Již potřetí se střetly týmy Litoměřic a Klatov v této sezóně druhé ligy a litoměřický Stadion opět nezískal ani bod. Po střelecky neplodném výkonu, kdy domácí střelci čekali na vstřelení branky dlouhých sto minut, po třech obdržených brankách v oslabení a po dvou vlastních brankách Stadionu si body odvezli hosté. V týmu Litoměřic je zřejmá absence zraněných hráčů a tým střelecky tápe. Po porážce se Stadion propadl až na čtvrtou příčku druholigové tabulky. To domácí příznivci určitě nečekali.

25. kolo

3:5

0:2,0:2,3:1

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy

Branky a nahrávky: 44. Novák (Hlusička), 49. Svoboda (Veverka), 60. Kouba (Horčička, Hlusička) - 10. Maxa, 13. Fiala (Hobl), 22. Kocman (Švik), 24. Horejš (Kreuzman), 59. Fiala Rozhodčí: Vilt - Šerý, Šula Vyloučení: 9:12 Využití: 1:3 V oslabení: 0:0 Diváci: 440 Střely na branku: 36:17 Průběh utkání: 0:4,2:4,2:5,3:5

HC Stadion Litoměřice: Volke (Davídek) - Kouba, Musílek, Kaltenböck, Kolbaba, Zenk, Holomek - Slížek, Horčička, Horejsek, Hlusička, Procházka, Novák, Veverka, Svoboda, Kauschit

HC Klatovy: Jonáš (Halmoši) - Fiala, Holub, Špiler, Plánička, Kreuzman, Černý, Straka, Maxa, Špaček, Hobl, Kepl, Babka, Švík, Horejš, Kocman

Po dvou předchozích porážkách od svého bedělního soupeře si domácí konečně chtěli spravit chuť a připsat si do druholigové tabulky další tři důležité body. Také by si tímto vítězstvím upevnili třetí místo v tabulce. Bohužel, realita byla zcela jiná. Stadionu se v poslední době nedaří střelecky a tento handicap se projevil. Tým Klatov začal zápas bez bázně a hany a s domácím týmem v úvodu zápasu držel krok. Již ve 3. minutě měl Stadion možnost přesilové hry, statečně dobýval branku hostů, ale bez efektu. V 8. minutě měli možnost hrát přesilovou hru Klatovy a podařilo se jim nastřelit tyčku branky Martina Volkeho. V oslabení měla možnost vstřelit vedoucí branku domácích dvojice Horčička – Slížek, ale opět bez efektu. V 10. minutě udeřili hosté a využili další přesilovou hru. Branku vstřelil Maxa a Klatovy se ujaly vedení. Další přesilovou hru využily Klatovy ve 13. minutě Fialou, i když puk do branky Volkeho nasměrovala brusle domácího obránce. Domácímu týmu se přestalo dařit a před brankou Volkeho bylo dost horko. V 18. minutě nastřelil tyčku hostů domácí útočník Kurt Kauschitz, aby vzápětí vychytal nájezd dvou útočníků Klatov bravurním zákrokem Martin Volke. V poslední minutě první třetiny měli domácí možnost hrát pár desítek vteřin přesilovou hru pět na tři, ale ke kýžené brance jejich snaha nevedla.

Začátek druhé třetiny začal dohrávkou přesilovky Litoměřic a již v 1. minutě jel sám na brankáře Klatov útočník Petr Horčička, ale branku prudkou střelou minul. Klatovy potrestaly hrubou chybu domácích na modré čáře ve 22. minutě brankou Kocmana a ujali se vedení 3:0. Ve 24. minutě byl vyloučen domácí obránce Kouba a Klatovy opět využívají přesilovou hru. Branku střílí Horejš a je to hrozivých 4:0 pro hosty. Domácí se začínají urputně prát o lepší výsledek, ale ne a ne trefit odkrytou část branky. Brankář Klatov vše v pohodě chytá do náruče, nebo jsou střely zblokovány bránícími borci hostů. Kdyby měly Klatovy místo brankáře v brance vyřezaný kus překližky, asi by ho domácí také trefovali. Třetina končí po velkém tlaku a mnoha šancí Stadionu pohodovým náskokem řezníků z Klatov.

Domácí „kališníci“ zápas nevzdávají a do závěrečné třetiny opět nastupují s odhodláním zápas zvrátit. A daří se! Stou branku týmu v této sezóně střílí Martin Novák a Litoměřice snižují ve 44. minutě na 1:4. Další branku střílí Litoměřice ve 49. minutě po hezké akci Jirkou Svobodou ve spolupráci s Adamem Veverkou. Stadionu svitla naděje. Do konce zápasu zbývalo ještě dlouhých jedenáct minut. V této fázi se začala hra přiostřovat a rozhodčí má plno práce. Útočnou snahu litoměřických eliminuje během dvou minut vyloučením kapitána Ladislava Slížka a za nedlouho i útočníka Jirky Svobody na deset minut za nesportovní chování. Hosté se možná začínají obávat o výsledek. Martin Volke je bez práce. Litoměřice tvrdě dobývají branku Klatov, následuje jedna šance Stadionu za druhou. Čas ale neúprostně letí. V 59. minutě se domácí odhodlají hrát bez brankáře. A opět smůla. Puk vyhozený z obranné třetiny Klatov si sráží hokejkou litoměřický obránce do vlastní branky. Vstřelená branka je přiznána Fialovi. 2:5 pro Klatovy a o výsledku je rozhodnuto. Po vhazování ve středním pásmu dochází ke konfliktu mezi hostujícím Maxou a domácím Kauschitzem. Hráči Stadionu musí svého borce hodně držet, aby se do svého soupeře nepustil. A pokud Kurt zdědil geny po svém otci, asi by to Maxa šeredně odskákal. Dostal by výprask. Klatovský Maxa dostává 5 minut a osobní trest do konce utkání. V téže minutě je nešetrně sražen kolenem litoměřický útočník Adam Veverka a diváci bouří. Na ledové ploše se objevují plastové lahve a diváci se baví tím, kdo trefí rozhodčího. Litoměřice bojují do posledních vteřin a po tyči nastřelenou obráncem Janem Kaltenböckem opticky upravuje skóre v poslední minutě zápasu na přijatelných 3:5 dorážkou Jakub Hlusička. Domácí se porazili sami. Neproměňovali vyložené tutovky. Hosté si nadějné vedení udrželi a odvezli si na jih Čech další tři body z lovosického ledu. Asi sem budou i nadále rádi jezdit. Domácí budou muset požádat o pomoc organizaci "Člověk v tísni" a přivézt ze vzdálené Afriky šamana z Konga, aby očaroval domácím útočníkům jejich hokejky.