12:4. Taková je gólová bilance litoměřických hokejistů v posledních dvou přípravných utkání. Kališníci se v úterý na domácí půdě postavili Mostu, který si z Kalich Areny odváží první porážku v letošní přípravě. Dvěma góly se prezentoval Jaroslav Kalla, po gólu přispěli Jakub Šulc, Tomáš Rubeš a René Piegl. Hostům se podařilo Šindeláře překonat až v závěrečných minutách – v sedmapadesáté minutě uspěl Tomáš Rod, druhou branku přidal v patnáct sekund před koncem Jan Strejček. Kališníci tak zvítězili 5:2.

Připr.

5:2

1:0, 2:0, 2:2

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 15. Kalla, 21. Šulc (Rubeš), 35. Kalla (Smetana), 44. Rubeš (Pletka, Veselý J.), 55. Piegl (Hanták, Švagrovský) – 57. Rod (Hora), 60. Strejček (Divíšek). Rozhodčí: Krob, Folk – Hubínek, Votrubec. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Veselý F.) – Smetana, Müller, Jebavý, Šulc, Bažant, Frühauf, Šťáva, Piegl – Kalla, Miškář, Paločko – Pletka, Rubeš, Valášek – Procházka O., Hanták, Švagrovský – Veselý J., Štastný, Racek – Kovářů.

HC Most: Spěšný (30. Mouček) – Charousek, Šefl, Hora, Rulík, Strejček, Moravec, Procházka T., Bednárik – Kubinčák, Divíšek, Řehoř – Rod, Alinč, Slavíček – Mical, Trübenekr, Kučera – Ujfaluši, Zdeněk.

Autor reportáže: Radim Tuček

Čtyřiadvacet hodin po demolici Kadaně nastoupili hokejisté Stadionu k dalšímu přípravnému zápasu doma proti Mostu. První velkou šanci si připsali hosté již ve druhé minutě, kdy se před domácího gólmana natlačil Slavíček, jehož střelu mezi nohy Šindelář ztlumil a kotouč se zastavil na brankové čáře. Domácí odpověděli již za minutu podobnou šancí Davida Švagrovského. V páté minutě hosté nedotáhli slibně se jevící protiútok 2 proti 1. Stejné přečíslení nezužitkovali ani o 3 minuty později. V 9. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana střelou od modré Smetana. V dalších minutách 1. třetiny byli více nebezpeční hosté. Jejich tlak vyústil v první vyloučení zápasu. Ondřej Procházka vyfasoval 2 minuty za hákování. V početní nevýhodě ovšem udeřili kališníci. Střelou z mezikruží se prosadil Jaroslav Kalla.

V následujících minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou, oba brankáři si připsali několik zásahů, střelecké pokusy však snesly v tomto případě spíše měřítko provizorní. Půl minuty před koncem úvodní třetiny se v mezikruží dostal k zajímavému zakončení Jan Veselý, na hostujícího gólmana však nevyzrál. Když už se někteří z návštěvníků zápasu začali pozvolna trousit ke stánku s občerstvením nebo na „zdravotní cigárko“, mohl Stadion v poslední vteřině odskočit do dvoubrankového vedení. Ani nadvakrát však domácí úspěšní nebyli.

Úvod prostředního dějství se domácím velice podařil. Mezi dva hostující obránce se nebojácně pustil Tomáš Rubeš, jeho střelu gólman Spěšný pouze vyrazil před sebe a Jakub Šulc následnou bombou do prázdné brány málem protrhl síť. V 23. minutě putoval za katr autor úvodní branky Jaroslav Kalla za držení protihráče. Oslabení sehráli domácí velmi dobře, hosty nepustili k žádné střele a s přehledem vyhazovali jeden puk za druhým. Neuplynuly však ani dvě minuty a na trestnou lavici byl vykázán Matúš Paločko za hákování. I toto oslabení ale kališníci zvládli bez větších komplikací. V 30. minutě zakončil přečíslení 2 na 1 přesnou střelou Jan Veselý, nicméně vystřídavší hostující gólman Mouček jeho pokus vytěsnil ramenem mimo. Aktivita domácích přinesla svůj plod v podobě přesilové hry v 31. minutě. Hned za 13 vteřin se z metru přímo do lapačky gólmana trefil Valach. Za minutu se situace opakovala, krásnou kombinaci opět přesně do lapačky zakončoval Pletka. Oproti dvěma přesilovkám hostů volala ta domácí jednoznačně po gólu. Ve třetí vyložené šanci v početní výhodě nakonec trefil tyč Jan Veselý. Další šance již ve hře 5 na 5 už ale skončila gólem. Jaroslav Kalla nádherným blafákem do bekhendu „vykoupal“ hostujícího gólmana Moučku a zvýšil na 3:0. V 36. minutě se zpoza branky do zakončení procpal dnes velmi aktivní Veselý, přes beton gólmana se však mezi střelce zápasu nezapsal.

V 44. minutě odskočili domácí již na čtyřgólový rozdíl. Pěknou kombinaci zakončil po Pletkově přihrávce zpoza branky nekompromisní střelou Tomáš Rubeš. Za minutu dostal dvouminutový trest za sekání Milan Valášek. I toto oslabení však domácí zvládli bez komplikací. V 47. minutě se za obranu hostů dostal Jan Veselý, ale na přesné zakončení neměl dostatečný prostor. V 50. minutě domácí tak dlouho váhali s rozehrávkou, až jim puk sebral matador Tomáš Divíšek. V zakončení však úspěšný nebyl. Možnost docílit čestného úspěchu dostali hosté při vyloučení Matúše Paločka za podražení. V tomto oslabení již musel čarovat domácí gólman Šindelář, který zlikvidoval dva nebezpečné pokusy hostů. V 55. minutě dostali domácí možnost další přesilové hry. Při prvním závaru se k zakončení dostal Veselý, ale gól mu dnes prostě souzen nebyl. Druhý závar však již gól přinesl. Od modré se nádherně trefil René Piegl a populární „bůr“ byl na světě. V 56. minutě nejprve putovali na trestnou lavici Kalla a hostující Rulík a pár vteřin poté ještě domácí Šťastný. Přesilovka 4 na 3 skončila prvním gólovým zápisem hostů. Ti nejprve nastřelili tyč, ale poté se přece jen v čase 56:57 prosadil dorážkou Tomáš Rod. Dvě minuty před koncem se po chybě v rozehrávce dostali hosté do další obrovské šance, ale červené světlo za Šindelářem nerozsvítili. To se jim však ještě jednou přece jen podařilo, pouhých 15 vteřin před koncem se trefil Jan Strejček.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): V dnešním zápase jsem byl spokojen s pohybem na ledě, také jsem byl spokojen s hrou v druhé třetině, ve které jsme hráli, tak jak bychom chtěli. První a třetí třetina nebyla podle našich představ.

Jiří Doležal (HC Baník Most): I přestože jsme prohráli si myslí, že začátek zápasu jsme hráli dobře. Udělali jsme ale tři hrubé chyby, ze kterých jsme dostali dva góly a poté jsme už byli horším týmem. Domácí hráli výborně přesilovky, při kterých jsme chvílemi nevěděli, jak na ně hrát, ale stále jsou to přípravné zápasy. Na tento zápas jsme se nijak zvlášť nepřipravovali a určitě jsme si z něj odnesli ponaučení.