I ve třetím zápase bojů o extraligu si svěřenci Martina Tvrzníka udrželi neporazitelnost. Jako předchozí dva zápasy, i nyní svému soupeři nasázeli enormní množství branek a po skalpech B-týmů Plzně a Hvězdy Praha získali i skalp Kralup nad Vltavou. Středočeši postupně lovili ze své branky pět puků, když se postupně prosadili Jakub Neudeker, Martin Mynařík a Jan Macel, každý po jednom gólu. Dvě trefy si připsal Jan Smola. Ochránce kališnické branky Filip Kohout splnil své poslání na výbornou a udržel si čisté konto.

BAR3

5:0

2:0, 2:0, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Kralupy nad Vltavou

Branky a nahrávky: 5. Neudeker, 6. Mynařík (Čichovský), 33. Macel (Čapek, Smola), 39. Smola (Neudeker), 60. Smola (Neudeker). Rozhodčí: Vunč - Sýkora, Žák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 160. Střely na branku: 39:34 (16:11, 10:13, 13:10).

HC Stadion Litoměřice: Kohout (Švejdová) - Čapek, France, Cornová, Domin, Hák, Vízner, Kříž David - Neudeker, Smola, Macel - Mynařík, Čichovský, Landa - Klepetko, Krocker, Sarnovská - Sluka R., Bartoníček

HC Kralupy nad Vltavou: Habart (Janda) - Kučera, Šimůnek, Drozda, Suda, Hájek, Liberda - Rambousek, Sachr, Špaldoň, Hes, Marek, Kříž Daniel, Richtr, Mulač, Štibran, Němec, Šiška

Autor reportáže: Vít Trubička

Úvodní buly získali hráči Kralup. Puk však dlouho na svých holích neudrželi a již 30 vteřin po začátku prověřil obranu hostů Jakub Neudeker. Kotouč mu však sjel do rohu kluziště. Další příležitost Litoměřic si připsal v 55. vteřině Lukáš Landa, brzo byl však zastaven ofsajdem. O 29 vteřin později se ke střelecké příležitosti odhodlala Agáta Sarnovská, její střela byla zastavena kralupskou obranou. Ve třetí minutě se znovu dostal do šance Jakub Neudeker, ani pro tentokrát nebyl úspěšný, těsně před vystřelením ukončil jeho šanci jeden z obránců Kralup. V čase 3:06 jsme mohli být svědky první výraznější šance kralupských hokejistů. Ve středním pásmu se uvolnil Jakub Mulač, Filip Kohout však jeho střelu vyrazil. O ani ne minutu později převzal Benedikt Klepetko puk po pádu Václava Hese. Jeho střela z levého kruhu byla zachycena tělem hostujícího obránce.

V čase 4:39 padla první branka utkání. Lukáš Landa vystřelil na branku, jeho střelu gólman odrazil. Odrazem však našel pouze hokejku Jakuba Neudekera, který bez problému puk uklidil do kralupské branky. O necelých 40 vteřin později přidal Stadion svou druhou branku. Gólman Kralup trochu nepochopitelně vyjel, čímž zcela uvolnil klec Martinu Mynaříkovi, kterému již nic nebránilo v poslání kotouče do sítě.

Sedmá minuta hry přinesla asi nejvýraznější šanci Kralup. Osamocený Marek Němec se dostal až k brankovišti, avšak ani z dorážky nedokázal vsítit. V šesté minutě mohly Kralupy využít přesilovku. Vojtěch Richtr minul zcela odkrytou branku Kohouta. O čtyři minuty později se do šance dostal Filip Sachr, z otočky před brankou však minul. Následující výraznější šance proběhla v 12. minutě, rozjetý Marek Krocker byl zastaven až v útočném pásmu. Šest minut před koncem zachytil špatnou rozehrávku Kralup Jan Smola, z těsné blízkosti nedokázal Habarta překonat. Necelé dvě minuty později vyjel na Kohouta osamocený Marek Němec, ani ten však střelou zprava Kohouta nepřekonal.

