2. 3. 2012 | Jakub Šperk

Další utkání odehraje Stadion v Písku

Skupina o baráž je v plném proudu a Stadion dělí od záchrany tři vítěztví. Důležitý krok může udělat proti Písku, s kterým Litoměřice zároveň hrají o celkovou devátou příčku. Utkání začíná v sobotu 3.3. od 17:30.

Písek má zatím ve skupině o baráž stejnou bilanci jako Litoměřice. Úvodní domácí zápas zvládl proti Šumperku, který přehrál 3:1. Na ledě Berouna je čekala další výhra za 3 body, tentokrát 3:2. Forma Písku je tak v závěru sezóny rozhodně dobrá.

Litoměřice začaly první dva zápasy na domácím ledě a využily toho. Po rozstřílení Mostu přijela Kadaň, kterou domácí Stadion porazil 4:3 v brance s mladým Vojtěchem Sklíbou, když Petr Přikryl nemohl z důvodu nemoci nastoupit.

Za kališníky vede bodování kapitán Ladislav Slížek, který si za první dva zápasy připsal 5 asistencí. Nejlepšími střelci jsou Radan Lenc s Jaroslavem Haškem, kteří si drží průměr jak branku, tak asistenci na zápas.

V Písku vládne bodování Jakub Suja, který si za 2 zápasy připsal 3 body za gól a 2 asistence. Nejlepším střelcem je Jiří Ferebaurem s dvěmi trefami. Nejvíce se hráči Písku mohou spolehnout na výtečně chytajícího Vojtěcha Sedláčka, který má po dvou zápasech úspěšnost 95,83%.

Pokud se Berounu nebude nadále dařit, tak mohou mít Litoměřice jistou záchranu za následující dva zápasy. Proti Písku ovšem bude Stadion bojovat i o devátou pozici, která by se dala jednoznačně považovat za velký úspěch.