A zase výhra! Kališníci nasázeli Trhačům šest branek a vezou zpoza Krušných hor vítězství. Na tříbodovém zisku se největší měrou podílel Daniel Voženílek, jenž zaznamenal hattrick, dvěma góly na něj navázal Markus Korkiakoski, jednu trefu přidal Josef Jícha. Kadaňští zvládli napnout síť jen dvakrát a Stadion tak vybojoval výhru 6:2.

27. kolo

2:6

0:3, 1:1, 1:2

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 29. Wágner (Michnáč, J. Müller), 51. Wágner (TS) – 9. Jícha (Kangas, Marcel), 13. Voženílek (Střondala, Marcel), 14. Korkiakoski (Jícha, Kangas), 32. Voženílek (Korkiakoski, Střondala), 42. Voženílek (Střondala), 49. Korkiakoski (Voženílek, Marcel). Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 21:37. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 25:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.

SK Trhači Kadaň: Wolf (49. Štěpánek) – Trefný, Novák, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Poizl, Procházka – Wojnar, Kůs, Wágner – Dubský, Michnáč, Čech – Morong, Poppel, Homer – Rindoš, J. Müller, Žolobov.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík – Jebavý, Kukla, Marcel, Dajčar, Mlčák, Strejček, Klejna – Korkiakoski, Střondala, Voženílek – Štohanzl, M. Havelka, Jánský – Šik, Jícha, Kangas – D. Sklenář, Kropáček.

Po oboustranně opatrném úvodu vyrazil v půlce 9. minuty dopředu Josef Jícha, který ujel všem protihráčům a po povedeném blafáku zasunul kotouč za Wolfova záda. Poté kadaňského brankáře protáhl slušnou ranou ve vlastním oslabení Štohanzl, jeho pokus však mířil jen do středu branky.

V čase 12:36 ale Wolf kapituloval podruhé. Po Müllerově faulu museli Trhači čelit přesilovce a Stadion ji beze zbytku využil. Kapitán Daniel Voženílek přebral na hranici brankoviště pas od Střondaly a rozvlnil síť domácí klece.

Na ledě neuplynuly ještě ani dvě minuty a Litoměřičtí nasadili k trháku. Markus Korkiakoski prosvištěl po pravé straně a projektilem z kruhu navýšil skóre na 3:0. Na druhé straně se proháčkoval do sóloakce Wojnar, tváří v tvář Škorpíkovi však neuspěl.

Chvíli před polovinou základní hrací doby dokázala Kadaň snížit. V čase 28:46 Trhači využili početní výhodu, rozebrali kališnickou obranu a povedenou akci zakončil gólovou střelou František Wágner. Hosté ale rychle kontrovali. Korkiakoski nabil mezi kruhy Danielu Voženílkovi, ten nezaváhal a pohotově propálil Wolfa.

Zkraje závěrečné periody mohli kališníci opět slavit. Střondala naservíroval kotouč opět Danielu Voženílkovi, jenž ranou mezi betony dokonal hattrick. Ve 49. minutě se hráči Stadionu zapsali do statistik pošesté. Markus Korkiakoski nabruslil na pravý kruh a prudkou dělovkou zacílil zcela přesně.

Náskok Stadionu zmírnil deset minut před koncem svou druhou trefou František Wágner, který byl zfaulován v nájezdu na hostující svatyni. Následně se rozjel k nařízenému trestnému střílení a bez obtíží ho proměnil. Víc už se toho na ledové ploše nestalo a Stadion veze domů výhru 6:2

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň):„ Co si řekneme před začátkem utkání, pak nedodržujeme a dopadá to tak, jak to dopadlo. Do střetnutí jsme nastoupili ustrašeně. Na tréninku nám to funguje, ale přijde zápas a vše je jinak. Po první třetině byl výsledek 0:3 a s tím se pak už těžko něco dělá. Litoměřice velmi dobře bruslily, ale my jsme nechtěli hrát. Stále jsme někde čekali a u kotouče jsme byli jako druzí.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):„ Myslím, že rozhodla úvodní třetina, ve které jsme vsítili soupeři tři góly. Do této doby jsme hráli slušný hokej. Od tříbrankového náskoku to pro nás byla spíš taková splněná povinnost. Určitě bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nám na kadaňském stadionu vytvořili domácí prostředí.“