Litoměřičtí ukázali obrovskou sílu v zápase roku. V třetí třetině pátého čtvrtfinále dokázali otočit skóre z 0:1 na 3:1 po trefách Horčičky, Tvrzníka a Mrázka. V závěru se dokázali ubránit i nesportovním faulům rozhořčených hostů. V semifinále se utkají s Kláštercem nad Ohří.

ČF5

3:1

0:0, 0:1, 3:0

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy

Branky a nahrávky: 54. Horčička (Mrázek, Novák), 55. Tvrzník (Mrázek, Buďa), 60. Mrázek (Slížek, Macek) - 28. Fiala (Maxa). Rozhodčí: Wilt - Vitík, Kebrle. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:1. Diváků: 728

HC Stadion Litoměřice: Volke (Davídek) - Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Hillmich, Musílek, Malý, Zenk - Slížek, Horčička, Horejsek - Tvrzník, Buďa, Zuziak - Hlusička, Procházka, Novák - Myšík, Šnajdr, Mrázek

HC Klatovy: Halmoši (Šproch) - Fiala, Hucl, Špiler, Farný, Kreuzman, Černý - Kocman, Kepl, Čuban - Špaček, Pavlis, Švík - Hobl, Straka, Horejš - Trojan, Vondryska, Babka - Maxa

První třetina nabídla z podstatné části hru domácích v útočné třetině. Střelci Stadionu si vytvořili množství šancí, které však nedokázali využít. Halmoši v brance Řezníků tak zůstává stále nepřekonán. Brankář domácích Martin Volke měl práci především v několika málo přesilovkách hostů, jinak si na kotouč sáhl velmi sporadicky a většinou šlo o pokusy spíše propagační od modré čáry či středního pásma. Mezi největší šance patřila zblokovaná Mrázkova přihrávka před branku, kterou si hosté málem srazili do vlastní sítě, a také Horčičkův samostatný nájezd. Lze říci, že diváci mohli sledovat hokej převážně na jednu branku, ale zato s mnoha pohlednými hokejovými momenty. Do kabin však mužstva odešla za stavu 0:0.

Ve druhé části poznamenalo hru množství vyloučení domácích. Klatovští tak dostali možnost poprvé výrazněji promluvit do vývoje utkání a ve dvojnásobné početní převaze dokonce otevřeli skóre. Fiala po Maxově přihrávce vymetl horní růžek a poslal Řezníky do vedení. Domácí tak nepřečkali úvodní minuty druhé dvacetiminutovky, ale o to více aktivněji se hnali za vyrovnáním. Největší příležitost přišla ve 32. minutě, kdy už padal kotouč za překonaného Halmošiho do branky, odtud ho ale vypálil jeden z klatovských obránců. Ve zbylých minutách si otevřeli domácí doslova střelnici a zasypávali Halmošiho jednou střelou za druhou, ani v těch největších šancích se nedočkali vyrovnávací branky. Do kabin tak obě mužstva odešla za stavu 0:1 pro domácí Stadion.

V závěrečné dvacetiminutovce přidali domácí ještě více na obrátkách. Již od úvodních sekund se neúnavně hnali za vyrovnáním vydatně podporováni svými fanoušky. V každém střídání měli pokaždé velkou šanci na gól, ale stále jim nepřálo štěstí. Například při nastřeleném břevnu Tomášem Hillmichem. Hosté se dostávali do hry pouze v přesilovce, ale Volke si se všemi jejich pokusy poradil. V plném počtu byli opět nebezpečnější hráči Stadionu. V polovině třetiny ještě Horčička ani Mrázek neskórovali, to však ještě nikdo netušil, že tito dva hráči budou jedni z hlavních aktérů závěrečného dramatu. Vše odstartoval vyrovnávací brankou z dorážky po obrovském tlaku Petr Horčička, po které se všem hráčům i příznivcům Litoměřic velice ulevilo. Za minutu a jedenáct vteřin se dostali do další velké šance a opět byli úspěšní. V rychlém brejku Mrázka s Tvrzníkem přihrál prvně jmenovaný před branku na svého spoluhráče, který prostřelil Halmošiho mezi betony. Utkání se pak poněkud vymklo rozhodčím z rukou a začaly se hromadit pěstní souboje a nesportovní fauly ze strany hostů, kteří se nedokázali vzpamatovat ze ztráty vedení. Definitivní tečku za čtvrtfinálovou sérií napsal v poslední minutě František Mrázek, ačkoli byl faulován, a na lovosickém stadionu propukly naplno oslavy postupu.