Tři vzájemná utkání spolu sehrála mužstva Litoměřic a Havlíčkova Brodu. Všechna tři měla stejného vítěze, Stadion Litoměřice. Dnes vykročili Severočeši za výhrou již ve třetí minutě zásluhou Bahenského. Domácí sice dvakrát vedení ztratili, ale od druhé trefy Víta Budínského se již Rebelové nedokázali na domácí dotáhnout. Výhru 5:3 pečetil v závěru do prázdné branky Jakub Suja.

32. kolo

5:3

1:0, 3:2, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Rebel Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 3. Bahenský (Suja, Žovinec), 26. Budínský (Bahenský), 34. Budínský (Drábek, Bahenský), 40. Novák (Doležal T., Hašek), 60. Suja (Budínský, Bahenský) – 23. Drtina (Kolafa, Polodna), 31. Jank (Stach), 53. Havel (Maliník, Vágner). Rozhodčí: Zubzanda – Hynek, Rozlílek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 39:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3. Postavení mimo hru: 2 : 2. Zakázané uvolnění: 7 : 9. Vyhraná vhazování: 40 : 33.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček (Lavinger) – Evan, Šulc, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Kolář – Čermák, Švagrovský, Chabada – Doležal T., Hašek, Novák – Budínský, Bahenský, Suja – Doležal Z., Rubeš, Chlapík.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Kacetl (Novák) – Drtina, Kolafa, Vágner, Semrád, Korim, Jank, Zítka, Sedlák – Maliník, Polodna, Havel – Berger, Kadlec, Milfait – Číp, Stach, Štěpánek – Kozlík, Chlubna.

Domácí tým se do utkání vrhl již od úvodních minut a s velkou vervou se jeho hráči tlačili dopředu. Havlíčkobrodský gólman Kacetl se rozhodně nenudil. Neprůstřelnost však dokázal udržet pouze necelé tři minuty. Poté se do individuálního útočného výpadu pustil Zdeněk Bahenský, obkroužil branku a z otočky z pravého kruhu trefil skulinu u pravé tyče nad ramenem hostujícího brankáře.

Odpovědět mohl Rebel Jan Berger, ale proti jeho ráně z pravé strany předvedl Vojtěch Sedláček pohotový efektní zákrok svou lapačkou. Další povedený zákrok přišel v sedmé minutě na druhé straně a paradoxně nebyl jeho autorem brankář Kacetl, ale obránce Korim, který zastupoval svého gólmana při Čermákově střele do odkryté sítě. Prázdnou branku měl při střele také Martin Chabada po Švagrovského pokusu, ale také jeho šanci Rebelové přežili bez úhony.

Svěřenci trenéra Mičky naopak dokázali po přestávce srovnat skóre. Střela Marka Drtiny z 23. minuty přepadla Sedláčkovi přes lapačku do sítě. Odpověď domácích na sebe ale nenechala dlouhou čekat. Vít Budínský procedil o tři minuty později důrazně na brankovišti puk mezi Kacetlovy betony. Další změna skóre přišla v polovině utkání. Rebelové se vydali do rychlého protiútoku, který zakončoval Stach. Jeho střelu sice Sedláček vyrazil, ale u kotouče byl jako první Bohumil Jank a zametl jej do odkryté klece.

Po dalším vyrovnání Litoměřičtí zabrali a zbytek druhé třetiny se nesl ve znamení jejich šancí. Domácí střelci využili dvě z nich. Nejprve vrátil vedení na stranu svého týmu druhým zásahem Vít Budínský, jehož našel zcela nekrytého před Kacetlem Václav Drábek a nedávná posila z Ústí zamířila chladnokrevně nad vyrážečku havlíčkobrodského gólmana. Gól do šatny poté vsítil Martin Novák, který se poslední dotkl kotouče, jenž byl dotlačen za brankovou čáru hostů.

Závěrečná dvacetiminutovka byla na gólové příležitosti nejméně bohatá, přesto se diváci v Kalich Areně dočkali ještě dalších dvou zásahů. V 53. minutě vsítil kontaktní branku na 4:3 Lukáš Havel, ke kterému se odrazila Maliníkova zblokovaná střela a zkušený hostující útočník dorazil kotouč přes levý Sedláčkův beton. Ještě snadnější práci měl ale Jakub Suja, který využil hru hostů bez brankáře v samém závěru a dovezl puk do prázdné branky. Další z posil, které Stadion získal v průběhu základní části, tak pojistila cennou výhru 5:3, díky které Litoměřičtí udrželi pátou příčku v tabulce.

Daniel Tvrzník – trenér HC Stadion Litoměřice

Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Havlíčkův Brod hraje letos výborně, a i když jsme je letos již dvakrát porazili, tak to vždy byly vyrovnané zápasy. Dnes to bylo asi i o naší produktivitě. Třetí třetinu jsme ale chtěli již dohrát v klidu. Trochu jsme si utkání zkomplikovali při jedné naší nedůslednosti před brankou, kdy se soupeři podařilo snížit. Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože tabulka kolem osmého místa je hodně vyrovnaná, takže pro nás jsou důležité i tyto získané body. Samozřejmě nám pomohl dobrý vstup do utkání, kdy dost brzo skóroval Zdeněk Bahenský. Byla škoda, že se následně nepodařilo vstřelit branku Martinovi Chabadovi.To by pak byl zápas klidnější. Trošku jsme zaspali druhou třetinu, kdy jsme přestali chvilku bruslit a soupeř toho využil. Má svou kvalitu, ale my měli dnes lepší produktivitu. Jsme také rádi, že jsme potvrdili tři body získané v Budějovicích. Před utkáním jsme koukali na vidoe a sledovali hru soupeře v přesilovkách, protože je hraje výborně. Kluky jsme před utkáním nabádali, abychom hráli co nejdéle v pěti bez vyloučení. Proto jich asi bylo i dnes hodně málo. Zápas jsme odehráli hodně disciplinovaně, ale to samé je nutné říci i o soupeři, který měl také minimum vyloučených.