Litoměřičtí dokázali na svém domácím ledě uhájit nejtěsnější možné vedení až do samého závěru. Do vedení je poslal ve 24. minutě Jan Kloz a stav 1:0 vydržel až do konce utkání. Lovosický zimní stadion tak mohl oslavovat druhý bod v sérii a skutečnost, že je Stadion jednou nouhou ve finále.

SF2

1:0

0:0, 1:0, 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Klášterec nad Ohří

Branky a nahrávky: 24. Kloz (Šaffer). Rozhodčí: Vokřál - Sekula . Vyloučení: 8:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 461

HC Stadion Litoměřice: Volke (Davídek) - Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Hillmich, Musílek, Malý, Zenk - Slížek, Horčička, Horejsek - Tvrzník, Buďa, Zuziak - Hlusička, Procházka, Novák - Kloz, Mrázek, Šaffer

HC Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Martínek, Rutta, Kocek, Boguský, Řezníček, Zmeškal, Mašek, Krupka - Kajer, Derler, Zíka, Suk, Stehlík, Pražák, Ton, Řepík, Freiberg, Bečvář, Kadlec, Kalinovič

První třetina nabídla šance převážně ze strany domácích, kteří měli většinu úvodní dvacetiminutovky herní převahu. Klášterečtí se dostávali ke slovu pouze v početních výhodách, ale jejich šancemi byly většinou střely od modré čáry či z vrcholků kruhů pro vhazování. Mezi největši příležitosti na změnu skóre se řadí šance Nováka po úniku s Jakubem Hlusičkou a přihrávka Milana Budi na volného Františka Mrázka, jehož však vychytal brankář Damašek. Do kabin tak mužstva odešla za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny byl ve znamení aktivní hry Klášterce, ke gólu však jejich horlivý nástup nevedl. Naopak ve 24. minutě otevřel skóre utkání na druhé straně Jan Kloz. Prosadil se tvrdou a zároveň přesnou střelou od modré čáry k pravé Damaškově tyči. Vstřelená branka domácí nakopla a v dalších minutách byli nebezpečnější oni. Diváky v Lovosicích i domácí hráče zamrazilo, když viděli Františka Mrázka ležet před kláštereckou střídačkou. Domácí opora při cestě na střídačku kulhala, ale za několik minut byla opět připravena do dalšího boje. Zhruba v polovině utkání se domácí úspěšně ubránili dvojnásobné přesilovce hostů, kteří téměř nic nevymysleli. Ve druhé polovině prostřední části se roztrhl pytel se slibnými šancemi domácích, gólem však neskončila žádná a tak svítil v čase 40:00 stav 1:0 pro domácí Stadion.

Třetí část začali lépe domácí, kteří si v probíhající přesilové hře vytvářeli další z řady šancí. Svou aktivitou si dokonce vysloužili vstřelení branky, ovšem ta neplatila, protože hlavní rozhodčí zapískal a domácí hráči se tak radovali předčasně. Poté se začali připomínat i hostující útočníci, zejména Kalinovič, který několikrát ohrozil Volkeho v domácí brance. Zejména jeho střela byla jednou z největších šancí Klášterce v utkání. Po několika okamžicích se na ledě začalo přitvrzovat. První menší potyčka se odehrála poté, co Volke přikryl nahozený kotouč a jeden z hostujících hráčů ještě dojel pro dorážku, místo toho jen sekl domácího brankáře přes lapačku, za což byl umravněn domácími beky. Ve 48. minutě byl za nesportovní chování vyloučen na 10 minut Ladislav Slížek a na Stadion tak v následujících minutách čekala zkouška, ve které se měli přesvědčit, jak dokáží odolat soupeři i bez svého klíčového hráče. Nejen, že ve zkoušce obstáli, ale také hrozili před kláštereckou brankou. Zřejmě největší šanci měl Milan Buďa, který si najel na vysoký lob za hostující obranu, ale svým blafákem nepřekonal Damaška. V 56. minutě ujížděl na Volkeho Stehlík a Robin Malý zatáhl za záchrannou brzdu v podobě hákování, za což bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil sám faulovaný, ale neuspěl s pokusem trefit mezeru mezi Volkeho betony. V závěru zápasu ještě hrozili hosté, ale šlo o poslední zoufalou snahu o vyrovnání. Ani při hře bez brankáře se nedostali k zakončení, natož k vyrovnávací brance a domácí tak slavili druhý bod v semifinálové sérii, díky němuž jsou nyní jednou nohou ve finále.