První povánoční kolo první hokejové ligy přineslo souboj domácích Litoměřic a hostů z Kadaně. Domácím divákům se v něm představila posila z pražského Lva, místní odchovanec Martin Škoula. Litoměřičtí šli v první třetině do vedení díky úspěšné dorážce Nováka. Kadaňští dokázali srovnat ve druhé části zásluhou Charouska, ale kališníci získali hubené vedení zpět po gólu Dominika Simona. Byl to nakonec gól vítězný a hráči Stadionu získali tři body po výsledku 2:1.

35. kolo

2:1

1:0, 1:1, 0:0

HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 12. Novák (Rudovský), 28. Simon (Antončík) - 25. Charousek. Rozhodčí: Würtherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1570.

HC Stadion Litoměřice: Melicherčík (Přikryl) - Martinka, Škoula, Kříž, Husák, Žovinec, Evan, Drábek, Malý - Rudovský, Kloz, Novák - Simon, Luňák, Antončík - Hlusička, Gerhát, Šinágl - Kafan, Slížek, Tvrzník.

SK Trhači Kadaň: Řehoř (Kaššák) - Rutta, Prošek, Schmidt, Szakal, Opalek, Lučka, Kolčava, Mazanec - Ton, Charousek, Jíra - Hafenrichter, Kůs, Ondřej - Mainer, Račuk, Seman - Stoklasa, Škorík, Andres.

Utkání otevřela tvrdá, ale nepřesná střela Rutty. V dalších minutách ale bylo horko především před Řehořem. Tvrzník tečoval Drábkovu střelu od modré, ale hostující brankář dokázal na změnu dráhy puku zareagovat. V polovině úvodního dějství předvedl Řehoř jistý zákrok proti Evanově střele od modré, o chvíli později už tak úspěšný nebyl. Martin Škoula našel před kadaňskou brankou Rudovského, jeho střela ještě v brance neskončila, ale z dorážky se proti ležícímu Řehořovi prosadil Martin Novák a poslal Litoměřice do vedení.

Krátce po úvodním gólu utkání se vrhli Kadaňští do protiútoku, konkrétně Račuk, který projel středním pásmem až do třetiny domácích, ale Evan jej vytlačil z ideální střelecké pozice. Kotouč se přesunul za hostující klec, odkud Šinágl našel před Řehořem číhajícího Hlusičku, jeho přízemní pokus ale zastavily betony hostujícího gólmana. V 17. minutě byl blízko druhému gólu svého týmu Kloz. První centr domácích poslal puk z mezikruží na branku, před kterou Řehořovi clonil urostlý Škoula. Kadaňský brankář si nebyl jistý, kde má kotouč, ale k úlevě své i svých spoluhráčů byl pod jeho betony těsně před brankovou čarou.

Po nástupu do druhé části bylo znovu živo před kadaňským brankovištěm. Nejprve otestoval Řehořovu pozornost tvrdou střelou Tvrzník, ale hostující brankář zasáhl pohotově svým levým ramenem. Při další šanci už byl Řehoř překonán, když se po zásahu proti Martinkově střele z mezikruží dostal zcela mimo branku, ale Kloz následnou dorážku do odkryté sítě nedokázal usměrnit. Hned z protiútoku tak mohli udeřit Kadaňští. Po pro Kadaňské šťastném odrazu puku se rozvlnila síť za Melicherčíkem a autorem gólu byl označem Jiří Charousek.

Dlouho ale nerozhodný stav nevydržel. Za pouhé tři minuty našel Antončík bekhendovou zadovkou z levého rohu před branku najetého Dominika Simona, který taktéž bekhendem zamířil přesně mezi betony brankáře Řehoře.

Ve třetí třetině domácí trpělivě bránili svůj hubený náskok. Kadaňští se sice dostávali ke střelám, ty však vysílali převážně ze střední a delší vzdálenosti. Domácí brankář Melicherčík nebyl stoprocentně jistý jen při střele Rutty od modré, když chvíli nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec jej našel mezi svými betony. Největší šanci závěrečné dvacetiminutovky měl na svědomí Martin Novák. Domácí forvard se nenechal při své individuální akci odstavit obráncem Lučkou, ale jeho forhendová klička gólem neskončila. Řehoř již sice ležel, ale dokázal do odkryté branky natáhnout svou paži. Kadaňští v závěru stupňovali tlak, pokusili se dokonce o hru bez brankáře, avšak vyrovnání se nedočkali. Tři body tak získali Litoměřičtí po výhře 2:1.

Statistiky :

Postavení mimo hru : Litoměřice 0 Kadaň 2x

Zakázané uvolnění : Litoměřice 0 Kadaň 3x

Vyhraná vhazování : Litoměřice 36x Kadaň 27x

Milan Vrzal- trenér HC Stadion Litoměřice

Dnešní utkání se mi líbilo a bude se mi i dobře hodnotit. Porazili jsme Kadaň, která je momentálně v laufu. Možná jim tu herní pohodu trochu narušili vánoční svátky, ale před tím měli dlouhou sérii vítězných zápasů a soupeř je momentálně na čtvrtém místě tabulky. A o to je to vítězství cennější. Dneska snad bylo vidět, že chceme hrát aktivní hokej a že nechceme hrát jen zanďoura. Já už dlouhou dobu věřím tomu, že v klukách je vůle vyhrávat a že i v zápasech, které jsme o branku prohráli, viz Hradec nebo teď Benátky, tak hrajeme dobrý hokej. My jsme hned po svátcích trénovali a pro nás žádné velké vánoce nebyly. My teď hrajeme o každý bod. Koukáme v tabulce nad sebe a chceme se nahoru vydrápat. Myslím si, že je to reálné. A kdo dnes viděl zápas, tak tomu musí také věřit. Možná, že bylo nějaké období, kdy to nevypadalo dobře, ale já věřím, že když budeme chtít vyhrávat a nezabalíme to, tak se do play-off dostaneme.