21. 12. 2010 | Lukáš Skokan

Prohráli jsme si to svými chybami, smutnil Ondřej Kříž

V předvánočním posledním kole základní části první ligy přivítali Hanáci na svém ledě nováčka z Litoměřic. Domácí hráči chtěli před zraky svých fanoušků naplno bodovat a přeskočit v tabulce Beroun. Severočeši by se případnou výhrou a současným zaváháním Chrudimi odpoutali z předposledního místa. Úspěšnější nakonec byli domácí už jen proto, že tým z Litoměřic se dokázal na Hané střelecky prosadit pouze jednou.

K utkání nastoupil i bývalý hráč Olomouce Ondřej Kříž. Při vstupu na led domácí fanoušci dokonce skandovali jeho jméno. „Je to nádherný pocit vědět, že diváci na mě nezapomněli a chtěl bych jim za to poděkovat,“ usmíval se.

Úvodní část začala náporem domácích a jen díky zákrokům hostujícího gólmana Martina Volka se skóre neměnilo. Překvapivě to ale byli hosté, kdo se jako první gólově prosadil. Litoměřický kapitán Ladislav Slížek první střelou na domácí bránu otevřel skóre zápasu. A to vše při vlastním oslabení. „Využil nedorozumění domácích obránců a krásně zavěsil,“ popsal celou situaci bývalý hráč Hanáků. Do kabin se tak po první třetině odcházelo za stavu 0:1.

V druhé části domácí Kohouti skóre během necelých dvou minut otočili. „Velmi rychle jsme ztratili vedení v zápase,“ uvedl hráč s číslem osmadvacet na zádech. V závěru prostřední periody se hosté ubránili 11 sekund trvající přesilovce pět na tři. Další góly už v druhé třetině nepadly, a tak svítil stav 2:1 pro domácí.

V posledním dějství se ale Olomouc předvedla. Přidala a odměnou jí byly dvě branky po krásných kombinačních akcích. „Udělali jsme dvě chyby a domácí nás potrestali,“ popsal oba inkasované góly hráč Litoměřic. Konec zápasu se dohrával v poklidné atmosféře. Výsledek se už do konce utkání nezměnil a domácí si připsali tři body za vítězství 4:1, díky čemuž se posunuli se na páté místo tabulky. Naopak Litoměřice klesly na předposlední místo.

„Utkání jsme si prohráli sami svými chyby a domů jedeme bez bodů,“ podotkl smutně na závěr šestatřicetiletý zkušený bek.