5.

3:4

1:1, 2:2, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 3. Švalich (Daniel), 26. Cerman, 38. Daniel - 5. Šesták, 21. Litera (Mráz), 33. Mráz TS, 45. Lenc (Šípek) . Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Skokan (Janouškovec) - Vízner, Opočenský, Student, Bacílek, Racek, Hruška, Budín - Daniel, Švalich, Cerman - Matuška, Matička, Mašková - Damašek, Günter, Rubeš - Malík, Vaněk, Kundrát.

HC Junior Mělník: Procházka (Šimáček) - Cicvárek, Douša, Lenc, Mráz, Stínka, Škorohlíd, Valda, Vaněk, Kříž, Šesták, Litera, Zamrazil, Janela, Šípek, Robotka.

Stadion na začátku utkání dostal výhodu jednoho muže v poli, kterou náležitě využili. Daniel nabil Sebastianu Švalichovi, jenž se trefil mezi betony. Za několik málo okamžiků všem na stadionu zatrnulo, když po souboji u mantinelu zůstala ležet na ledě Martina Mašková, které nakonec museli pomáhat spoluhráči a doktor (utkání pro ní skončilo). Tato situace zjevně zapůsobila na hráče Litoměřic, jelikož vyrovnávací branka padla chvíli po dlouhé pauze. Patrik Šesták vystřelil od modré čáry a Skokanovi kotouč proklouzl pod betonem až za brankovou čáru. Šanci na obrat skóre měl Cicvárek, který z vrcholu kruhů trefil břevno. V další šanci se objevila útočná trojka z Mělníka, kdy Mráz přihrával před bránu na Robotku, který vystřelil a Skokan měl velké problémy poskakující kotouč chytit. Na konci první dvacetiminutovky dostali hosté výhodu dvou hráčů v poli, kterou zatím nedokázali využít a přenesla se jim do druhé části.

Hosté sice nevyužili přesilovou hru, ale i hned po skončení této výhody se prosadil David Litera, kterému předložil kotouč do prázdné brány Mráz. O vyrovnání se ve třiadvacáté minutě postaral Tomáš Cerman, který doklepl odražený kotouč. Matuška se následně protáhl podél pravého mantinelu, vystřelil a od k odraženému kotouči se dostal Damašek, ale Procházkův beton zastavil jeho dorážku. Ve třiatřicáté minutě se k trestnému střílení rozjel Zdeněk Mráz a bez problému zakončil mezi betony. Litoměřice opět musely dotahovat. Michal Daniel po krásné individuální akci překonal Procházku bekhendovým blafákem. Zanedlouho měl obrovskou šanci Litera, který se dostal do samostatného úniku, ale pálil nad.

Na časomíře uběhla teprve půl minuta třetí třetiny mladíček Rubeš ujížděl sám na na Procházku, ale dobruslující obránce mu zabránil ve stoprocentním zakončení. V další obrovské šanci se ocitl Cerman, který tváří v tvář Procházkovi netrefil branku. Jak se říká, “nedáš dostaneš”. Z protiútoku se k odraženému kotouči dostal Tomáš Lenc a trefil horní růžek Skokanovi branky. V polovině třetí části měli hosté výhodu dvou hráčů v poli, jenže tuto možnost na zvýšení skóre úplně zahodili. Na druhé straně dostaly Litoměřice také přesilovou hru, ale Vízner ve velké šanci neuspěl a ve stále probíhající početní výhodě si domácí vytvořili mnoho šancí na srovnání, avšak ani jeden z pěti dorážejících hráčů nedokázal zasunout za Procházku. Místo toho, aby si hráči Stadionu vytvořili tlak a pokusili se vyrovnat nepříznivý stav utkání, tak se nechal Vízner vyloučit a šance na srovnání utkání byly ta tam.