Přes veškerou snahu kališníci v Kadani body nezískali. Zejména kvůli neúspěšným přesilovým hrám se Litoměřicím nepodařilo v Kadani uspět. Jedinou trefu v oranžovo-modrých barvách se podařilo vstřelit Otakaru Šikovi.

14. kolo

3:1

2:1, 1:0, 0:0

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 11. Šťovíček (Holý), 14. Trefný (Kůs, Chlouba), 34. Šulek (Svoboda, Říha) - 19. Šik (Flynn, Zadražil). Rozhodčí: Luczków, Vokřál - Kokrment, Coubal. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 15:20. Zblokované střely: 2:1. Vhazování: 33:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

SK Trhači Kadaň: Pavlát (Kuchař) – Trefný (C), Szathmáry, Novák, J. Holý, Blaha, Grebeňuk – Klíma, Kůs (A), Wágner – Chlouba, Šťovíček, Jánský – J. Müller (A), Rindoš, Tupý – Šulek, Říha, J. Svoboda.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Dvořák) – Kvasnička, Marcel, Smetana (C), Gaspar, Jebavý (A), D. Málek, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Rousek – Voženílek, Válek, Řehoř – M. Zadražil, Flynn, Šik – J. Dvořák, M. Havelka, Jirásek.

V prvních minutách zápasu byli kališníci aktivnějším týmem a hned několika střelami ohrozili Dominika Pavláta, který přišel do Kadaně z Chomutova.

Aktivitu Stadionu přerušil první gól zápasu, který mířil bohužel do litoměřické branky. Do protiútoku vyrazil Martin Šťovíček, který procedil kotouč mezi vyrážečkou a betonem Martina Michajlova a poslal tedy Trhače do vedení.

V dalším průběhu zápasu přišla komplikace v podobě vyloučení Jiřího Jebavého. Už se zdálo, že Stadion přežije oslabení bez újmy. Ovšem osm sekund před koncem Kadaň litoměřickou obranu prolomila. Tentokrát se brankou zviditelnil Jakub Trefný, jenž vstřelil odražený puk mezi brankářovy betony.

Mnohem radostnějším okamžikem pro kališníky se stala 19. minuta. Otakar Šik si perfektně našel růžek Pavlátovy svatyně a snižoval na 1:2.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení přesilových her. Nejprve si dvě za sebou zahrály Litoměřice, které ale přes veškeré snažení početní výhody nevyužily podle svých představ. Jednu přesilovou hru si také zahráli Trhači, ale obrana Stadionu byla neomylná a nedala soupeřům příležitost k větším šancím.

Ve 34. minutě na litoměřické střídačce opět nebyl důvod k radosti. Po chybě v útočném pásmu Trhači vyrazili do protiútoku a Ondřej Šulek potrestal kališnický omyl gólem do prázdné branky.

Na konci druhé části se Stadionu díky početní výhodě otevřelo hned několik šancí ke změně skóre. Nejvíce jich měl Markus Korkiakoski společně s Danielem Voženílkem, ale ani jednomu se nepodařilo dostat kotouč za Pavlátova záda.

I třetí perioda začala pro Litoměřice přesilovkou, ale stejně jako v té druhé se ji nepodařilo využít. Pár minut po první početní výhodě přišla druhá, ale opět bez úspěchu. Ani dále se kališníkům nedařilo, v 54. minutě zamířil na trestnou lavici Ondřej Smetana a Stadion se opět musel bránit. Na konci třetiny se Martin Michajlov blýskl několika krásnými zákroky, ale na výhru to bohužel nestačilo.