Druhou třetinu začali aktivněji hosté, po odehraných 59 vteřinách protáhl brankáře Kohouta svou střelou Vojtěch Špaldoň. Domácí gólman jeho pokus vyrazil. Další akce Kralupských proběhla obdobným způsobem, role střelce se nyní ujal Jonáš Marek. První výraznější akce litoměřického týmu se odehrála v 26. minutě, osamocený Jakub Neudeker projel přes celé hřiště, z povedené střely trefil pouze gólmanovy betony. Naprosto stejně se ve středním pásmu Neudeker uvolnil i v 29. minutě. Tentokrát mířil těsně vedle branky Jana Habarta. O třicet sekund později si hostující gólman užil znovu velké množství práce. Po souhře Martina Mynaříka s Markem Čichovským druhý jmenovaný vypálil, Habart se po střele natahoval, ta mířila velmi těsně kolem tyčky. Posléze se brilantním zákrokem blýskl i Filip Kohout. Vojtěch Richtr se objevil před brankovištěm. Jeho zásluhou se puk dostal až na brankovou čáru, odkud byl ke štěstí domácích poslán do bezpečí. Na konci 31. minuty převzal špatnou rozehrávku kališníků Jakub Mulač. V klíčovém momentu však selhal a puk poslal vysoko nad branku. Po padesáti vteřinách dali Kralupští znovu o sobě vědět, když prudce z pravého kruhu vypálil Filip Sachr. Jeho pokus odrazil Kohout hokejkou.

Ve 33. minutě zvýšili Litoměřičtí své vedení. V chaosu před Habartem přijal přihrávku Jan Macel a neohroženě poslal puk do svatyně Kralup nad Vltavou. Třetí branka kališníky nabudila a 35. minutě rozehráli krásnou kombinaci Neudeker, Macel a Čapek. Macel poslal pass do kruhu k Čapkovi, který vypálil na gólmana hostí. Jan Habart jeho střelu následně vyrazil. Minutu a čtyři třetiny před koncem se kališníci znovu prosadili. Jakub Neudeker v oslabení vyslal do útoku Jana Smolu, který ujel Kralupské obraně a blafákem překonal zmateného Habarta.

Zpočátku třetí třetiny výrazně dominovali hokejisté Litoměřic, posléze se hra vyrovnala. Hned po vhazování drze projel obranou Kralup Jakub Neudeker, který poslal puk do levého kruhu Smolovi, Smola přejel do pravého kruhu a odsud vypálil. Střela však byla zastavena na brankové čáře. Kališníky to však nerozhodilo a o minutu později se na útočnou výpravu vydal Martin Mynařík. Projel kolem obránců a těsně před brankovištěm vyslal přízemní střelu na Habarta. Gólman hostí ji nekompromisně vyrazil. V 43. minutě se k šanci měl znovu Jan Smola, po nahození zprava vypálil na branku. Jan Habart jeho pokus zastavil vlastním tělem. O tři minuty později si i Kralupští připsali šanci. Dominik Šimůnek vyslal tvrdou střelu na Kohouta. Domácí gólman si však do střely stoupl a přikryl ji tělem. V 49. minutě vypálil po precizní kombinaci Patrik Čapek, mířil však pouze do náručí připraveného gólmana. V minutě padesáté prokázal svou odvahu Lukáš Landa, svou střelou ale Habarta překonat nedokázal. Devět minut před koncem hrací doby odvolali Kralupští na malý okamžik svého brankáře.

V 54. minutě se Filip Kohout po delší době protáhl. Střela Vojtěcha Špaldoně se odrazila od jeho betonů. O 50 vteřin později předvedl famózní zákrok Jan Habart. Lapačkou pokryl puk a na malou chvíli zachránil Kralupy od obdržení pátého gólu. V polovině 56. minuty zachytil Filip Kohout nahození přes celé hřiště a dostal kotouč do bezpečí před dotírajícím se Markem Němcem. V 57. minutě provětral Habarta Jan Smola, otočkou se dostal před jeho branku. Nepropálil však Habartovy betony. 48 vteřin před koncem utkání si kališníci definitivně pojistili vítězství. Jan Smola se nájezdem dostal k brance hostí, těsně před ní vypálil a završil vysoké vítězství Stadionu.

Martin Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Dnešní utkání se mi opět hodnotí dobře. Porazit Kralupy 5:0 je super. Všichni makali a bojovali celý zápas, ale měli jsme i štěstí. Kralupy hrály skvěle, ale nedaly góly. Nám zachytal výborně gólman, zároveň musím pochválit všechny kluky za jejich obětavost a vracení se do obrany. Práce, kterou v obraně odvedli, byla asi nejlepší v letošní sezóně. Myslím si, že výhru jsme si zasloužili a jsem moc rád za body.