22. 12. 2010 | Michaela Luňáčková

Základní část z pohledu statistik

Základní část prvoligové soutěže je za námi. Litoměřičtí zažili okamžiky úspěchu, štěstí a bojovnosti, ale i okamžiky trpčí a smolné. Celkové 15. místo je po výborném vstupu do sezony možná trochu pod očekávání, ale jistě ne zklamání, protože Stadion v mnoha zápasech dokázal, že dovede držet krok i s těmi nejlepšími. Jak jsme si v průběhu sezony vedli proti našim soupěřům se dočtete v malém statistickém shrnutí uvnitř článku.

30 zápasů – možnost získat 90 bodů

Stadion Litoměřice získal celkem 33 bodů, tedy 30% z celkových 90 možných. (Vítěz základní části KLH Chomutov získal 63 bodů, tedy 57% z 90 možných.)

Ze 30 zápasů:

Litoměřičtí 12x vyhráli

– z toho 6x bodovali naplno (Kadaň, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Vrchlabí, Benátky nad Jizerou a Písek)

– 6x za dva body: v prodloužení - Ústí nad Labem – skóroval Přeučil, Kadaň – skóroval Hašek, Chomutov - skóroval Šinágl, na samostatné nájezdy – Znojmo, Písek, Tábor - ve všech případech vstřelil vítězný nájezd Horčička

Litoměřičtí 18x prohráli

- z toho 15x bez zisku bodu

- 3x se ziskem jednoho bodu: 1x v prodloužení, 2x na samostatné nájezdy

Ze 30 zápasů si litoměřičtí hráči zahráli celkem 9x prodloužení a 6x vyhráli, což je 66% úspěšnost. Na nováčka soutěže je to velmi dobré.

Doma vyhráli Litoměřičtí celkem 9x, prohráli 6x. Venku vyhráli pouze 3x a prohráli 12x.

Nejvíce výher v řadě:

3 se ziskem 8 bodů (7. – 9. kolo) – Hradec Králové, Vrchlabí, Ústí nad Labem – dalo by se to považovat za vrchol Litoměřic v základní části soutěže

Nejvíce proher v řadě:

6 se ziskem 1 bodu (19. – 24. kolo) – Třebíč, Havlíčkův Brod, Beroun, Hradec Králové, Vrchlabí, Ústí nad Labem – tato “černá” série znamenala sešup tabulkou dolů, v nejlepší i nejhorší části jsme se shodou okolností potkali se třemi stejnými týmy

Získané body v 1. části sezony:

V 1. – 15. kole bylo možné získat 45 bodů. Litoměřice jich nakonec získaly 22 (ted 49%). V 16. – 30. kole získaly Litoměřice 11 bodů z 45 možných (tedy jen 24%).

Nejvíce získaných bodů:

Mezi 3. – 14. kolem získali Litoměřičtí z 36 možných celkem 23 bodů, což znamená 64%.

Nejméně získaných bodů:

Mezi 19. - 30. kolem získali Litoměřičtí pouhých 7 bodů z 36 možných, což je jen 20%.

Vychytaná nula na straně Litoměřic – 2x:

2:0 Kadaň (3. kolo), 0:3 Vrchlabí (8. bolo) - v obou zápasech stál v bráně Martin Volke

5 a více gólů vstřelených Litoměřicemi – 2x:.

6:1 Hradec Králové (7. kolo), 5:3 Písek (29. kolo)

Utkání bez vstřelené branky – 2x:

0:5 Olomouc (15. kolo) – první prohrané utkání na domácím ledě, 0:4 Vrchlabí (23. kolo) – obě utkání, kdy Litoměřičtí nevstřelili jediný gól, byla odehrána v domácí Kalich Areně

5 a více obdržených branek – 7x:

8:2 Třebíč (4. kolo), 5:1 Jihlava (12. kolo), 0:5 Olomouc (15. kolo), 2:5 Třebíč (19. kolo), 8:1 Havlíčkův Brod (20. kolo), 6:1 Hradec Králové (22. kolo), 4:5sn Jihlava (27. kolo)

Nejčastější skóre:

3:2 skončilo utkání celkem 5x (tři zápasy skončily vítězně a dva prohrou)

Celkem v deseti zápasech vstřelily Litoměřice pouze 1 gól - to znamenalo ve všech případech prohru.

Jak jsme si vedli se soupeři:

S každým týmem jsme se setkali dvakrát. V obou zápasech jsme dokázali zdolat pouze soupeře z Kadaně a Písku, naopak ani jednou jsme nezvítězili nad týmy Chrudimi, Třebíče, Berouna, Jihlavy a Olomouce.

Litoměřice nejvíckrát skórovaly s týmy Písku a Hradce Králové, když jim nastřílely 7 branek.

Nejméně branek z hokejek litoměřických hráčů obdržela Olomouc, když ve dvou zápasech inkasovala pouze 1 gól.

Nejvíce branek inkasovaly Litoměřice od Třebíče, a to 13. Pouhé 2 góly vstřelili Litoměřicím hráči Kadaně.

Zajímavé je jistě i to, že s Chomutovem i Ústím nad Labem jsou statistiky vstřelených a obdržených gólů totožné - 5:5.

V základní části obdržely Litoměřice rovných 100 branek. O 43 branek se postaraly 4 týmy - Třebíč (13), Havlíčkův Brod (11), Jihlava (10), Olomouc (9).

Ani jeden bod z obou zápasů jsme neuhráli s týmem Olomouce, Berouna, Chrudimi a Třebíče. Šest bodů jsme nezískali ani nad jedním soupeřem. Sice jsme vyhráli oba zápasy s Pískem a Kadaní, ovšem oba soupeři si odnesli po bodu, tudíž Stadion získal v obou případech bodů 5.

Co se týká největších favoritů soutěžě, tak s Chomutovem jsme uhráli dva body za výhru v prodloužení, s Ústím n. L. dokonce tři, když jsme jedno utkání vyhráli a jedno prohráli v prodloužení.

Proti týmům ze skupiny A, tedy týmům, které jsou po základní části na 1. - 8. místě, jsme uhráli 14 bodů. Proti týmům skupiny B na 9. - 16. místě, do které patříme i my, jsme uhráli 20 bodů.