Ve čtvrtém kole play-out proti Mostu Litoměřice neuspěly. V první třetině se i přes mnoho vyloučení neprosadil ani jeden z celků. Ve druhé periodě ale góly začaly padat. Jako první se prosadili hráči Litoměřic a zásluhou Filipa Hantáka se ujmuli vedení. Domácí s odpovědí dlouho neotáleli a o tři minuty později vyrovnali. Do konce druhé třetiny se prosadili ještě dvakrát, a tak po zaznění druhé sirény odcházel tým Mostu do kabin s dvoubrankovým vedením. Hned v úvodu třetí části utkání přidal domácí celek čtvrtou branku, Stadion ale nepřestával bojovat. V padesáté deváté minutě snížil na 4:2 Martin Ondráček a Litoměřice zkusili hru v šesti. Puku se ale zmocnili domácí a bez větších problému ho vstřelili do prázdné brány. Most se tak s WSM Ligou rozloučil vítězstvím a porazil Litoměřice na domácím ledě 5:2.

Play-out 4

5:2

0:0, 3:1, 2:1

HC Most - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 29. Komínek (Trübenekr), 37. Smolka (T. Doležal), 40. Smolka (T. Doležal), 46. T. Doležal (Havlíček), 60. J. Šimeček (R. Veselý, A. Rulík) – 26. Hanták (Loskot), 59. M. Ondráček (Jaroslav Kalla). Rozhodčí: Jílek – Doležal, Šperl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Most: Mouček – Hora, Šesták, K. Černý, A. Rulík, Rod, Walter – T. Doležal, Havlíček, Smolka – Kubinčák, Divíšek, Řehoř – R. Veselý, J. Šimeček, Stříbrný – Trübenekr, Alinč, Komínek.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Plášil, Smetana, Š. Havránek – Švagrovský, R. Pilař, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, Miškář, Stoklasa – Dufek, Hanták, Loskot.

Mostečtí vstoupili do utkání aktivněji, z čeho brzy vznikla dvojnásobná přesilová hra. Ta se ovšem domácímu Mostu ani trochu nepovedla, a tak poprvé zahrozily Litoměřice. Miškář zpoza brány oslovil před bránou volného Stoklasu, ten ovšem pukem napálil přesouvajícího se Moučku. Ani následná dorážka Jaroslava Kally se neujala, a tak se pokračovalo za bezbrankové remízy. V devatenácté minutě to byli opět hosté, kdo se drali za vedoucí brankou. Loskot krátce po skončení přesilové hry upaloval sám na Moučku, ten ovšem předvedl skvělý rozštěp a puk udržel před brankovou čárou. Další větší šance k vidění nebyla, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

S brankami se roztrhl pytel až ve druhé třetině. V té se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš, kdy na jedné straně ztroskotal Černý na Pavelkovi a na druhé se prosadil Filip Hanták. Loskot v situaci dva na jednoho oslovil svého spoluhráče, který bez problémů poslal kotouč do prázdné brány – 0:1. Vyrovnání domácích na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Jan Trübenekr vyslal do brejku Jakuba Komínka, který bekhendovým zakončením zaskočil Pavelku – 1:1.

Závěr třetiny patřil jednoznačně domácím, kteří si v ní vytvořili rozhodující, dvoubrankový náskok! V sedmatřicáté minutě uvolnil na prvém kruhu Doležal Pavla Smolku, který svižnou střelou zápěstím do růžku Pavelkovy brány poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení – 2:1. Tentýž střelec se s jednou brankou nespokojil, a tak ještě před sirénou zasadil Kališníkům další direkt. Pavel Smolka našlápl podél pravého mantinelu, natlačil se až před bránu, kde dalším pěkným zakončením do horní části brány bezpečně překonal Pavelku – 3:1.

Ve třetí třetině se také pokračovalo v ofenzivním pojetí hry a i nadále padaly branky. Ta pátá v šestačtyřicáté minutě, když Ondřej Havlíček nezištnou přihrávkou před Pavelku oslovil Tomáše Doležala, který zachoval chladnou hlavu a propálil hostujícího brankáře – 4:1. Už už se zdálo, že se utkání pouze dohraje, ovšem zdání klame a padly ještě dva góly. Minutu a půl před závěrečnou sirénou si Martin Ondráček našel vyražený kotouč u pravé tyče a se štěstím ho pod Moučkovým betonem procpal za brankovou čáru – 4:2. Poslední gól sezony vstřelil dvacet vteřin před koncem zápasu Jaroslav Šimeček. Domácí útočník využil skvělé práce svých spoluhráčů, kdy od modré bez problémů poslal kotouč do prázdné brány – 5:2.