2. 4. 2010 | Jan Luňáček

Góly jsme soupeřům darovali, říká kapitán Ladislav Slížek

První finálové utkání se odehrávalo podle scénáře předcházejících zápasů základní části - výhru si odvezl hostující tým. Z počátku zápasu sice Mostečtí stále jen dotahovali, ale po chybách litoměřického celku se Most dostal do vedení a svou šanci už nepustil. K utkání se vyjádřil kapitán našeho týmu Ladislav Slížek.

Můžu poprosit o pár slov k prvního finálovému zápasu?

Prohráli jsme 4:6, ale myslím si, že Most nebyl lepší. My jsme jim ty góly de facto darovali. Vždycky když jsme dalo gól, tak jsme udělali buď hloupý faul, nebo nějakou hloupou chybu a tím jsme je dostávali zpátky do hry. Kdybychom po druhé třetině o gól o dva vedli, tak si myslím, že už bychom to v klidu dohráli. Využili přesilovku, kdy Martin Volke nic neviděl a on to trefil. Šance, že to trefí je jedna ku deseti, ale bohužel to zrovna trefil. Pak jsme hráli vabank, oni ujeli a pak už to byl průšvih.

Do 50. minuty to pořád vypadalo, že vyhrajete. Nedošly vám síly?

Nemají nám z čeho dojít síly, měli jsme týden volna. Naopak si myslím, že jsme se do toho dlouho dostávali, protože jsme vypadli z rytmu. Když jsme hráli s Klatovy sérii na 5 zápasu, tak nám to do bojů s Kláštercem taky nijak neublížilo. Asi ten odpočinek nebyl úplně nejšikovnější, ještě když bylo to teplo. Myšlenky pak byly chvílemi jinde než u hokeje. Ale pak jsme od pondělí každý den trénovali a myslím, že už to bude jen lepší.

Nebyly by Řisuty hratelnějším soupeřem?

To já nevím. Prostě máme Most, který Řisuty vyřadil, a nad tímhle jsme nepřemýšleli. Jestli by byly, nebo nebyly hratelnější, je teď už jedno.

Bilance s Mostem hovoří takto – tři domácí zápasy, tři prohry, dva zápasy venku, dvě výhry. Takže v sobotu se jede do Mostu pro výhru?

Samozřejmě si jedeme pro výhru, ale určitě to bude těžké. Oni jsou teď na koni. Ale nijak nás dnes nepřehráli, takže se nemáme čeho bát. Musíme si dát pozor na jejich přesilovky, respektive na ta naše hloupá vyloučení. Nesmíme je dělat. Věřím tomu, že vyhrajeme.

Děkuju a přeju hodně štěstí.