Stadion v pondělí vyrazil do Berouna, kde se chtěl ještě poprat o konečné páté místo, ale nepovedlo se. Litoměřice podlehly Medvědům a pátá příčka už je minulostí. Od samého začátku se vedení zmocnil Beroun, který do vedení poslal ve čtyřicáté osmé vteřině Třetina. Hosté po obdržené brance začali být aktivnější , ale nebyli schopní najít recept na Cikánka. Medvědi urputně bránili a z ojedinělých šancí hrozili, jako Jiří Kučný, který z voleje propálil vše co mu stálo v cestě. Utkání zakončil druhou brankou utkání Miroslav Třetina, který kosmeticky upravil stav utkání.

50. kolo

3:0

1:0, 0:0, 2:0

Medvědi Beroun 1933 - HC Stadion Litoměřice

Branky a asistence:1. Třetina (Vrdlovec, Babka), 50. Kučný (Kubeš), 59. Třetina (Kučný). Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Špůr. Průběh utkání: 3:0.

Medvědi Beroun 1933: Cikánek (Šimboch) – Tverďák, Špelda, Růžička, Chalupa, Šteiner, Jebavý, Hrouda, Kučný, Gutwald, Sklenička – Stromko, Hrdel, Marek – Třetina, Babka, Vrdlovec – T. Půlpán, Kubeš, A. Půlpán.

HC Stadion Litoměřice: Král (Lavinger) – Žovinec, Kolář, Drábek, Hrbas, Evan Šulc, Míka, Piskáček – Čermák, Rubeš, Procházka – Budínský, Koudelka, Chlapík – Bahenský, Švagrovský, Podlešák – Doležal, Škop, Racek

Do utkání vstoupili jako vichřice domácí Medvědi, kteří se hned po 58 sekundách hry radovali z první branky. Rychlý protiútok druhé lajny Berouna zakončil přesnou střelou do horní poloviny branky Miroslav Třetina. Po prvním gólu začaly mít více ze hry Litoměřice, které měly navíc velmi brzy k dispozici hned dvojnásobnou přesilovku, v níž ale obrana Medvědů společně s gólmanem Cikánkem obětavě bránila a udržela jednogólový náskok.

Ve zbývajícím čase první části to byli nadále hokejisté Stadionu, kteří tlačili, ale na brankáře Cikánka se jim nedařilo najít potřebný recept. Nejblíže měl ke gólu Podlešák, jehož dělovka minula prostor branky jen o pár centimetrů. Po první třetině tak Beroun vedl 1:0.

Úvod druhé části začal z obou stran velmi opatrně. První střelecké pokusy byly k vidění, až když Medvědi hráli další přesilovku, ve které pálili z dobrých pozic Jakub Babka a Daniel Vrdlovec. Proti jejich tvrdým střelám ale vytasil gólman Litoměřic Král dva parádní zákroky. Největší příležitost Medvědů ale přišla až později. Kubešovi a ani Vrdlovcovi se ale nepovedlo po velkém závaru před svatyní Litoměřic dopravit puk do branky za ležícího gólmana. Na šance Berouna poté odpověděl také Stadion a to jmenovitě Budínský, jehož střelu z výborné pozice vytěsnil vyrážečkou mimo tři tyče brankář Cikánek.

Po druhé přestávce se snažili Medvědi již vycházet především ze zabezpečené obrany a nepouštět svého protivníka do šancí, což se jim povětšinou velmi dařilo. Navíc se Berounu podařilo z ojedinělé akce ve třetí části navýšit své vedení. Vladislav Kubeš zavezl puk do pásma a následně ho naservíroval přesně na druhou stranu na rozjetého Jiřího Kučného, který z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě a připsal si první svojí branku v dresu Medvědů.

Litoměřice následně tlačily, ale Beroun pozorně bránil a navíc ještě jednou před koncem udeřil. Při přesilovce Medvědů byl vyloučen další hostující hráč a domácí při signalizované výhodě zvýšili již na 3:0 zásluhou Miroslava Třetiny, jenž dostal dostatek prostoru před brankou a v pohodě dopravil puk za záda Krále. Medvědi tak získali důležité tři body a udrželi tak těsný kontakt s mužstvy, která jsou těsně před nimi.