23. 9. 2009 | Jan Luňáček

Měli jsme hrát chytřeji, říká kapitán Ladislav Slížek

Litoměřický Stadion se dnes pokoušel získat ve svém třetím zápase tři body do tabulky 2.ligy. Aby se vyplnilo přání vedení oddílu i fanoušků pohybovat se v horní polovině tabulky, byl zisk tří bodů určitou povinností. Nakonec ze zápasu vytěžil body dva. Zápas hodnotí nový kapitán týmu - Ladislav Slížek.

Kapitáne, můžeš zhodnotit dnešní zápas z pohledu hráče na ledě?

V první třetině jsme hráli docela dobře, neinkasovali jsme a dali jsme i vedoucí branku. Hned na začátku druhé třetiny jsme dali trochu šťastný gól a vedli jsme 2:0. Pak jsme dovolili soupeři skórovat a dostali jsme ho do hry. To byla škoda, protože kdybychom to trochu déle udrželi, tak bychom určitě vyhráli za tři body. Moc jsme se pouštěli dopředu a po ztrátě kotouče chodil soupeř rychle do protiútoku. Ale buďme rádi, že jsme vyhráli alespoň za dva body.

Druhá třetina, kterou jste prohráli 1:2, vypadala z pohledu diváka paradoxně jako vaše nejlepší.

To je možné. Hráli jsme hodně dopředu, a to se divákům líbí. Měli jsme ale hrát spíš chytřeji. Za stavu 2:0 jsme si měli výsledku více vážit. Měli jsme nechat hrát soupeře a pokoušet se dostávat do brejků. Nějaké šance jsme ještě měli, ale i jsme dvakrát inkasovali.

Zápas se hrál poměrně slušně. Litoměřický tým měl pouze čtyři vyloučené hráče. Vzali jste si ponaučení z přípravných zápasů?

Myslím si, že na to tým myslí, že se nedá hrát s fauly. Na druhou stranu to byla i zásluha rozhodčího, že nechal hru plynout. Rozhodčí byl určitě benevolentnější než v prvním mistráku, kdy se pískalo úplně všechno. Takhle malý počet vyloučených je určitě dobrý.

Ze sobotního zápasu v Jablonci se už přivezou tři body?

Já nevím, nehrál jsem tam možná dvacet let. Kluci říkali, že je tam menší hřiště, takže to bude asi více o kontaktu. Ale to by nám nemělo nijak vadit. Určitě na nás domácí na začátku zápasu vlítnout. Když to přežijeme, tak bude i zápas vyrovnanější.

Teď trochu odbočíme od dnešního zápasu. Přišel jsi do Litoměřic před sezónou. Jak jsi zapadl do kolektivu a jak se ti v Litoměřicích líbí?

To byste se měli zeptat někoho jiného, jak jsem zapadl, třeba tady Milana (pozn. redakce: právě nás míjel Milan Buďa), ale já si myslím, že to bylo bez problémů. Nejsem konfliktní typ a jsem snad i bezproblémový hráč. Kluci jsou v týmu parádní, parta vypadá dobře a já doufám, že mi to s nimi bude šlapat a že začneme vyhrávat.

Věříš tomu, že bude tvůj tým, kterému jsi kapitánem, hrát do pátého místa tabulky?

Já si myslím, že se síla mančaftu ukázala už v přípravě, kde jsme z osmi zápasů prohráli jen dvakrát. Ale příprava je trochu o něčem jiným. Na začátku ligy jsme smolně doma prohráli se Sokolovem, teď prohra na nájezdy v Lípě a dnes jen dva body s Kláštercem. Týmy v tabulce jsou hrozně vyrovnané. Já nevidím žádného favorita. Myslím si, že do pátého místa to ale reálné je.