Mečbol na straně Litoměřic! Kališníci ve vyprodané Kalich Areně nedali Beranům šanci a ve Zlíně budou hrát o postup do finále play-off Chance ligy. Stadion se hned v první třetině ujal vedení, dvěma brankami se blýskl Kale Costa a kališníci slaví výhru 4:1.

SF5

4:1

1:0, 2:0, 1:1

HC Stadion Litoměřice - Berani Zlín

Branky a nahrávky: 06:31 Tůma (Korkiakoski; 5/5), 23:36 Costa (Kordule; 5/5), 26:42 Costa (Benda; 5/5), 55:08 Sihvonen (Jícha, Tůma; 5/5) – 42:19 Sadovikov (5/5). Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Zídek, Maňák. Diváci: 1750. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 25:37 (9:8, 10:11, 6:18). Zblokované střely: 9:19. Vhazování: 31:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Benda, Krutil, Husák, Černohorský, Pavlák – Kordule, Jícha, Costa – Vitouch, Kuťák, Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Žmola, Ton.

Berani Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Gago, Süss – Novák, Kindl, Sedlák – Sedláček, Sadovikov, Köhler.

Páté semifinálové utkání začalo velmi vyrovnaně. Ani jeden tým se nedopouštěl chyb a hra se přelévala ze strany na stranu. Už v čase 6:31 propukla zaplněná Kalich Arena v první radost. Jakub Tůma vystřelil z pravého kruhu, Daniel Huf měl zakrytý výhled a puk proklouzl za jeho záda.

Další šanci měl Pavel Kordule, který se do sestavy vrátil po zranění. Litoměřická třiadvacítka zpoza branky našla uvolněného Kalea Costu, jehož střelu Huf fantasticky vyrazil. Berani po polovině sehráli třetiny i přesilovou hru, kterou ale nevyužili a týmy šly do kabin za stavu 1:0.

I do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí. Pavel Kordule přihrál na hranici brankoviště Kaleu Costovi, který z velmi ostrého úhlu trefil skulinku u bližší tyče.

Ve 27. minutě se mladý Australan znovu nemýlil. Kale Costa si sjel mezi kruhy a střelou přes obránce prostřelil Daniela Hufa k levé tyči. Oba týmy si ve druhé třetině vyzkoušely přesilovou hru, ale ani jeden ji nevyužil.

Poslední část základní doby začala lépe pro Zlín. Po střele od modré vznikl před Cichoněm závar a nikdo dlouho nevěděl, kde je puk. Dobře se zorientoval Stanislav Sadovikov, který kotouč doklepl za brankovou čáru a vykřesal Beranům naději.

Necelých pět minut před koncem třetí třetiny slavila vyprodaná Kalich Arena znovu. Josef Jícha zavezl kotouč do pásma a našel před brankou volného Riku Sihvovnena, který se trefil přesně pod víko Hufovy klece. Berani ani nedostali příležitost odvolat brankáře a mečbol je tak na straně Litoměřic.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): "Bylo to další krásné, těžké utkání play-off. obě strany měly opatrný začátek, jsme rádi za to, že jsme dali góly, a že bodovali hráči, kteří v poslední době moc nebodují. Je to strašně důležité. Tým byl obětavý, gólman předvedl parádní výkon a na konci jsme zaslouženě vyhráli."