Litoměřice si na domácím ledě dokázaly poradit s Landshutem a vyhrály v přípravě podruhé za sebou. V brance zazářil Oldřich Cichoň a v útoku se dvakrát dokázali prosadit Přemysl Svoboda a Tomáš Guman. Kališníci tak ubránili svoji tvrz a zvítězili 6:1.

Příprava

6:1

3:0, 2:0, 1:1

HC Stadion Litoměřice - EV Landshut

Branky a nahrávky: 5. Guman (Kuťák), 9. Svoboda (Husák), 16. Sihvonen (Husák, Jícha), 33. Guman (Korkiakoski, Costa), 39. Svoboda, 48. Husák (Tomek, Svoboda) – 53. Mayenschein. Rozhodčí: Jaroš, Zeliska – Jurak, Hradil. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 526. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Pařík) – Aubrecht, Kroupa, Černohorský, Husák, Pavlák, Tomek, Böhm – Svoboda, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Guman – Korkiakoski, Costa, Kordule – Cikhart, Vitouch, Vopat

EV Landshut: Dietl – Echtler, Pageau, Bergmann, Rogl, Schwarz, Brückner, Stowasser, Reich, Stieler, Kharboutli, Zucker, McLellan, Pfieger, Zientek, Brandl, Mayenschein, Cameron, Schitz, Kornelli, Seidl Trenér: Heiko Vogler

Kališníci do utkání vstoupili lépe a už ve třetí minutě zvonila tyč za zády hostujícího brankáře. Skóre zápasu otevřel v čase 4:25 Tomáš Guman, který vypálil bezprostředně po vyhraném vhazování nad pravý beton brankáře Dietla.

O chvíli později se k několika slibným šancím dostal i Landshut a ze vzniklého tlaku si vybojoval přesilovou hru, tu ovšem nedokázal využít. Naopak v 9. minutě ve vlastním oslabení ujel Přemysl Svoboda a nádherným blafákem překonal Dietla v brance německého týmu a zvýšil tak na 2:0.

V čase 14:54 byl vyloučen Tomáš Tomek za sekání, kterým nabídl soupeři další přesilovku v utkání. Landshut ji ovšem využít nedokázal, ale naopak opět inkasoval. Ve vlastním oslabení dostal přihrávku Riku Sihvonen, který si obhodil obránce a ranou do levého horního rohu zvýšil na 3:0.

Zpočátku druhé periody to byly opět Litoměřice, které měly více ze hry, ale gólman Dietl předvedl několik výborných zákroků a podržel Landshut. Neprůstřelnost hostujícího brankáře ve druhé třetině ale neměla dlouhého trvání. V čase 32:41 prostřelil podruhé Tomáš Guman Dietla, který měl zakrytý výhled a kališníci se tak dostali do vedení 4:0.

Na počátku 39. minuty se Severočeši radovali popáté. Přemysl Svoboda vybojoval puk v útočném pásmu, namířil si to mezi kruhy a tvrdou ranou mezi betony nedal hostujícímu brankáři šanci a zvýšil tak už na 5:0.

Ve třetí třetině se za Litoměřice dokázal prosadit Patrik Husák a za hosty korigoval Jakob Maynshcein. Zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím Stadionu 6:1.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice) „Čekali jsme důrazný, nepříjemný hokej, což se potvrdilo. Soupeř k tomu zápasu takto přistoupil, ale bylo dobře, že jsme se s tím už od začátku srovnali a dávali jsme góly. Za ty branky jsem opravdu rád a doufám, že nám to zůstane do sezony. Postupem času bylo i vidět, že máme dostatek sil i ten výsledek tomu nahrával, že soupeř už trošku odpadal a už to bylo jenom o tom, aby se nikdo nezranil. Výborný výkon gólmana a dobří střelci."