Tentokrát to nevyšlo! Stadion musel v duelu s Přerovem stále dotahovat skóre a soupeřův náskok se mu nakonec stal osudným. Kališníci sice zvládli dvakrát vyrovnat, na třetí a čtvrtý gól Zubrů už zareagovat nesvedli a padli 2:4.

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 17. Marcel (Jánský), 26. M. Kadlec (Voženílek, Jícha) – 10. Š. Kratochvil (M. Kratochvil), 11. Číp (Kubeš, Moučka), 33. Hrabal (Weinhold, Číp), 53. Š. Kratochvil (F. Dvořák, Moučka). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 261. Střely na branku: 36:28. Zblokované střely: 8:11. Vhazování: 30:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Mlčák, Kukla, Marcel (A), Dajčar, Krutil, Strejček, Jebavý (A) – Korkiakoski, Střondala, Jánský – Voženílek (C), Jícha, M. Kadlec – Šik, Štohanzl, Kangas – D. Sklenář, M. Havelka, Kropáček.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl (C), R. Černý, Kubeš, Zbořil (A), Weinhold, Šnajnar – Popelka, Pšurný (A), Navrátil – Hrabal, Moučka, Číp – F. Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Ma. Svoboda, Indrák – Kočica.

Po úvodním tlaku na obou stranách kluziště dospěla první třetina do 10. minuty, když se poprvé měnilo skóre. Šimon Kratochvil vyhrál vhazování v útočném pásmu a přiklepl kotouč pod sebe na svého bratra Matouše Kratochvila, který z vrcholu kruhu okamžitě vypálil. Kotouč zapadl za Beranova záda a Přerov se ujal vedení.

O minutu později se hrstka přerovských fanoušků rozjásala znovu. Kubeš nabil na levý kruh Radku Čípovi a zubří sedmnáctka ranou z první napnula síť litoměřické klece. Kališníci to však nenechali jen tak a ještě před přestávkou přišel kontr. V čase 16:51 se k puku dostal kousek za modrou Patrik Marcel, jenž si nabruslil na vrchol kruhu a prudce vystřelil. Jeho dělovka zapadla ke vzdálenější tyči a Stadion mohl poprvé slavit.

Z prostřední periody neuplynulo ještě ani šest minut a Kalich Arena byla opět na nohou. Voženílek vyslal na přerovskou svatyni ostrý projektil, který Klimeš vyrazil pouze před sebe. V následné skrumáži se nejlépe zorientoval Martin Kadlec a střelou v pádu dorovnal stav zápasu.

Chvíli po polovině základní hrací doby Zubři strhli vedení opět na svou stranu. Ve 33. minutě to Weinhold zkusil od modré čáry a vzápětí dotečoval za brankovou čáru Josef Hrabal.

Podobně se zkoušel prosadit po Krislově jedovce od modré také Popelka, tentokrát však neuspěl. Srovnání měl na holi zkraje závěrečného dějství Krutil, jeho pokus ale zastavila tyčka. Poté ujel v samostatném úniku Popelka, Beran ho vychytal.

Po sérii litoměřických šancí, jež kýženou trefu nepřinesly, se ke slovu opět dostali hosté. V čase 52:27 nahodil Dvořák kotouč na branku a Beran ho vyrazil pouze před sebe. Tam se ho rychle zmocnil Šimon Kratochvil a pohotově zavěsil.

Stadion v závěru tlačil a v posledních minutách to zkusil bez brankáře, ani tak se mu už překonat Zubry nepovedlo a padl 2:4.

Ohlasy k utkání

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):„Jsme zklamaní, protože od přestávky špatně vstupujeme do zápasů a neustále dotahujeme. Tentokrát to byly dvě branky, v jiných utkáních i tři čtyři. To je zkrátka špatně. Delší dobu nás provázejí nějaké věci, kterých se musíme vyvarovat. S týmem jsme o tom hovořili a budeme chtít, aby se to hned v sobotu zlepšilo. V letošní sezoně nás navíc provází smůla ohledně brankářů, protože Tomáš Král se opět zranil, takže musíme znovu improvizovat.“

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov):„ Předvedli jsme dobrý, obětavý, týmový výkon, co se týká obrany. Úspěšní v šancích jsme byli i dopředu. Opětovně musím poděkovat i naším fanouškům. Je to náš šestý hráč a v Chomutově se na ně opět těšíme.“