Po osmi prohrách vítězství! Kališníci museli v duelu s Chomutovem sice neustále dotahovat skóre, nakonec však proti mužstvu zpoza Krušných hor uspěli a zvítězili 4:3 v prodloužení. Triumf se ale nerodil snadno. Vyrovnávací trefu na 3:3 zařídil Matěj Beran až pár vteřin před koncem. Obratu dodal vítězný punc Michael Gaspar, který v čase 63:17 propálil Pavláta a zajistil Stadionu o bod navíc.

NADS20

4:3pr

1:2, 0:1, 2:0 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 13. M. Kadlec (Kangas, Strejček), 57. M. Kadlec (Klikorka, Korkiakoski), 60. M. Beran (Klikorka, L. Doudera), 64. Gaspar (M. Kadlec, D. Voženílek) – 7. Hlava (Kverka), 8. J. Svoboda (Štich), 35. Suchý (Žovinec, Chlouba). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 975. Střely na branku: 28:30. Zblokované střely: 20:13. Vhazování: 35:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel (A), L. Doudera, Jebavý (A), Klikorka, Gaspar, Strejček, Klejna – D. Voženílek (C), Korkiakoski, M. Beran – Helt, Jícha, M. Kadlec – Jindra, M. Havelka, Jánský – Kropáček, Morong, Kangas.

Piráti Chomutov: Pavlát – Žovinec, Štich, R. Havel, Rýgl, Lang, Štochl, Seemann – Rudovský (A), Suchý, Stloukal – Tomica (C), Kverka, Hlava – J. Sklenář, Chlouba, Llewellyn – Chrpa (A), Šagát, J. Svoboda.

Začátek duelu s Chomutovem se nesl ve slavnostním duchu, když se s bohatou hráčskou kariérou rozloučil bývalý kapitán Aleš Pavlas. Týmu, v němž v posledních letech působil, se ale úvod po čestném buly příliš nepovedl.

V 7. minutě dostal parádní přihrávku od Kverky Nicolas Hlava, vybruslil si až před Berana a pěknou sóloakci zakončil bekhendovou kličkou, jíž překonal kališnického brankáře. O necelou půl minutu později navíc hosté navýšili tenký náskok. Štich nabil mezi kruhy Janu Svobodovi,a ten poslal přízemní střelou kotouč přímo mezi Beranovy betony.

Časomíra se zastavila na čase 12:35, když kališníci dokázali snížit. Kangas poslal kotouč před hostující klec, kde do rány vložil hůl Martin Kadlec a rozvlnil síť za Pavlátovými zády. Pár minut po polovině základní hrací doby si vypracoval velkou šanci Kverka, před kterým zívala zcela odkrytá svatyně, chomutovský útočník však trestuhodně přestřelil.

Následně dostali Piráti výhodu přesilové hry. A tu takřka na jejím konci využili. Žovinec vypálil od modré, jeho projektil před bránou otečoval Filip Suchý a dopravil puk za brankovou čáru. V závěrečném dějství mohl ještě navýšit skóre ve prospěch Chomutova Nicolas Hlava, tváří v tvář Beranovi ale selhal.

Během 57. minuty vykřesal naději Martin Kadlec. Litoměřická třináctka se dostala k dorážce po Douderově ráně a zasunula kotouč do sítě. Litoměřice to v samotném závěru zkusily v šesti bez brankáře a tribuny si vymodlily vyrovnávací gól. Po závaru před chomutovskou svatyní to zkusil od modré Klikorka. Palát jeho dělovku vyrazil jen k Matěji Beranovi, jenž se z těsné blízkosti nezmýlil a rozjásal domácí fanoušky.

Duel proto dospěl do prodloužení. V něm musel Beran zlikvidovat několik šancí soupeře a hodně práce měl na druhé straně i Pavlát. V čase 63:17 vyrazili v rychlém kontru dopředu Kadlec s Michaelem Gasparem a druhý jmenovaný nekompromisně zavěsil. Stadion tak vyválčil o bod navíc.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili dobře, ale bohužel jsme během chvíle udělali dvě hrubé chyby a byli jsme za to potrestáni. Celý zápas na nás byly vidět úplně jiné emoce než v posledních utkáních, bylo tam nasazení i vyhrané osobní souboje. Konečně se k nám otočilo štěstí i v závěru a dva body zaslouženě bereme.“

Miroslav Buchala (Piráti Chomutov): „Myslím si, že to bylo slušné utkání, utekli jsme o dva góly a měli šance, které jsme nevyužili. Musím říct, že 57 minut dřeme a následně celý zápas během tří minut pokazíme. Domácí měli tlak a my jsme udělali chyby v obranném pásmu, čehož soupeř využil a prodloužení bylo šťastnější pro domácí.“