Do utkání nenastoupilo ani jedno z mužstev moc energicky. Ve třinácté minutě padl první gól utkání, o který se zasloužilo mužstvo domácích. Ve druhé třetině bylo vidět mnoho vyloučení a frýdeckomístečtí hokejisté i díky některým přesilovým hrám zvýšili svůj náskok o další tři branky. Litoměřičtí přesto nepřestávali bojovat a v závěru druhé periody vstřelil branku Radek Pilař. Třetí třetina začala být dramatická až v posledních minutách. Na 4:2 snížil Matěj Chalupa a na rozdíl jediné branky o minutu později Jan Veselý. Domácí si však výhru na domácím ledě pojistili, když v poslední minutě zápasu vstřelili svou pátou branku. Po napínavém závěru zápasu tak Stadion podlehl Rysům 5:3. zde

4. kolo

5:3

1:0, 3:1, 1:2

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 13. Christov (Kofroň), 22. Christov, 33. Pechanec (L. Kovář, Klimša), 34. Bajtek (Mikulík, Ostřížek), 59. O. Kovařčík (T. Jáchym, L. Kovář) – 39. R. Pilař (Smetana), 57. M. Chalupa (Miškář), 58. J. Veselý (Smetana, Kvasnička). Rozhodčí: Veinfurter, Fiala – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1014. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3.

HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Haman, L. Kovář, Ovčačík, Zahradníček, Bartko, Piegl – Ostřížek, Pechanec, Chmielewski – Klimša, O. Kovařčík, J. Kalus – Kofroň, Mikulík, Christov – T. Jáchym, Kvasnica, Bajtek.

HC Stadion Litoměřice: Klouček (Michajlov) – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jandus, Strejček – Bílek, J. Veselý, R. Pilař – Kantner, Helt, M. Chalupa – Miškář, J. Šimeček, Jirásek – M. Havelka, Komárek, Hanták.

Autor reportáže: Marek Jašek

V prvních deseti minutách zápasu jsme viděli opatrný start z obou stran. Ani jeden z týmů nechtěl inkasovat hned na úvod utkání. Ve dvanácté minutě jsme se konečně dočkali nebezpečné situace, která nakonec skončila první brankou utkání. Domácí David Kofroň vystřelil z pravé strany na brankáře Kloučka, s touhle střelou si brankář hostů ještě dokázal poradit, ale následující dorážka Víta Christova už skončila v brance. Pět minut před koncem úvodní třetiny předvedl skvělou individuální akci Radek Pilař, povedlo se mu ujet všem obráncům a řítil se sám na brankáře Strmeňe, který předvedl skvělý reflex lapačkou. V první třetině už jsme se druhého gólu nedočkali.

Druhá třetina přinesla daleko atraktivnější hokej a domácí fanoušky rozhodně bavil. Hned v první minutě druhé třetiny domácí hráči dokázali zvýšit na rozdíl dvou branek ve vlastním oslabení. Vít Christov vypíchl puk soupeři a řítil se úplně osamocen na branku Kloučka. Střelu namířil do pravého horního rohu branky a připsal si druhý gól v zápase. O tři minuty později se do velké příležitosti dostal kapitán Frýdku-Místku Milan Mikulík, jeho ránu ovšem brankář hostů dokázal pokrýt. Kapitán domácího mužstva byl v druhé třetině velice aktivní a dokázal si vypracovat další nebezpečnou střelu na počátku třicáté minuty. Po skvělé nahrávce dokázal od pravé tyče poslat ránu na Kloučka. Druhý jmenovaný se blýskl úctyhodným zákrokem. O dvě minuty později si Frýdek-Místek zahrál přesilovou hru, ve které dokázal zvýšit na 3:0. Po přihrávce Kováře se k puku dostal Antonín Pechanek a mířil přesně do pravého horního rohu branky. Frýdek-Místek v druhé třetině opravdu dominoval a hosté nedokázali reagovat. O minutu později domácí zvýšili na 4:0. Po přihrávkách Ostřížka a Mikulíka se na pravé straně z mezikruží uvolnil Filip Bajtek a tvrdou střelou nedal brankáři šanci. V závěru druhé třetiny hosté dokázali snížit na 1:4. Ondřej Smetana ve středu kluziště nahrál Radku Pilařovi, který jel sám středem na bránu a dokázal ho procpat forhendem za Strmeně.

Závěrečná třetina nabídla celkem tři branky. V prvních patnácti minutách se nestalo nic zajímavého. Žádný ze soupeřů si nedokázal vypracovat gólovou příležitost. Čtyři minuty před koncem hosté snížili na 2:4. Miškář posunul puk na Matěje Chalupu, který z levé strany prostřelil Strmeně. Hosté ucítili, že se zápasem ještě něco můžou udělat a hned minutu na to snížili na rozdíl jediné branky. Nejlépe se před bránou zorientoval Jan Veselý a i když se Strmeň po puku natahoval, tak nedokázal zabránit v brance. Hosté se ještě v závěru pokusili o hru bez brankáře za účelem vyrovnat. Minutu před koncem utkání hosté ztratili puk uprostřed hřiště a Ondřej Kovarčík už neměl problém puk vstřelit do odkryté branky.

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Dnešní utkání bylo kvalitní nato, kolik mladých hráčů oba týmy zapojují do hry, takže i gólově. Myslím si, že diváci mohli být spokojení. My jsme spokojení s předvedenou hrou, trošku nás mrzí to zdramatizování konce, to si musíme pohlídat. Chtěli bychom tam, aby kluci opravdu hráli šedesát minut, ale nakonec to uválčili, což je dobře pro naše sebevědomí a do dalších zápasů.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím si, že dneska jsme tady body ztratili úplně zbytečně kvůli vlastní nedisciplíně a neproměňování šancí. Ve druhé třetině jsme tam měli výpadek, kdy mladý manšaft začal úplně bez systému lítat nahoru a dolů. Dostali jsme tam dvě zbytečné branky a jsme rádi, že jsme se za stavu 4:0 vrátili do zápasu, ale jsme zklamaní z toho výsledku, protože jsme tady měli dnes vyhrát.