8. 2. 2010 | Michaela Luňáčková

Věřili jsme, že to dneska zlomíme, říká trenér Dan Tvrzník

Po delší sérii proher nastal obrat a litoměřický tým podal v nedělním zápase proti Predátorům dobrý výkon, který navíc podpořil svým vystoupením v brance i Martin Volke. Pěkný výkon podali i nově příchozí Martin Tvrzník a Robin Malý. Věřme tedy, že se týmu vrací jeho výkonnostní forma z předvánočního období. A jak se k zápasu vyjádřil trenér?

Pane trenére, můžete zhodnotit nedělní vítězný zápas s Predátory?

Po delší době se mi zápas hodnotí dobře. Sice jsme na začátku vyrobili dvě chyby a pustili hosty do dvou gólovek, ale potom jsme již byli lepší. Mohli jsme zvítězit i vyšším rozdílem. Chtěli jsme hrát jednoduše, všechno cpát směrem na bránu a vytvořit tlak na brankáře, což se celkem dařilo. Jen jsme v nebyli v dorážkách tak důrazní, jak bychom asi měli být. Stínem utkání bylo jen zranění Vládi Kolbaby po úplně zbytečném faulu. Podle posledních informací by měl mít lehký otřes mozku, tak snad bude brzy v pořádku.

Udělal tým v přípravě něco neobvyklého, aby zlomil černou sérii?

To ani ne. Příprava probíhá podobně na každý zápas. Věřili jsme, že to zlomíme i bez toho, abychom měnili zažité rituály, nebo vymýšleli nové.

Bylo záměrem nechat hrát po celé utkání všechny pětky, nebo to vyplynulo z příznivého výsledku?

My jsme v posledních zápasech využívali všechny čtyři útoky od začátku, dnes jsme naopak chtěli dostat do tempa tři lajny a čtvrtou využít spíše na oslabení, ale s příznivým vývojem jsme potom točili všechny čtyři pětky. Teď nás čekají zápasy v rychlém sledu, máme široký kádr a chceme, aby před play-off byli všichni hráči v zápasovém zatížení, takže pravděpodobně budeme vyžívat čtyř pětek. Na druhou stranu je pravda, že budou hrát jen ti, kteří chtějí odevzdat vše ve prospěch týmu. Pokud to u některých hráčů nebudeme vidět, tak budeme hrát klidně jen na deset lidí.

Přiblížila se předvedená hra optimální formě týmu?

To si nemyslím. Pořád jsou tam chyby, které lepší týmy trestají. Dnes naše hra vypadala celkem dobře, ale například nás delší dobu trápí nízká úspěšnost na vhazování, pořád děláme zbytečné fauly nebo špatně rozebíráme hráče na obranné polovině. Ale dnes se nám dařila kombinace, myslím, že se na ten náš hokej dalo koukat. Vyhrálo se, tak můžeme být spokojeni.

V zápase bylo vidět, že posily zapadly do koncepce týmu. Je to pravda?

Určitě, oba ukázali, že budou posilami. Robin měl nyní dva týdny pauzu ze zdravotních důvodů, ale zvládl to dobře. Je tady na střídavé starty, tak uvidíme, jak často ho budeme moci využívat. Martin Tvrzník je již zkušený hráč, litoměřický odchovanec, takže do týmu zapadl naprosto bez problémů.

Martin Volke podal soustředěný výkon a tým nedostal po dlouhé době více branek. Bylo to i tím, že se hráči vyvarovali individuálních chyb?

Jak už jsem říkal, na začátku jsme udělali dvě chyby, tam nás Martin podržel a podal dnes opravdu dobrý výkon. Hráči před ním dnes udělali méně chyb než v předchozích utkáních, musíme ale tu kvalitu udržet i v dalších zápasech a především v play-off.

Na závěr bych chtěl poděkovat fanouškům, především těm za naší střídačkou, jejich fandění nám opravdu pomáhá.