Litoměřičtí junioři se opět vrátili z ledu soupeře s prázdnou, tentokrát po porážce 3:0. Také v Chrudimi nezvládli úvod zápasu a poté už nedokázali skóre utkání zvrátit ve svůj prospěch. Zkomplikovali si tak svůj cíl, kterým je postup do 1. ligy juniorů, a budou muset oba své příští domácí duely vyhrát, přičemž záležet bude i na skóre. Ještě ale pro ně není nic ztraceno.

KV2

3:0

3:0, 0:0, 0:0

HC Chrudim - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 4. Slavík (Polák), 7. Brožek (Brychta, Blažek), 8. Vacek (Mlateček). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

HC Chrudim: Pokorný - Blažek, Brychta, Holub, Hudec, Kleprlík, Tesner, Vích - Brožek, Cvrček, Kněžour - Komářek, Mlateček, Polák - Seidler, Slavík, Stupavský - Švadlenka, Vacek

HC Stadion Litoměřice: Froněk - Opava, Gillar, Michajlov, Horáček, Vacek, Kalina - Pavlata, Rusý, Purma - Svatý, Vařečka, Beránek - Nenadál, Chmel, Šindelář - Piewak

Úvod zápasu ani v nejmenším nenaznačoval, že by se měla opakovat stejná situace jako v prvním utkání kvalifikace v Příbrami. Již ve 38. sekundě měli Litoměřičtí první šanci, která ale gól nepřinesla. O minutu později na druhé straně vlétli Chrudimští do pootevřené obrany hostů, naštěstí pro Stadion je ale zastavil hvizd čárového rozhodčího. Ve 4. minutě se ale hra začala pozvolna měnit. Litoměřice přestaly napadat tak, jako v úvodní pasáži utkání a domácí převzali iniciativu. V čase 3:55 po skrumáži před brankářem Froňkem Chrudimští otevřeli skóre, když Radek Slavík pohotově z otočky dorazil puk do odkryté branky. Litoměřičtí junioři se od té doby nemohli prosadit, v následujících minutách vyprodukovali jen slabou střelu od modré čáry, kterou se pokusil tečovat Zdeněk Purma, ale od jeho hole zamířil kotouč jen doprostřed branky. V závěru 6. minuty brankář Litoměřic ještě stačil vyrazit nepříjemný pokus svou vyrážečkou, v úvodu 7. minuty už ale kapituloval podruhé. Střela švihem Dáriuse Brožka z mezikruží zapadla po odrazu od pravé tyče za Froňkova záda a na světelné tabuli svítil stav 2:0. Nešťastný úvod utkání korunovali Chrudimští ještě třetí brankou. V čase 7:42 protlačili puk David Vacek u pravé tyče do branky a trenéři Setikovský a Černý si museli vzít oddechový čas za stavu 3:0. Ve zbytku první dvacetiminutovky už žádný gól nepadl a hra se začala mírně vyrovnávat. Stále ale byli Chrudimští nebezpečnější.

Druhou třetinu odstartoval průnik Rusýho, který byl ale atakován, proto nemohl ideálně zakončit. V prostředním dějství přišlo několik možností v početní převaze pro obě mužstva, ani jedna z přesilovek se však hráčům na obou stranách nepovedla. Stav byl stále 3:0 zejména díky brankáři Litoměřic Froňkovi, který dokázal likvidovat nájezdy Východočechů. Vyznamenal se nejvíce ve 33. minutě, kdy precizním rozklekem vychytal nájezd dvou hráčů Chrudimi na jediného litoměřického obránce. Na druhé straně dál trápil hráče Stadionu brankář Chrudimi hlavně zákroky svými mrštnými betony. Dvě minuty před druhou přestávkou měli Litoměřičtí šanci vstřelit svůj první gól. Pavlata přihrával zpoza branky před brankoviště, ale Radek Rusý v tísni mezi bránícími hráči nezakončil. Stav 3:0 tak trval i po čtyřiceti minutách hry.

Závěrečné dějství odstartovalo vyloučení Chrudimi a následná přesilovka Litoměřic. Největší šance však byla jen bekhendová střela Pavlaty, se kterou si brankář domácích dokázal poradit. V čase 43:50 tribuny na chrudimském zimním stadion na chvíli utichly. Útočník Litoměřic Jan Svatý uzemnil ve středním pásmu jednoho z hráčů Východočechů, který chvíli otřesnený ležel na ledě. Po chvíli se ale, i když otřesen, vydal za doprovodu svých spoluhráčů na střídačku a mohl dál pokračovat ve hře. Ve 46. minutě se opět ukázal v brance Litoměřic Václav Froněk. Po přihrávce napříč brankovištěm se dokázal dostatečně rychle přesunout a střelu úplně volného hráče Chrudimi k tyči vykopl pravým betonem. Stadionu nebylo přáno v zakončení. Střelecké trápení podtrhl Radek Pavlata, který z bezprostřední blízkosti před brankou napálil kotouč až do ochranné sítě. Litoměřičtí tak i ve druhém zápase kvalifikace o postup do první ligy juniorů podlehli svému soupeři, tentokrát 3:0, a budou muset v příštích dvou domácích odvetných duelech zvítězit, aby získali naději na postup do vyšší soutěže.

Richard Černý, Stadion Litoměřice: Ze začátku jsme si zvykali na tempo soupeře, které bylo ze soutěže, kterou hrají, úplně někde jinde. Po té první třetině se hra srovnala, přesto jsme nedali góly a bez gólů se prostě vyhrávat nedá. Dozadu už hra byla lepší a nějakým způsobem se to odehrálo, ale když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát. Nějaká šance tam potom byla, soupeř byl kvalitní a myslím si, že to doma budeme mít těžké. Nic není ale ztracené a pokud vyhrajeme v obou domácích zápasech, máme ještě šanci.