22. 7. 2009 | Michaela Luňáčková

Hokejová sezóna se pomalu blíží

Trenér litoměřického A týmu mužů Dan Tvrzník v těchto dnech bojuje se svým in-line hokejovým reprezentačním týmem na Světových hrách neolympijských sportů, které se konají na dalekém a exotickém Tchaj-wanu. Před jeho odjezdem nám to nedalo a položili jsme mu pár otázek, které se týkají nadcházející sezóny druhé ligy ledního hokeje.

Dane, odbočíme od in-line hokeje, o kterém jste se bavili v minulém rozhovoru, a vrátíme se k litoměřickému hokeji. Přestože je konec července a prázdniny a dovolené v plném proudu, už se blíží hokejová sezóna. V srpnu se začnou hrát přátelské zápasy a v září už by se měla hrát liga.

Ano, to je pravda.

V novinách se psalo, že v Roudnici nad Labem už mají led, protože je velký zájem o ledovou plochu.

My zatím na ledovou plochu nepůjdeme, ale tréninky v Lovosicích začnou v nejbližší době.

Jak to tedy vypadá s tréninky hráčů a celého týmu nyní?

Tréninky nám skončily, hráči mají nyní volno. Letní příprava probíhala v květnu a červnu a myslím si, že proběhla tak, jak měla. Chtěli jsme jít na led již 3. srpna, ale v Lovosicích v tu dobu ještě ledová plocha nebude. Doufám, že do 8. srpna už na ledě v Lovosicích budeme. Tým se ještě dává dohromady, ale z 95% už je hotový.

Mají hráči nějaké tréninkové deníky, do kterých ty jako trenér nahlížíš?

My nejsme profesionální soutěž. Kluci samozřejmě na konci letní přípravy dostali nějaká doporučení, jak mají trénovat. Já si myslím, že kluci na sobě chtějí pracovat a pracujou na sobě i v červenci, kdy je volno. Vím, že kluci do posilovny a na kolo chodí.

Budete dělat nějaké výkonnostní testy?

Ne, nebudeme.

Jak bys zhodnotil přípravu A týmu mužů? Myslím tím ty proběhlé tréninky letní přípravy s ohledem na to, že počasí nebylo vždy přívětivé.

Nám počasí celkem přálo, až na jednu dvě výjimky, kdy nám pršelo. Ale jinak jsme udělali vše, co jsme udělat chtěli. Já jsem s přístupem kluků spokojený. Účast na trénincích byla taková, jakou jsme si představovali. Nevyhnula se nám nějaká drobná zranění či nemoci, ale to ke sportu patří. Věřím, že na sezónu budeme dobře fyzicky připraveni.

Mnohé fandy asi překvapilo, že byla udělána reorganizace druhé ligy. Já jako divák to vítám, myslím si, že to je dobře. Jaký je tvůj názor?

Já to vidím z pohledu klubu ve dvou rovinách. Jedna věc je, že sezóna nebude tolik finančně náročná, toho cestování nebude tolik, což uvítáme. Na druhou stranu je škoda, že přijdeme o konfrontaci s kluby ze skupiny Střed. Ta by byla zajímavá. Ale přibyla nám nějaká derby, bude jich víc, a na to lidi určitě přijdou. Myslím si, že je to pro nás jedině dobře.

Ještě se zeptám na obměny kádru. Říkal jsi, že je z 95% hotový?

Jak už proběhlo na stránkách, největší posilou by měl být Láďa Slížek. Jednáme ještě s dalšími hráči, ale dokud to nebude stoprocentní, nechci říkat žádná jména. Na dobré cestě je i to, že by tu měl zůstat Kuba Hlusička s Petrem Procházkou, Martin Volke také zůstává. Jak už bylo avizováno, skončil Michal Jakl kvůli pracovnímu zaneprázdnění, z těchto důvodů skončil i Marek Šindela. Jinak bude kádr hodně podobný tomu loňskému.

Bude pokračovat i Michal Kouba?

Ano, s Michalem jsme se domluvili, což je hodně pozitivní zpráva. Máme rozjednané ještě další obránce a doufám, že to do začátku sezóny dotáhneme.

Děkuji za rozhovor.