Stadion odehrál poslední přípravné utkání před novou sezonou na ledě kladenských Rytířů. Domácím se podařilo otevřít skóre už na konci první třetiny a po přestávce tempo hry nabralo na obrátkách. Trefy Kroupy a Jíchy nestačily kališníkům na otočení skóre a v posledním přátelském utkání Litoměřičtí další výhru nepřidali.

Příprava

5:2

1:0, 2:2, 2:0

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 20. Slováček, 21. Sideroff (Melka), 24. Beran (Klikorka, Babka), 42. Jarůšek (Klepiš, Plekanec), 43. Veber (Plekanec, Sideroff) - 30. Kroupa (Cikhart), 39. Jícha (Sihvonen). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Hnát, Thuma. Vyloučení: 3:5. Využití: bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 637. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Rytíři Kladno: Brízgala – Dotchin, Hejda, Martenet, Ticháček, Slováček, Veber, Klikorka – Melka, Plekanec, Sideroff – Jarůšek, Klepiš, Kusý – Bláha, Pytlík, Strnad – Vimmer, Babka, Beran.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Pařík) – Kroupa, Pavlák, Tůma, Aubrecht, Böhm, Husák – Sihvonen, Jícha, Hrabík – Guman, Kuťák, Ton – Vopat, Costa, Korkiakoski – Tomek, Vitouch, Cikhart.

V 5. minutě první periody si domácí hráči vyzkoušeli první početní výhodu po vyloučení litoměřického Tomáše Gumana. Hostující brankář však nechal svou klec zavřenou a skóre zůstalo nezměněné.

První větší šanci si v 8. minutě vytvořil Kusý, který ale orazítkoval jen horní tyč Cichoňovy svatyně. V polovině první části utkání se k přesilové hře dostali i Litoměřičtí po vyloučení exkališníka Klikorky. Po minutě a čtvrt se ale počet hráčů na obou stranách vyrovnal a hra po vyloučení Costy pokračovala hra ve čtyřech. Ani následná početní převaha Rytířů změnu stavu nepřinesla.

Příležitost si mezi hráči Stadionu vybojoval v 17. minutě Husák, který ale Brízgalovu branku minul. V čase 19:54 kotouč zamířil od pravého mantinelu k Ondřeji Slováčkovi, který jej vypálil do pravého horního rohu Cichoňovy klece a poslal domácí tým do vedení.

Do prostřední části utkání vstoupili Rytíři rovnou odskokem na 2:0. Deven Sideroff si po přihrávce od Melky šikovně vybruslil na pravý kruh a ranou přes všechny hráče vstřelil puk za záda Oldřicha Cichoně.

Netrvalo dlouho a Kladenští se znovu radovali z gólové trefy. V čase 23:19 se ocitl před hostujícím brankářem Matěj Beran, který dostal přihrávku od Klikorky a povedenou tečí dopravil kotouč až za Cichoně.

Zatímco první třetina se nesla ve znamení vyloučení, v prostřední části se utkání změnilo ve střelnici a ve 30. minutě se Litoměřickým podařilo snížit vedení Rytířů. Cikhart ve středním pásmu našel Jakuba Kroupu, který ujel domácí obraně a Brízgalu prostřelil. Po této využité příležitosti se Stadion rozhodl vystřídat maskovaného muže a do hry poslal Lukáše Paříka.

V závěru druhé třetiny se hráči Stadionu přiblížili na rozdíl jediného gólu. V oslabení se podařilo uvolnit Josefa Jíchu, který se dostal do stejné situace jako Kroupa u předešlé branky a v čase 38:35 v samostatném úniku proti Brízgalovi uspěl.

Poslední část utkání opět domácí navýšili své vedení. Ve 42. minutě Plekanec nahrál Klepišovi na pravý kruh a ten mezi kruhy našel Richarda Jarůška, který propálil Paříka a Kladno odskočilo na 4:2. Netrvalo dlouho a Rytíři se radovali znovu. V čase 42:50 byl úspěšný Václav Veber, který po přihrávce od Plekance propálil vše, co mu stálo v cestě.