se Berani ujali slova ve druhé části hry, kdy se trefili Holík a Salmio. Stadion byl sice v závěrečné dvacetiminutovce aktivní, gól naděje vykřesat nedokázal a o postupujícím rozhodne sedmý zápas.

SF6

2:0

0:0, 2:0, 0:0

Berani Zlín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 20:28 Holík (Salonen, Šlahař; 5/4), 36:14 Salmio (Holík, Riedl; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Kubičík – Kokrment, Polák. Diváci: 4712. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 21:13 (10:2, 8:5, 3:6). Zblokované střely: 15:18. Vhazování: 28:25. Průběh utkání: 2:0.

Berani Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, Novotný – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Werbik, Süss – Novák, Kindl, Sedlák – Sedláček, Sadovikov, Köhler.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Benda, Krutil, Husák, Tomek, Kroupa – Kordule, Jícha, Costa – Vitouch, Kuťák, Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Žmola, Ton.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. V 5. minutě dostali Berani první početní výhodu a kališníkům v pásmu zatopilli, ale puk do branky neprotlačili. V jednu chvíli už se dokonce domácí fanoušci radovali, ale Cichoň nakonec svou klec ochránil.

Oproti předešlým duelům bylo v první třetině vyloučení více, kališníci si také vyzkoušeli přesilovou hru, chvíli se hrálo 4 na 4 a dokonce Stadion čelil i oslabení 3 na 4. Žádný z týmů ale branku nevstřelil. Velkou příležitost měli na konci periody Jícha s Kordulem, kteří se dostali do přečíslení dva na jednoho. Druhý zmiňovaný ale Hufa nepřekonal.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili mnohem lépe Berani, kteří hráli přesilovou hru. Neuběhlo ani půl minuty a už se radovali. Petr Holík si sjel na pravý kruh, naznačil přihrávku, ale nakonec vystřelil a poprvé propálil Oldřicha Cichoně.

I druhá třetina se hemžila vyloučeními a Berani si dokonce vyzkoušeli přesilovku 5 na 3, ale v ní na Cichoně recept nenašli. V čase 36:14 se domácí fanoušci radovali znovu. Petr Holík si počkal v rohu útočného pásma a přihrál Mikku Salmiovi, který švihem rozvlnil síť za litoměřickým gólmanem.

Hned v úvodu třetí třetiny mohl snížit Přemysl Svoboda, který se natlačil před branku, avšak Huf zapsal další zákrok. O pár minut později se do samostatného úniku dostal Köhler, jemuž však chyběla potřebná rychlost a v tísni zakončil vedle branky. Na druhé straně měl obrovskou šanci Jebavý, kterého našel zpoza branky Svoboda, ale litoměřický kapitán ve skvělé pozici na levém kruhu přestřelil.

Čtyři minuty před koncem měl další šanci Stadionu Kordule, jehož pokus z mezikruží skončil těsně vedle pravé tyče. Kališníci to v závěru ještě zkusili v šesti, avšak bez úspěchu. O postupujícím do finále se tak rozhodne v sobotu v Litoměřicích. Vstupenky můžete zakoupit online.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): "Od začátku jsme byli horší, měli jsme špatný pohyb, dělali jsme opačné věci než chceme dělat. Nevím co k tomu víc říct, byť jsme měli nějaké šance, domácí zaslouženě vyhráli. Kdybychom dneska vyhráli, byl byl to velký faul na hokej."