Již od počátku zápasu si držel litoměřický tým svou převahu na ledě. O samotné dominanci kališníků pak rozhodla elitní formace Kusý - Veselý - Voženílek. Hráčům Litoměřic se tak v derniéře letošní sezóny povedlo velmi vysoko vyhrát, čímž se určitě úspěšně rozloučili s fanoušky.

52. kolo

6:1

2:0, 2:1, 2:0

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 17. Machala (Jandus), 20. Veselý (Voženílek), 35. Voženílek (Veselý), 37. Miškář (Zajan), 41. Voženílek (Kusý), 56. Veselý (Voženílek) – 27. Matai (Kanko) . Rozhodčí: Jechoutek, Valenta - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 850. Střely na branku: 26:26. Zblokované střely: 5:4. Vhazování: 34:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

HC Stadion Litoměřice: Škarek – Smetana, Gaspar, Jebavý, Jandus, L. Chalupa, Málek – Kusý, Veselý, Voženílek – Machala, Šimeček, Stříbrný – Havelka, Miškář, Pilař – Hanták, Zajan.

AZ Heimstaden Havířov: Matoušek – Matai, Mrowiec, Chroboček, Uhlíř, Dudek, Grygar – Kanko, Pořízek, Gřeš – Kotala, Bednář, Fronk – Bambula, Cihlář, Juhász – Hilšer, Janeček, Macuh.

Autorka reportáže: Tereza Kejřová

Poslední utkání této sezóny začalo po vítězném buly domácích kališníků. K první vážnější akci se dostal litoměřický celek, který v průběhu utkání pokračoval v podobném duchu. Z úvodu první třetiny byli aktivnější kališníci, kteří několikrát donutili hostujícího brankáře k pohotovým zákrokům. Aktivita útočných akcí se s vývojem třetiny rovnoměrně střídala mezi oběma celky, ale akce litoměřického týmu byly rozhodně více nebezpečné. Havířovský Matoušek dlouho odolával, ale 3 minuty před koncem poprvé inkasoval. Po rychlém přechodu z vlastního obranného pásma uklidil puk do brány Ondřej Machala. V závěru první třetiny jsme dočkali dalšího gólu, kdy se prosadil Jan Veselý po vyjetí na střed z pravého kruhu a zvýšil na stav 2:0, za kterého skončila první třetina.

Druhá třetina utkání začala ihned po buly útočnou akcí omlazeného havířovského týmu. Po mnoha nepřesnostech ve středním pásmu ze stran obou celků se litoměřičtí snažili navázat na aktivitu v první třetině. Po buly v útočném pásmu domácích byl vyloučen hostující hráč Michal Janeček za hákování a Litoměřice se dostaly k první přesilové hře utkání. Havířovští však nehledě na početní nevýhodu dokázali vstřelit branku. Střelec gólu AZ Havířov Jakub Matai zachytil puk na modré čáře a poslal puk za Škarkova záda. Po neúspěšné přesilovce se museli domácí začít bránit, jelikož dalším vyloučeným hráčem zápasu byl domácí hráč. Litoměřický celek jakoby se snažil napravit chybu a během vlastního oslabení se pokusil o několik střel na brankáře Matouška. Již při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se po krásné individuální akci z pravého rohu útočného pásma domácích dokázal útočník Daniel Voženílek dostat před bránu zvýšit na 3:1 pro Litoměřice. Aktivita domácích pokračovala a stav byl ve 37. minutě už 4:1 po gólu Patrika Miškáře. V téže minutě došlo k dalšímu vyloučení AZ Havířov a litoměřickým hráčům se dokonce naskytla možnost přesilovky 5 na 3. Nedisciplinovanost Havířova pokračovala a následovalo další vyloučení, a tak se přesilovka 5 na 3 ještě prodloužila. Nicméně Litoměřice tuto početní výhodu v druhé části nevyužily a do kabin se odcházelo za stavu 4:1.

Třetí třetina pokračovala početní převahou kališníků. Ti udržovali tlak ve svém útočném pásmu a ostřelovali Matouškovu branku, ale až střela Daniela Voženílka se ujala, a tak Litoměřice vedly na začátku třetí třetiny již 5:1. Rozjetý litoměřický celek přibrzdilo vyloučení domácího útočníka, ale mírnému tlaku soupeře dokázaly Litoměřice odolat. Litoměřickému celku se naskytly hned dvě přesilové hry za sebou, ale i ty zůstaly bez vstřelené branky. V 57. minutě se Janu Veselému podařilo vstřelit branku ihned po vhazování a zvýšit na 6:1. Havířovští se snažili ke konci utkání ještě skóre korigovat, ale domácí brankář vše zvládl pochytat a utkání skončilo jasně 6:1 pro domácí.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Jsme rádi, že jsme poslední zápas sezóny zvládli. Hráči k utkání přistoupili výborně a zápas si užili. Je dobře, že poslední utkání sezóny jsme vyhráli, zvlášť na domácím ledě. Dali jsme i několik pěkných gólů. Chtěl bych hráčům poděkovat nejen za dnešní zápas, ale i za většinu utkání této sezóny. Myslím si, že hráči mají kvalitu i nadějnou budoucnost na to posunout se zase o něco dál.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Pravdou je, že jsme dnes přijeli v trochu kombinované sestavě. Po náročné sezoně byli naši hráči nemocní, někteří dokonce i zranění. Takže jsme se rozhodli nechat je zregenerovat s ohledem na nadcházející zápasy. Určitě jsme zápas nepodcenili, ale i s ohledem na ta zmiňovaná zranění jsme dali prostor mladším klukům, kteří mají možnost se ukázat a zahrát si dospělý hokej.