4. kolo

5:5

0:4,3:1,2:0

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: Kulda - Zeman, Kulda - Zeman, Kulda, Vandas, Krátký . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

HC Stadion Litoměřice: Šimon Sklíba, Víťa Damašek Petr Kloc, Adam Pirunčík, Petr Ševic, Jára Vandas, Tomáš Krátký, Honza Řezníček, Marek Kopřiva, Tomáš Zeman, Vojta Kulda, Vašek Melichar, Michal Landa, Kuba Nebřenský

V druhému mistrovském utkání na domácím ledu jsme vyzvali soupeře z HC Baník Most, který se zdál být podle dosavadních výsledků rovnoceným soupeřem. Všední den a začátek utkání stanovený na 13:00 znamenal pro kluky jistě vítanou možnost "ulít" se ze školy. :-) Avšak úvod zápasu z naší strany vypadal, jako by kluci zůstali ve škole alespoň myšlenkami. A tak již v čase 0:23 lovil brankář puk ze sítě. Bohužel z té naší. Kluci se zdáli zaskočení, hra se víceméně držela stále v našem obranném pásmu, puk se ven dostával jen sporadicky a většinou pouze vyhozením, bez jakékoliv akce. Jedinou větší šanci zhatil soupeř faulem, ale nařízené trestné střílení Vojta Kulda neproměnil. V čase 7:42 se nechal za zbytečný faul vyloučit Tomáš Krátký a soupeř tuto výhodu po 34 sekundách využil. Ve druhé polovině první třetiny se začala hra mírně vyrovnávat, ale branky bohužel padaly pouze do naší sítě. A tak i proto, že jsme za první třetinu vyslali na soupeřova gólmana pouze 6 střel, skončila první třetina 0:4. Jenže hokej je rychlá hra, ve které není skoro nic nemožné a stále ještě zbývaly 2 třetiny na korekci doposud nepříznivého skóre. Kluci se nevzdali a ve druhé třetině výrazně zlepšili hru. Po krásné spolupráci Tomáše Zemana a Vojty Kuldy tak konečně v čase 20:10 padl gól i do branky soupeře. To kluky nabudilo a soupeře tak několikrát dostali pod poměrně velký tlak. Výsledkem byl v čase 25:05 další gól Vojty Kuldy a na tabuli tak svítil již přijatelnější stav 2:4. Soupeř se však nechtěl vzdát a když obrana nezachytila rozjetého soupeřova největšího hráče, bylo to v čase 28:05 zase o 3 góly. Avšak o minutu a půl později se ke, spíše propagační, střele dostal opět Vojta Kulda. Tu sice soupeřův gólman snadno vyrazil, ale jednomu z mosteckých obránců se při snaze přisunout puk blíže k brankáři podařilo dostat ho až do vlastní sítě, a to ve chvíli, kdy v okruhu tří metrů od branky nebyl žádný z našich hráčů! V další části utkání se hra vyrovnala a i když jsme měli několik vyložených šancí, ve druhé třetině již gól nepadl. Po úpravě ledu se kluci nemohli dostat do tempa. Soupeř byl opět aktivnější, jakýkoliv pokus o přihrávku z naší strany končil na holích soupeře a zdálo se, že už kluci nemají dost sil na zvrat zápasu. Hra se ale postupně opět vyrovnala a když se povedlo ujet Tomášovi Zemanovi, nezbylo soupeři než ho opět zastavit faulem. Již druhé nařízené trestné střílení se ale opět proměnit nepodařilo. V čase 53:09 byl vyloučen Marek Kopřiva a soupeř tlačil co to šlo. Naštěstí jsme oslabení i díky následnému vyloučení na straně soupeře přečkali bez úhony. Pak se klukům podařilo na chvíli usadit v soupeřově obranném pásmu, v čase 57:31 se odražený puk dostal k Járovi Vandasovi který se naštěstí nemýlil. Když se po necelé minutě trefil i Tomáš Krátký, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto, protože do konce zbývalo jen 80 sekund. Nikdo už nechtěl udělat chybu a prohrát tak důležité a náročné utkání v poslední chvíli. Přestože náš herní projev v tomto utkání nebyl nejlepší, chtěl bych kluky pochválit za bojovnost a za to, že to do poslední chvíle nevzdali. Tomáš Zeman