35. kolo

6:9

2:1, 2:3, 2:5

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Most

Branky a nahrávky: 8. Bejček (Matuška, Vaněk), 16. Cerman (Daniel), 23. Cerman (Daniel, Damašek), 26. Bejček (Povová), 53. Hazucha (Sadil, Povová), 56. Damašek (Daniel, Cerman) - 7. Havlíček (Bourek), 23. Hornych (Zvěřina), 31. Richter (Žák, Kamenický), 36. Beneš (Bořík, Leitner), 43. Zvěřina (Hladík, Havlíček), 49. Bořík (Leitner, 52. Hornych (Zvěřina), 55. Leitner (Beneš), 57. Řehák. Vyloučení: 3:6. Diváci: 41.

HC Stadion Litoměřice: Holý (Kuneš) - Budín, Student, Čapek, Černá - Kamp, Povová, Daniel, Cerman, Damašek, Bejček, Vaněk, Matuška, Hazucha, Švalich, Sadil.

HC Baník Most: Orct (Kožnar) - Balázs, Bachmaier, Hladík, Bourek - Piškule, Beneš, Bořík, Leitner, Hornych, Zvěřina, Havlíček, Žák, Richter, Řehák, Kamenický.

Do útoku se jako první dostali domácí, ale se slabou střelou Daniela neměl Orct velké potíže. Hra se zakrátko vrátila do pásma Litoměřic a Most svého soupeře nepouštěl k žádným větším šancím. Aktivnější hosté tak následně otevřeli skóre. V sedmé minutě z pravého kruhu vyjel Filip Havlíček, který bez problému zavěsil do levého rohu.

V osmé minutě se kališníci dočkali vyrovnávací branky zásluhou Tomáše Bejčka. To rozjetý Most poměrně uklidnilo a hosté se z útoku na chvíli stáhli. Na kvalitě jejich hry to ale neubralo, díky neprůstřelné mostecké defenzivě si domácí tým nevytvořil žádnou lákavou příležitost.

V 16. minutě se Litoměřice dostaly do vedení. Projektilem z bezprostřední blízkosti se mezi úspěšné střelce zařadil i Vojtěch Cerman.

V úvodu druhé periody se hra pouze přesouvala ze strany na stranu a lepší střelecké pozice si vytvářeli převážně hosté. Ve 23. minutě Most srovnal krok prostřednictvím Ondřeje Hornycha. Ve stejné minutě se podruhé prosadil Vojtěch Cerman a domácí tak soupeři ve skóre opět uskočili. Situace se nezměnila ani ve 26. minutě, kdy svůj druhý gól vstřelil i Tomáš Bejček.

Dvoubrankové manko se Mostu pranic nelíbilo a v důsledku toho si ve svém útočném pásmu vytvořil nepříjemný tlak. Ve 31. minutě se mu jeho počínání vyplatilo, když skóroval Daniel Richter. V následující minutě se domácí dočkali přesilovky, ale hosté se nebezpečného touše vytrvale zbavovali a své oslabení zdárně ubránili.

Ještě před koncem prostředního dějství byl výsledný poměr opět vyrovnaný. Střela Vladimíra Beneše překonala ležícího Holého, když si našla volnou skulinu v brankovišti.

Poslední třetina proběhla zejména v režii Mostu, kterému to v posledních dvaceti minutách opravdu střílelo. Ve 43. minutě se Miroslavu Zvěřinovi podařilo poslat černou pryž přímo za záda domácího gólmana. Další branka hostí na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 49. minutě se do blízkosti litoměřické klece dostal Milan Bořík. Po jeho první střele se za gólmana připletl jeden z litoměřických beků a možná i jeho zásluhou zůstal touš na samé hranici brankoviště. Ke smůle domácích jej ale nešťastně vyrazil opět na hůl Boříka, který podruhé už neminul.

Síťovina se za zády Holého rozvlnila i v 52. minutě, kdy litoměřickou obranu předbruslil Ondřej Hornych. V následující minutě se náskok Mostu o něco snížil, když proměnil kališník Štěpán Hazucha. V 55. minutě nahrál dozadu Marku Leitnerovi Beneš a i tato střela z pravého kruhu Holého překonala. V další minutě inkasoval pro změnu Most, tentokrát se prosadil Ondřej Damašek. Nedlouho poté se hosté odvděčili stejným úderem. Dělovka od modré z hole Vladislava Řeháka přinesla závěrečnou branku utkání a zpečetila tak mosteckou výhru. V posledních několika minutách se vítěz stačil ještě třikrát vyloučit, ale ani to na výsledku už nic nezměnilo.