Kališníci vyrazili k poslednímu duelu před vánočními svátky na led Benátek a sobě i vlastním fanouškům nadělili krásný dárek v podobě vítězství. To se však nerodilo snadno. Takřka půlku základní hrací doby Stadion dobýval branku soupeře. Střeleckou smůlu pak protrhl Lukáš Rousek, jenž nastartoval tříbrankový gólostroj. Domácí to však nevzdali a dvěma trefami ze závěrečné třetiny ztenčili litoměřický náskok na rozdíl jediného gólu. Triumf Severočechů ale zpečetil pár vteřin před koncem do prázdné klece Kantner. Litoměřice tak vyhrály 4:2 a zapsaly do tabulky pravdy důležité body.

38. kolo

2:4

0:0, 0:2, 2:2

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 51. Ordoš (Teplý), 53. Průžek (Najman) – 28. Rousek (Voženílek, Smetana), 38. Pavlas (Kantner), 48. Rousek (Korkiakoski, Voženílek), 60. Kantner (Marcel, Strejček). Rozhodčí: Kostourek, Souček – O. Doležal, Kreuzer. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Zblokované střely: 3:14. Vhazování: 29:25. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Kolmann, Kunst, T. Hanousek, Havlín, Niko, Husa, Žůrek – Ordoš, Šír, M. Zachar – Teplý, Najman, D. Špaček – Wiencek, Chrtek, Průžek – Rychlovský, Čech.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Tomáš Král) – Marcel, Pavlas, D. Málek, Smetana, Strejček, Jebavý – M. Kadlec, J. Kloz, Kantner – Rousek, Korkiakoski, Voženílek – Helt, Jícha, Eret – J. Dvořák, M. Havelka, Šik – Jirásek.

Stadion se do předvánočního duelu proti Benátkám vrhl s velkou vervou a hned v úvodu mohl jít do vedení. Kantner po Kadlecově přiťuknutí ale zacílil pouze do Schwarzovy lapačky. Následně provětrali obranou kališníků domácí, když se až před Michajlova proháčkoval Průžek. Jeho bekhend však skončil v gólmanově výstroje a skóre zůstalo neměnné.

Chvíli před první sirénou se ocitl v dobré pozici Korkiakoski, při střele z ostrého úhlu napálil pouze tyčku. V čase 27:03 už se hokejoví příznivci v ochozech benáteckého stadionu konečně dočkali branky. V závaru před Schwarzovou klecí se nejlépe zorientoval Lukáš Rousek a dorazil volný kotouč za brankovou čáru.

Pár minut po polovině zápasu zahrozil Tygr Ordoš, jenž ujel hostující obraně a prudce vystřelil. Michajlov jeho pokus s přehledem vyrazil. V průběhu 38. minuty zavelel k odskoku na dvoubrankový rozdíl kapitán Aleš Pavlas. Ten zužitkoval nepřehlednou situaci a skrumáž u benátecké klece a bekhendovou střelou rozvlnil síť.

V obranném pásmu Litoměřic následně zavářel obraně neustálými výpady aktivní Ordoš. Při jednom z jeho pokusů dokonce zazvonila tyčka. Časomíra se zastavila na čase 47:28, když se mohli kališníci radovat potřetí. Korkiakoskiho dělovku zastavila tyčka, puk se však odrazil k Lukáši Rouskovi, který doklepl kotouč do odkryté klece.

Benátky po inkasovaném gólu polila živá voda a Litoměřice naopak opustilo štěstí. Vyražený puk se po Teplého ráně v 51. minutě dostal jen k Janu Ordošovi, akvizice z Liberce nedala Michajlovi šanci a zacílila přesně k tyči.

A to nebylo od domácího celku všechno. Hrstka fanoušků se mohla osm minut před závěrečnou sirénou radovat znovu, když Najmanův projektil dotečoval do brány Jiří Průžek a dostal Benátky na dostřel.

Domácí trenéři v závěru hráli vabank a odvolali Schwarze z brány, vyrovnávací trefy se však nedostali. Na druhé straně naopak pečetil vítězství trefou do prázdné klece Matyáš Kantner a Stadion přetlačil Benátky 4:2.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Hrálo se vyrovnané utkání, ve které jsme chtěli bodovat. Bohužel jsme měli problém s využíváním brankových příležitostí, kterých jsme si vypracovali dostatek. Příliš se nám nedařily ani přesilové hry. Ve třetí třetině jsme snížili na rozdíl jedné branky a řekl bych, že jsme sahali po dělbě bodů. To se nám ale bohužel nepodařilo. Řekl bych, že dnes rozhodl důraz před oběma brankami. Zejména při koncovce byl soupeř důraznějším týmem a díky tomu také o dva góly vyhrál.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Byl to vyrovnaný zápas. I přesto bych ale řekl, že naše výhra je zasloužená. Střetly se dva mladé týmy, hrál se velmi rychlý hokej. Se třemi body panuje velká spokojenost. Trošku mě zaráží jen velký rozdíl v počtu vyloučených hráčů, protože se, dle mého názoru, hrálo velmi férové utkání.