1. 9. 2008 | Radek Barkman

Litoměřice zajíždějí k další přípravě do Děčína

V dalším přípravném utkání na nadcházející sezónu se stále se zlepšující hráči týmu HC Stadion Litoměřice představí na horké půdě Děčína. Oba celky spolu už jeden přípravný zápas, a to před dvěma týdny v Litoměřicích, kde byl po naprosto vyrovnaném průběhu utkání nakonec úspěšnější Děčín.

Litoměřický tým v průběhu minulého týdne posílil kvalitní obránce Jan Kaltenböck, který ve své dosavadní kariéře mimo jiné působil také v rakouském Salzburgu a loni nastupoval v barvách prvoligového Mostu. Měl by tak do zadních řad svého celku přinést dostatek zkušeností, neboť jeho ostatní spoluhráči z obrany jsou ještě dost mladí. Pomalu, ale jistě se do formy dostává také gólman Martin Volke, který v posledních dvou přípravných utkáních inkasoval pouze dva góly. Útok zatím táhne především Jiří Petrus, jenž společně se Svobodou znamená největší nebezpečí pro obrany soupeřů. Pozadu však ani nezůstávají ani další hráči, a tak se v Litoměřicích rýsuje velmi zajímavý tým.

Hokejisté Děčína se netají svými ambicemi zaútočit na postup do 1.ligy a před sezónou kádr výrazně posílili. Kromě známých jmen z Ústí nad Labem – Daniel Zápotočný a brankář Jiří Zikmund přišel do Děčína také talentovaný útočník Martin Šnajdr, jenž se v loňské sezóně radoval z juniorského extraligového titulu v barvách Energie Karlovy Vary. V klubu by měl hostovat do konce dubna příštího roku. Jak už jsem zmiňoval přípravu mají zatím Děčínští dobrou, po výhře v Litoměřicích 2:1, přišlo vítězství nad juniory Ústí nad Labem v poměru 6:4 a dosud poslední odehraný zápas s jabloneckými Vlky skončil také kořistí Děčína, tentokrát v poměru 5:1.

Zítřejší utkání tak slibuje zajímavou podívanou a ačkoliv jsou domácí mírným favoritem, proti houževnatému a kvalitnímu soupeři to nebudou mít vůbec jednoduché. Utkání začíná od 18:00 na děčínském zimním stadionu.