Pondělní výlet do Mostu se vyplatil, kališníci si připisují do tabulky tři body! Litoměřičtí hokejisté poslední tým tabulky nepodcenili a již od první minuty vyvíjeli tlak na jeho klec, přičemž první Pince překonal Petr Beránek v čase 2:56. O pět a půl minuty později se trefil Jindřich Barák, v prostřední části pak přidal třetí trefu Jaroslav Kalla. Domácí ale složit zbraně nehodlali a v průběhu třetího dějství seřízli náskok hostů na jedinou branku. Další puk ale již za záda Jaroslava Pavelky neprošel, a tříbodovou výhru kališníků tak potvrdil trefou do prázdné branky Martin Ondráček.

11. kolo

2:4

0:2, 0:1, 2:1

HC Most - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 49. Divíšek (Slavíček), 52. Mical (Hanzl) – 3. Beránek (Miškář), 9. Barák (Šulc, Ondráček), 22. Kalla (Veselý), 59. Ondráček (Plášil). Rozhodčí: Battěk - Svobodová, Maštalíř. Vyloučení: 5:5, navíc Doležal (MST) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 238. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC Most: Pinc (Spěšný) – Novák, Rulík, Šesták, Hora, Strejček, Charousek – Smolka, Alinč, Rod – Slavíček, Divíšek, Kubinčák – Řehoř, Hanzl, Doležal – Šimeček, Havlíček, Mical – Havelka

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Šindelář) – Smetana, Pavlas, Plášil, Šulc, Barák, Frühauf, Jebavý – Pletka, Rubeš, Ondráček – Kalla, Veselý, Paločko – Kopta, Hanták, Procházka – Miškář, Pilař, Beránek

Na začátku úvodní třetiny jako první zahrozili hosté. Následovalo přečíslení dva na jednoho na domácí straně. Zde se ukázalo pravidlo nedáš dostaneš, protože se hned vzápětí prosadily Litoměřice. Ve 3. minutě otevřel stav utkání Petr Beránek. Poté došlo k vyloučení na domácí straně a Most zahrozil v oslabení. Dále byl aktivnější Most, ale vyrovnávacího gólu se nedočkal. Naopak opět úřadovali hosté. V 9. minutě zvýšil na 0:2 Jindřich Barák. Dále byli opět vyloučení domácí, ale po chvilce se provinili i hosté, takže hra pokračovala ve čtyřech hráčích na obou stranách. Potom hra nepostupovala nijak moc výrazně. Došlo ještě k vyloučení Litoměřic, ale mostečtí přesilovku nedokázali využít. Následovala obrovská šance hostí, když na Pince sám ujížděl Veselý, ale nepřekonal ho. První třetina tak skončila 0:2.

Těsně před koncem první třetiny faulovali domácí, takže druhá třetina začala přesilovkou Litoměřic. Hosté tuto početní výhodu využili, když ve 22. minutě skóroval Jaroslav Kalla. Posléze šli i hosté do oslabení, ale Mostu se opět v přesilovce vůbec nedařilo. Hra se poté přelévala z jedná strany na druhou až došlo k dalšímu vyloučení na domácí straně. Litoměřice nepředvedly moc výraznou přesilovku, ale při vedení o tři góly je to nemuselo mrzet. Následně dostal osobní trest domácí Doležal. Druhá třetina tedy skončila 0:3.

Na začátku třetí třetiny došlo k vyloučení v týmu Litoměřic. Most se horko těžko usazoval v útočně třetině, takže se hosté bez problému ubránili. Poté došlo k přečíslení dva na jednoho na straně Litoměřic. Dále si oslabení zahráli pro změnu domácí hokejisté. Po jeho skončení se gólu dočkal i Most. Ve 49. minutě snížil na 1:3 Tomáš Divíšek. Mostecké gól patřičně nabudil, takže hned vzápětí na rozdíl jediné branky snížil Martin Mical. Domácí se stále drželi v útočném pásmu a aktivně se snažili dorovnat stav utkání. K tomu jim mohla pomoci i přesilová hra, ale nestalo se tak. Most to v závěru třetiny zkoušel ještě při power play, ale do prázdné brány pečetil výhru Litoměřic Martin Ondráček.