Velké drama s vítězným koncem. Stadion se v duelu s Benátkami sice dostal už v první třetině do vedení, pak ale o náskok přišel a až do konce základní hrací doby se ani jeden z celků nedokázal prosadit. Na obou stranách dominovali brankáři, kteří útočícím stranám pochytali, co se dalo. Duel tak dospěl do prodloužení, v němž se radovali Litoměřičtí. O triumfu rozhodl v 62. minutě Korkiakoski.

23. kolo

2:1pr

1:0, 0:1, 0:0 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 13. J. Kloz (Jebavý), 62. Korkiakoski (J. Kloz) – 23. A. Dlouhý (Wiencek). Rozhodčí: Obadal, Pilný – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:18. Zblokované střely: 5:11. Vhazování: 24:13. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Michajlov) – Marcel, Pavlas, Buchtela, Gaspar, Jebavý, Kvasnička, Dluhoš – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Przybyla, Pour – Šik, M. Havelka, J. Dvořák – Machač, Jirásek.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Niko, Maier, T. Hanousek, Husa, Žůrek, Uřídil – A. Dlouhý, J. Mikyska, Psota – D. Špaček, Najman, Šír – Rychlovský, Bittner, Průžek – Žemba, Čech, Wiencek.

Přestože se v Kalich Areně hrál od úvodu svižný hokej, čekali diváci na první branku až do 13. minuty. Jebavý v čase 12:10 napřáhl od modré, prudký projektil tečoval Jan Kloz a kotouč zapadl za Žajdlíkova záda.

V první třetině se toho už víc nestalo a Stadion odcházel do kabiny s těsným náskokem. Hned po přestávce mohl gólový účet navýšit Kloz, který po pěkné akci Litoměřic nebezpečně pálil z pravého kruhu. Puk však skončil těsně vedle vzdálenější tyče.

Zatímco domácí ve velké šanci neuspěli, hostující celek na druhé straně ano. Navíc ve vlastním oslabení. Adam Dlouhý si totiž ve 23. minutě najel mezi kruhy na přihrávku zpoza branky a ranou z první propálil Krále.

Chvíli po polovině zápasu už Litoměřičtí zvedali ruce nad hlavu, když se po rychlé kombinaci a střele ze spodní hranice levého kruhu prosadil Jirásek. Žajdlík si však v ten moment posunul klec a rozhodčí gól neuznali. Benátecký brankář jen dostal dvě minuty za zdržování hry.

Poté mohl z těsné blízkosti zakončovat Voženílek, ale proti gólmanovi hostů neuspěl. V čase 36:57 se k Przybylovi dostal odražený kotouč a litoměřická osmadevadesátka měla možnost zacílit na odkrytou klec. Volný prostor však zalehl jeden z benáteckých obránců.

Ve 48. minutě se před Králem otevřela „vrátka“ pro Špačka. Ten dostal přihrávku z pravé strany a z levého kruhu mu stačilo jen trefit prázdno svatyni. Dělovka z úhlu však jen projela brankovištěm a z šance nebylo nic.

Následně musel domácí brankář hasit velké nebezpečí, když se hosté dostali k zakončení ze samotné hranice brankoviště. Král ale Benátecké nadvakrát skvěle vychytal. A vytáhl se i při samostatném úniku Špačka, který tváří v tvář soupeři rovněž skvěle zlikvidoval.

V základní hrací době už pak oba celky dobývaly klece soupeře marně a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V něm se při vlastní přesilovce nechytatelnou ranou z kruhu zaskvěl Markus Korkiakoski a vystřelil Stadionu bod navíc.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Myslím, že v prvních dvou třetinách jsme byli výrazně lepší, bohužel jsme se ale prali s koncovkou. Vytvořili jsme si hodně gólových příležitostí, i přesto byl stav stále 1:1. Třetí třetina byla vyrovnaná, soupeř si ale vytvořil více šancí. Za dva body z tohoto utkání jsme rádi.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Myslím, že s Litoměřicemi jsme odehráli velmi vyrovnané utkání. V první třetině nás zaskočil obdržený gól, v druhé části se nám podařilo vyrovnat, ale přesto si myslím, že v druhé třetině měli ze hry více domácí. Ve třetí třetině jsme doufali, že dokážeme zápas otočit v náš prospěch. Nakonec šlo utkání do prodloužení, ve kterém rozhodlo naše oslabení. Tato prohra nás mrzí, protože jsme věřili, že si z Litoměřic odvezeme tři body.