Jako první v dalším utkání skupiny o udržení vstřelili branku hráči Litoměřic, když Patrik Husák dokázal dorazit Mrňovu střelu. Další branka byla na berounském stadionu k vidění až ve třetí třetině, postaral se o ní Radan Lenc, jenž vyrovnal stav utkání. Medvědi odskočili do vedení ve čtyřiapadesáté minutě zásluhou Tomáše Doležala a o minutu a půl potvrdil vítězství přesnou střelou obránce Daniel Krejčí. Kališníci tak kvůli prohrané třetí třetině nevezou od Berounky ani bod.

O Baráž

3:1

0:1, 0:0, 3:0

Medvědi Beroun 1933 - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 45. Lenc (Jonáš, Loskot), 54. Doležal (Lenc, Kaláb), 55. Krejčí (Kaláb) - 6. Husák (Mrňa, Gerhát). Rozhodčí: Schmejkal - Šperl, Jílek. Vyloučení: 9:16, navíc Šulc 5 min., 10 min. a do konce utkání - Mrňa 10 min. a do konce utkání, Rudovský a Antončík oba 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Medvědi Beroun 1933: Kůdela (Sedláček) - Krejčí, Přindiš, Jebavý, Šulc, Kaláb, Malý - Loskot, Lenc, Jonáš - Videlka, Doležal, Čurda - Mavrojanidis, Hošťálek, Kadlec - Tuček, Polák, Kopec

HC Stadion Litoměřice: Melicherčík (Hruška) - Sobotka, Kolář, Chmel, Opava, Husák, Martina, Míka - Šinágl, Mrňa, Antončík, Tvrzník, Brandejský, Náprstek, Kafan, Hašek, Gerhát, Hlusička, Novák, Rudovský

První střelu zápasu vyslal domácí Videlka, jenž z levé strany kluziště netrefil Melicherčíkovu bránu. Brankář Litoměřic musel zasahovat až proti pokusu Tomáše Doležala, který ovšem nebyl v ideální střelecké pozici, a tak Melicherčík vytěsnil jeho pokus. První velká šance utkání byla k vidění při přesilové hře kališníků. Hlusička se ale samotný před Kůdelou nedokázal prosadit. V šesté minutě se však hosté již radovali. Gerhát posunul puk mezi kruhy na Pavla Mrňu, jeho střela se odrazila k Patriku Husákovi, který trefil odkrytou klec a otevřel tak skóre utkání.

Na druhé straně se snažil vyrovnat Georg Mavrojanidis, berounský útočník si vybruslil zpoza brány do střelecké pozice a vyslal touš směrem na Melicherčíka. Gólman Stadionu zneškodnil jeho šanci. Na druhé straně střílel obránce Kolář, i berounský brankář Kůdela si připsal úspěšný zákrok. Ve dvanácté minutě Kadlec připravil puk pro Ondřeje Hošťálka, berounský útočník ovšem přestřelil bránu hostů. Poté měli Medvědi velký tlak, nejtěžší zákrok musel Melicherčík předvést proti střele Doležala z pravého kruhu.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se dostal do velké šance Hošťálek, který vystihl rozehrávku Litoměřic. První gól Berouna v utkání ale nevstřelil. Brankář Litoměřic si poradil i s následnými střelami Kalába a Malého. Šance ale měli i hosté, Pavel Mrňa byl blízko vstřelení druhé branky, když mu na poslední chvíli zabránil ve skórování do odkryté brány gólman Hynek Kůdela. Mrňa měl ve druhé části ještě jednu velkou šanci. Petr Přindiš zlomil na modré čáře hůl a litoměřický forvard v samostatném úniku nasměroval touš pouze do brankové konstrukce.

Ve třetí třetině hráli Medvědi přesilovou hru pěti proti třem. Ve dvojnásobné výhodě ještě nedokázali skórovat, ale pět vteřina po návratu prvního vyloučeného hráče hostů dokázal Jonášovu střelu dorazit za Melicherčíkova záda Radan Lenc. Další gól mohl Beroun vsítit záhy, když střela Marka Loskot po zákroku soupeřova brankáře skončila na břevně. Na druhé straně se musel Kůdela vypořádat se dvěma pokusy Patrika Husáka.

Stejný hráč byl ovšem ve třiapadesáté minutě vyloučen a domácí dokázali přesilovku využít po sedmnácti sekundách. Tomáš Doležal si vybruslil od levého mantinelu a přesnou střelou poslal Medvědy do vedení. Po využití druhé početní výhody dostali Berounští další šanci přesilové hry pěti proti třem. Tu využil přesnou střelou od modré čáry do levého horního rohu Melicherčíkovy brány obránce Daniel Krejčí. Do konce zápasu již žádná další branka nepadla, a tak si tým od Berounky připsal tři body do tabulky play-out.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): Jsme rádi, že jsem zápas zvládli, protože vypadal v první třetině klidově, ale od druhé třetině bylo kvantum vyloučení. Třetí a čtvrtá pětka se skoro nedostala na led, protože jsme pořád hráli v nerovném počtu hráčů. Padlo šest vyšších trestů...takový zápas to být vůbec nemusel. Většina gólů padla v přesilových hrách, za což jsme rádi. Jsme dál ve hře a jsme za to rádi.

Josef Řeháček (HC Stadion Litoměřice): Dnešní zápas se těžko hodnotí. Od druhé třetiny to nemělo s hokejem moc společného. Takový zápas jsem snad ještě v lize nezažil. Kdybychom v první třetině dali víc branek, když jsem měli šance, tak by k tak špatnému zápasu ani nedošlo. Ale potom přišla nedisciplinovanost, vylučování, možná někdy i přísné... hráli jsme pořád v oslabení a to se nedalo jednobrankové vedení uhájit. Nakonec to soupeř otočil, já jim gratuluji a přeji jim hodně štěstí do baráže, protože si myslím, že ačkoliv je možné všechno, tak už tam budou.