Hokejisté Stadionu Litoměřice na svém ledě přivítali tým Horácké Slavie z Třebíče. Lépe do utkání vstoupili domácí, kterým se podařilo využít přesilovou hru zásluhou Šinágla. Po přestávce se však podařilo prosadit hostům a v čase 39:14 Vondráček otočil stav utkání ve prospěch svého týmu. Vyrovnání pro Litoměřice zařídil Drábek, ale po závaru před brankou se podařilo Horácké Slavii opět vstřelit vedoucí gól. Domácí ještě zkoušeli v závěru hru bez brankáře, Třebíči se však podařilo vyhodit kotouč, který skončil v brance.

37. kolo

2:4

1:0,0:2,1:2

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 5. Šinágl (Gerhát, Drábek), 51. Drábek (Šinágl,Hašek) - 33. Čuřík (Dolníček, Bilčík), 40. Vondráček (Čejka, Křivohlávek), 55. Burian (Káňa, Ostřížek), 60. Laš (Dolníček). Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:6, navíc Sláma(TRE) 10min OT. Využití: 1:1. Diváci: 1230. Průběh utkání: 1:0,1:2,2:2,2:3.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Martinka, Evan, Kříž, Husák, Drábek, Žovinec, Sobotka, Malý - Rudovský, Kloz, Novák - Simon, Luňák, Antončík - Gerhát, Hašek, Šinágl - Kafan, Slížek, Hlusička.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak- Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Čejka, Sláma, Dlapa, Bilčík - Laš, Dolníček, Čuřík - Burian, Ostřížek, Káňa - Křivohlávek, Kaut, Vondráček - Čech, Kadela, Přibyl.

Litoměřice vstoupily do zápasu lépe a vyhrály první třetinu

Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří při první šanci v přesilové hře otevřeli skóre zápasu. Ránou od modré čáry překvapil Čiliaka Petr Šinágl. Jeho projektil našel volné místo u levé tyčky třebíčské branky. Hosté hrozili z protiútoků, Ostřížek se úspěšně zmocnil kotouče při napadání domácí rozehrávky a pohotovou střelou překvapil Přikryla. Kotouč mu sice vypadl, ale stačil jej ukrýt pod lapačku před dojíždějícími hráči. Třebíč nejvíce potrápila litoměřického brankáře při přesilové hře. Přikryl nejprve zneškodnil pokus Čuříka, následně si na něm zuby vylámal také Vondráček. To bylo však pro první třetinu od Bílých hvězd vše a domácí s přehledem vyhráli první dvacetiminutovku 1:0.

V polovině utkání Horácká Slavia otočila vývoj utkání ve svůj prospěch

Střela Evana rozehřála Čiliaka hned po přestávce. Litoměřický obránce však mířil pouze do lapačky třebíčského brankáře. Největší tlak domácího týmu přišel s další přesilovou hrou, Čuřík si počínal nedovoleně a Stadion mohl navýšit své vedení. Drábek nahodil puk, jehož směr změnil svou holí Hašek. Hostující brankář musel zasáhnout svým levým betonem. Následně po střele Žovince z levého kruhu zazvonila levá tyčka. Hosté se štěstím ubránili své oslabení a následně se i jim naskytla možnost početní výhody. Štěstěna tentokrát stála opět na straně Horácké Slavie a hostům se podařilo vyrovnat. Jakub Čuřík procedil svou střelu přes trojici hráčů stojících před Přikrylem. Vstřelená branka hosty nabudila a najednou to byli, kdo v utkání určoval tempo. Zvýšena aktivita se hostům vyplatila a těsně před koncem třetiny se jim podařilo Přikryla překonat podruhé. Tomáš Vondráček z pravého kruhu přesnou střelou po lapačku překonal litoměřického brankáře.

Třebíč dokázala uhájit vítězství a z Kalich Areny odvezla tři body

Do poloviny třetí třetiny se obě mužstva přetahovala o puk a hrálo převážně ve středním pásmu. První větší šanci měli hosté, Káňa nasadil k velkému sólu přes celé hřiště. Projel domácí obranou, ale tváří v tvář Přikrylovi namířil svou střelu do betonů litoměřického brankáře. Domácím se podařilo srovnat v čase 50:13. Šinágl nahrál přes brankoviště na pravý kruh Václavu Drabkovi, který se trefil přesně pod horní tyč Čiliakovy klece. Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel a Litoměřice opět inkasovaly. Vilém Burian v závaru před Přikrylem dorazil odražený puk do prázdné branky. Poslední naděje na vyrovnání vyhasla s nevyužitou přesilovou hrou. Stadion ještě zkoušel hru bez brankáře, hostům se však podařilo vyhodit kotouč z pásma, který se pomalu doklouzal do prázdné branky.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Litoměřice jsou velice kvalitní soupeř a hlavně na domácím ledě si dokáží natlakovou hrou vytvořit velké šance. Mají velkou útočnou sílu. První třetinu jsme až na nešťastný gól v oslabení odehráli velmi slušně. Od osmé minuty druhé části jsme byli lepším mužstvem. Ve třetí třetině se schylovalo k dramatickému závěru, kdy domácí v nepřehledné situaci pravděpodobně dopravili puk do sítě, brankový rozhodčí však červené světlo nerozsvítil. Hlavní pak po protestech domácích gól uznal. Tato situace nás však nakopla, dali jsme krásný třetí gól a pak v power - play i čtvrtý. Získali jsme vynikající tři body z ledu kvalitního soupeře a pokud budou hráči k zápasům přistupovat takovým způsobem, jako dnes, nemusíme se bát žádného soupeře.

Milan Vrzal - trenér HC Stadion Litoměřice

Po první třetině to vypadalo, že bychom neměli prohrát. Soupeř sice nějaké šance měl, ale i my jsme mohli přidat nějaké branky. Ve druhé třetině jsme hráli už dost zakřiknutě. Ztratili jsme aktivitu a soupeř nás ztrestal na dva ku jedné. Když se dostane Třebíč na koně, tak je to proti ní těžký. Hrajou vzadu velice dobře organizovaně. Třebíč si vzala ve druhé třetině takticky oddychový čas, kdy hráli v oslabení a zahráli icing. Dali tím oddechnout své bránící lajně a oslabení ubránili. Branka vstřelená Vencou Drábkem asi byla, i když já jsme měl špatný výhled Ale ostatní to potvrdili a já neměl důvod jim nevěřit. Že to neviděl hlavní rozhodčí je těžké. Proto jsou v extralize videorozhodčí, aby takové branky mohli potvrdit nebo ne. Teď nás čekají těžcí soupeři. Ústí a Olomouc, ale každé utkání začíná za stavu nula ku nule. Olomouc jsme doma porazili a i poslední utkání proti Ústí nebylo špatné. Je to o brankách. Když jich dáme více než dvě nebo tři, tak můžeme pomýšlet na dobrý výsledek. My body moc potřebujeme a při dobré hře můžeme vyhrát s kýmkoliv.