29. 11. 2009 | Jan Luňáček

Byl to pro nás dnes důležitý zápas, říká trenér Daniel Tvrzník

Litoměřický tým měl za sebou sérii nepovedených zápasů, a tak se čekalo, že v dnešním nedělním derby proti týmu z Roudnice nad Labem bude naplno bodovat. Zápas se po druhé třetině zdál rozhodnutý pro domácí Stadion, ale nakonec se opět konalo drama. Utkání hodnotí trenér Daniel Tvrzník.

Pane trenére, můžeme požádat o zhodnocení dnešního zápasu?

Pro nás i pro Roudnici to byl určitě důležitý zápas. My jsme teď měli horší sérii, ale dnes jsme se rozhodli, že nebudeme povolávat hráče na střídavý start a pokusíme se zápas vyhrát v tomto dnešním složení. Věřili jsem tomu, že kluci, kteří tady jsou, ten zápas odehrají tak, aby to dobře dopadlo a abychom tu nepříznivou sérii zlomili. Začátek byl trošku nervózní, bylo to derby a začali jsme hrát opatrně odzadu. První třetina podle toho taky vypadala. Dostali jsme hloupý gól na 1:1. Druhá třetina už byla lepší, měli jsme i několik šancí na to, abychom zápas rozhodli. Bohužel, některé šance jsme trestuhodně neproměnili. Za stavu 3:1 jsem věřil, že to dohrajeme v klidu, ale zase jsme dostali dva zbytečné góly a bylo z toho drama až do konce.

Myslíte si, že dnešní vítězství bylo zasloužené?

Určitě ano. Roudnice v žádném případě lepší nebyla. Je fakt, že první a třetí třetina byla možná vyrovnaná, ale ve druhé jsme byli jasně lepší. Určitě zasloužené vítězství.

Teď vás čekají, dá se říci, papírově slabší soupeři. Myslíte si, že se tým zvedne a začne opět bodovat?

Já už jsem to říkal mockrát, ale v této soutěži jsou momentálně i celky, které mají třeba méně bodů než my, ale soutěž je přesto strašně vyrovnaná. Včera Jablonec posílil o několik hráčů a hned porazil Klášterec, a to celkem hladce. Každý z týmů může udělat sérii výher a pak proher. My teď budeme hrát doma se Sokolovem a to je zápas, kde bychom měli bodovat. První zápas jsme celkem hloupě prohráli, takže máme co vracet. Máme týden na to, aby se kluci připravili. V prosinci se snad hrají pouze čtyři zápasy a my bychom chtěli tři vyhrát.