V prvním přípravném utkání na domácím ledě se představili hokejisté Stadionu Litoměřice proti soupeři z Chomutova. První třetina ještě branku nenabídla, ale v té třetí padly hned tři a všechny do hostující sítě. O góly domácích se postarali postupně Ondráček, Brandejský a Vítězslav Bílek. Piráti v poslední třetině dokázali pouze zkorigovat výsledek trefou Květoně.

Příp.

3:1

0:0, 3:0, 0:1

HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 25. Ondráček (Míka), 25. Brandejský (Zdeněk, Doležal), 32. Bílek (Rys, Kalla) – 42. Květoň (Scalzo). Rozhodčí: Novák, Vrzáček – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 3:2. Bez Využití: V oslabení: 0:0. Diváci: 530. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Krstev, D. Bílek, Málek, Míka, Špelda, Šulc, Kolář, Šikner – Rys, Kalla, V. Bílek, Procházka, Schwamberger, Ondráček , Brandejský, Zdeněk, Doležal , Ahn Jung, Soumelidis, Kim

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Drtina, Koma, Scalzo, Rutta, Stehlík, Rýgl, Šulák, Szathmary, McGregor, Ton, Hovorka, Květoň, Dušek, Moore, Veselý, Račuk, Hlava, Chrpa, Charousek, Hejcman

Litoměřice začaly první přípravné utkání na domácím ledě opatrně a v úvodních minutách Kopřivu příliš neohrozily. Naopak hosté mohli skórovat při svém prvním oslabení. Krstev zaváhal s rozehrávkou v obranném pásmu a o kotouč jej připravil Ton, který následně uháněl sám na Přikryla. Litoměřický brankář však s jeho kličkou dokázal bez problému poradit.

Piráti si poté také zkusili hru v početní výhodě, ale stejně jako domácí svojí přesilovku nedokázali proměnit v branku. Největší šanci si připsal Květoň, který z vrcholu kruhů našel pouze lapačku Přikryla. Poté se proti pravidlům provinil domácí hráč a Stadion se musel opět bránit ve čtyřech. Piráti dlouho okupovali litoměřické obranné pásmo, ale kotouč do branky dostat nedokázali.

Vstup do druhé třetiny vyšel domácím na jedničku a po úvodním tlaku Litoměřice také přidaly konečně branku a ne jednu, ale dokonce dvě. V rozmezí 14 sekund Kopřiva dvakrát kapituloval a Stadion se tak dostal do dvoubrankového vedení. Poprvé chomutovský brankář lovil kotouč ze sítě po vyražené střele Míky od modré čáry, kdy se k puku dostal Martin Ondráček a bekhendem zavěsil do odkryté klece.

Litoměřice poté vyhrály vhazování a do rychlé akce se dostala dvojíce Zdeněk – Brandejský. První jmenovaný na sebe natáhl obránce a přihrál před odkrytou klec Jiřímu Brandejskému, který neměl problém trefit kotouč. Domácí i nadále pokračovali ve svém tlaku a Piráti se těžce bránili. V polovině utkání Stadion udeřil potřetí. Rys našel před brankou Vítězslava Bílka, který propasíroval kotouč mezi vyrážečkou a tělem Kopřivy.

Ke konci druhé dvacetiminutovky už hrozili i hosté a Přikryl měl poprvé práci. Proti dorážce McGregora i pohotové střele Květoně však dokázal včas zareagovat. Náporem začali hosté i třetí třetinu a konečně se jim podařilo v utkání prosadit. Přihrávkou od mantinelu našel Scalzo mezi kruhy zcela osamoceného Lukáše Květoně, který z voleje propálil Přikryla do levého horního růžku branky.

Vstřelená branka Piráty nabudila a jejich hra se podobala té z první třetiny. Litoměřice se těžce dostávaly do šancí a naopak hosté hrozili. V jedné z největších šancí Moore nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče po tvrdé střele Šuláka od modré čáry. Litoměřice si zbytek utkání, jíž pohlídaly a zvítězily díky výbornému výkonu ve druhé třetině 3:1.