Stadion si po prohře v Edenu připsal druhou prohru v řadě. Nestačil na prostějovské Jestřáby, kterým podlehl 3:5. V zápase rozhodovala především nedisciplinovanost, Jestřábi vsítili dva góly s přesilovek a jeden z trestného střílení.

28. kolo

3:5

1:2, 1:2, 1:1

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 17:14 Tomek (Kuťák; 5/4), 38:37 Sihvonen (Tomek; 5/3), 53:22 Tomek (Kuťák, Korkiakoski; 5/3) – 10:40 Ostřížek (Veselý, Fronk; 5/5), 19:29 Hašek (Kubeš, Pohl; 5/4), 22:18 Hanousek (Illéš; 5/3), 35:26 Veselý (Illéš, Hanousek; 5/4), 51:09 Doležal (TS). Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Beneš, Kokrment. Diváci: 877. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:3. Střely na branku: 42:26 (16:9, 9:13, 17:4). Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Černohorský, Jebavý, Aubrecht, Kroupa, Tomek, Husák, Pavlák – Costa, Jícha, Sihvonen – Korkiakoski, Kuťák, Plos – Kordule, Vitouch, Svoboda – Krupička, Hrabík, Cikhart.

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák – Hanousek, Poledna, Pohl, Drtil, Krejčí, Kubeš, Forman – Doležal, Hašek, Illéš – Veselý, Ostřížek, Fronk – Račuk, Pitule, Maruna – Slanina, Venkrbec, Jiránek.

Do první třetiny vstoupil mnohém lépe Prostějov, kterému se už ve třetí minutě povedlo dostat kotouč za záda domácího brankáře. Jestřábi ho tam ale úmyslně vhodili rukou a branka tak nemohla být uznána. Poté dostali kališníci výhodu několika přesilovek, ale ani jednu nevyužili.

Krátce po polovině první periody se hosté už ale mohli právoplatně radovat. David Ostřížek se nejlépe zorientoval ve skrumáži před domácím gólmanem a procedil kotouč za jeho záda. V čase 17:14 propukla v radost i Kalich Arena. Tomáš Tomek dostal krásnou přihrávku na ránu z první a zamířil přesně do levého horního růžku prostějovské svatyně.

Jednatřicet vteřin před koncem první dvacetiminutovky kališníci hráli pouze ve třech a inkasovali znovu. Petr Hašek obdržel nahrávku na levý kruh a zamířil přesně do horního rohu Cichoňovy klece. Stadion tak odcházel do kabiny za nepřiznivého stavu 1:2.

Do prostřední části vlétli lépe Jestřábi. Tomáš Hanousek vyslal přesnou dělovku od levého kruhu a zajistil hostům znovu dvoubrankové vedení. V čase 35:26 Prostějov odskočil už na tři branky. Na střed pravého kruhu dostal přihrávku Jan Veselý, který vyslal na domácího gólmana nechytatelnou střelu.

Ještě před koncem prostřední části se prosadili i domácí. Kališníci skvěle sehráli přesilovku pět na tři, Tomáš Tomek přihrál na levý kruh Riku Sihvonenovi, který vymetl levý horní roh Štipčákovy klece. Ve 46. minutě ve vlastním oslabení ujel sám na hostující branku znovu Sihvonen, ale bekhendem prostějovského brankáře nepřekvapil.

V 52. minutě bylo po faulu na Zdeňka Doležala nařízeno trestné střilení, které sám poškozený se štěstím proměnil. Kotouč mu ujel z hole šťastně pod beton Oldřicha Cichoně. Krátce po tomto gólu se hosté po dvou faulech dostali do tří a dvojnásobnou přesilovku využil střelec první litoměřické branky Tomáš Tomek. To byl ale poslední gól utkání a kališníci tak s Prostějovem poprvé v sezoně prohráli.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): ,,Věděli jsme, jaký soupeř přijede, věděli jsme, jaké měl problémy. Začátek byl výborný z naší strany, nepodařilo se nám vstřelit branku a postupem času soupeř začal ukazovat své kvality, dokázal, že jakmile my uděláme chybu, tak on ji potrestá. Dali góly z přesilovek, dali góly z našich individuálních chyb a i když to utkání naoko vypadalo slušně, tak soupeř v těch důležitých momentech dominoval a zaslouženě vyhrál."

Lukáš Majer (LHK Jestřábi Prostějov): ,,Přijeli jsme s velkou pokorou vůči domácím, protože hrají výborně, hrají skvělý hokej a my jsme rádi, že jsme napotřetí v sezoně našli recept proti Litoměřicím a dokázali jsme zvítězit. Výhra se nerodila lehce, zápas byl rozkouskovaný vyloučeními. Speciální týmy obou mužstev musely hodně dělat svojí práci a my jsme zvládli klíčové momenty - přesilovku pět na tři a samostatný nájezd. Po zásluze si odvážíme tři body a již nyní máme v hlavě sobotní utkání se Sokolovem."