Skončila sezóna snů. Litoměřičtí si vybojovali postup a jsou posledním mistrem druhé ligy. O titulu rozhodli v posledním utkání proti Valašskému Meziříčí, ve kterém zvítězili 3:1. Po utkání se rozloučili se svými oddanými fanoušky a také se svým lovosickým azylem. Mistrovský titul Litoměřicím vystřílel obránce Jan Kaltenböck dvěma brankami.

KV6

3:1

1:0, 2:0, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 18. Kaltenböck (Hlusička, Buďa), 36. Horčička (Kouba), 37. Kaltenböck (Hlusička, Buďa) - 56. Matějný (Šebesta). Rozhodčí: Jeřábek - Padevět, Prchal. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 370.

HC Stadion Litoměřice: Volke (Davídek) - Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Musílek, Hillmich, Malý, Zenk - Slížek, Horčička, Novák - Tvrzník, Kloz, Šaffer - Hlusička, Procházka, Buďa - Zuziak, Horejsek, Šnajdr

HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Bruhec, Dědek, Dvořák Ondřej, Dvořák Petr - Kovář, Krisl, Matějný - Ovšák, Pavlík, Růčka - Sochorek, Šebesta, Vašut - Varga David, Varga Martin, Varga Miroslav - Vnenk

První třetina nabídla po poněkud pomalejším rozjezdu velmi atraktivní podívanou. Až na několik málo okamžiků měli navrch domácí, kteří byli aktivnější, častěji u puku a také lepší v kombinaci. Navíc je podpořil spolehlivými zákroky proti zatím spíše propagačním pokusům Martin Volke. Skóre se otevřelo až v 18. minutě. Milan Buďa výborně zabojoval aby udržel kotouč pro Stadion, poté ho posunul na Hlusičku, který našel přihrávkou skrz brankoviště skvěle najetého Kaltenböcka, který pohodlně zavěsil do prázdné branky. V závěru třetiny zřejmě zatrnulo hostům, když Krisl odjel na střídačku poté, co obdržel zásah kotoučem do obličeje. Po krátkém ošetření na střídačce však bylo jasné, že je v pořádku a může pokračovat. Spolu s ním tak obě mužstva odešla do kabin za stavu 1:0 pro Litoměřice.

Na začátku druhé části se nejprve dohrála vyloučení z první dvacetiminutovky, poté se hra přelévala ze strany na stranu. Nejprve zasahoval Volke, poté Krumpoch po dvou střelách Procházky. Následně si Kovář nepřišel na domácího brankáře svým blafákem. Následovaly další šance, ale zatím bez využití. To se změnilo na začátku 36. minuty. Petr Horčička projel po pravé straně a ranou mezi Krumpochovy betony zvýšil na 2:0. Bobři museli otevřít hru, čehož využil o necelé dvě minuty opět Jan Kaltenböck. Po další kombinaci s Buďou a Hlusičkou zavěsil do horního růžku a rozhodl o tom, že se do kabin odcházelo za stavu 3:0 pro Litoměřice.

Závěrečnou dvacetiminutovku začali hosté s novým brankářem. Třikrát překonaného Krumpocha nahradil Gleich. To však byla z jejich strany jediná změna, protože jinak zůstalo vše při starém. Domácí udávali tempo hry a jejich převaha byla zřejmá. Zaznamenali také řadu šancí, ale Gleich již zůstal nepřekonán. Bobři nevyužili nabídnutou dvojnásobnou přesilovku, kterou nesehráli vůbec dobře. V 56. minutě došlo k poslední úpravě skóre. Hosté zaznamenali čestný úspěch díky Matějného dorážce. Víc už ale nestihli a domácí si v klidu došli za konečným vítězstvím. Po šedesáti minutách se tak mohli Litoměřičtí naplno radovat z celkového titulu mistra druhé ligy. Svou radost sdíleli hráči na ledové ploše společně s fanoušky, následovalo týmové fotografování a čestné kolečko, kdy se diváci shromáždili nad plexisklem a s každým z hráčů si podali ruce aby jim pogratulovali. Začaly tak radostné oslavy po konci sezóny snů. V