8. 2. 2012 | Alexandr Stys

Já jsem hlavně rád, že jsme dnes vyhráli, oddechl si po výhře nad Pískem Jaroslav Hašek

Podílel se na dvou brankách svého týmu při obratu ve třetí třetině. Na jeden gól nahrál, vítěznou trefu pak zaznamenal sám. Pomohl tak Stadion po dvou nezdarech opět zvítězit a posunout Litoměřice směrem vzhůru na devátou příčku. Zápas s Pískem hodnotil Jaroslav Hašek.

Další zápas je za námi, dokázali jste porazit Písek, jak bys zápas zhodnotil?

Samozřejmě jsme do zápasu nenastoupili tak, jak bychom si představovali. Prohrávali jsme 2:0, což nás trochu poznamenalo. Od druhé třetiny jsme ten výkon rapidně zvedli a už jsme si vytvořili nějaké šance a byla jenom otázka, kdy dáme první gól. Naštěstí se to povedlo a otočili jsme to.

Bylo vidět, jak váš výkon stoupá. Ve druhé třetině už byla hra vyrovnaná, ve třetí třetině jste byli lepší.

O to více si toho vážíme. Nás trochu položil zápas se Šumperkem, kdy jsme závěr nezvládli, v Třebíči jsme dostali debakl, tak jsme si řekli, že musíme dnes vyhrát. Ať se bude zápas vyvíjet jakkoliv, budeme hrát svou hru a dáme do toho také trochu srdíčka.

Dokázal bys zpětně popsat ty dva góly, na kterých ses podílel?

První gól, který dal Martin Belay byl tak nějak nacvičený z tréninků. My to tak sehráváme už několik zápasů, kdy s náma hrál Kryštof Kafan. Bylo to nacvičené, Martin to prostě dobře trefil. Ten můj gól vypracoval Marek Loskot a já jsem byl ve správnou chvíli na správném místě a jenom jsem puk zametl do branky.

Věříte, že jste tu špatnou sérii už zlomili a dostanete se zase výš? Kadaň dnes prohrála po nájezdech, takže jste se přes ní posunuli.

Nevím jak ostatní kluci, ale já se snažím dívat hlavně na náš výkon a na naše výsledky a ostatní týmy příliš nesleduji. Trochu nám uteklo play-off, takže teď koukáme také pod sebe, protože máme stejně daleko jak nahoru, tak i dolů.

Čím to bylo, že vám soupeř v první třetině utekl a vy jste se s tím nemohl vyrovnat?

Myslím, že nás na začátku srazila vyloučení a dostali jsme z nich také jednu branku. To naši hru poznamenalo. Měli jsme trochu zmatek v obraně. Jak říkám, bylo to tím, že jsme byli vyloučeni a oni se dostali do tlaku.

Teď ještě k tobě osobně, jak se ti dnes hrálo?

Hokej je o dvaadvaceti lidech a jedinec v něm nic nezmůže. Já jsem hlavně rád, že jsme dnes vyhráli.