V dalším utkání hostily Litoměřice Klatovy. V bojovném zápase padlo 9 branek a diváci si jistě přišli na své. Hattrickem a asistencí se blýskl Petr Procházka, na jehož pocity se můžete zeptat v OFF-LINE rozhovoru. Litoměřičtí tímto vítěžstvím odskočili pronásledovatelům ze Sokolova a přiblížili se svému příštímu soupeři z Rokycan.

29. kolo

6:3

3:0,0:2,3:1

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy

Branky a nahrávky: 4. Patzenhauer (Hillmich), 16. Procházka (Kouba), 20. Zuziak (Horejsek), 46.Procházka (Buďa, Hlusička), 57. Buďa (Procházka), 59. Procházka (Myšík) - 30. Dorňák (Špaček), 39. Švík (Straka), 54. Maxa. Rozhodčí: P.Würtherle - Ledinský, Sekula. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 428 Střely na branku: Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3

HC Stadion Litoměřice: Volke (Koblischke)- Kaltenböck, Kouba, Šindela, Hillmich, Kolbaba, Musílek, Vejvoda - Svoboda, Patzenhauer, Procházka, Hlusička, Horejsek, Zuziak, Petrus, Buďa, Myšík, Zámečník

HC Klatovy: Jež (Tvrdík) - Švík, Kepl, Straka, Fiala, Špaček, Geltner, Setikovský, Kocman, Plánička, Klaus, Hol, Pavlis, Maxa, Hrubý, Dorňák, Tureček, Dvořák, Hucl

Utkání začalo v mírném tempu a ani jeden z týmů se příliš nehnal do útočného tempa. První střely na branku přišly později, než diváci očekávali, a brankáři si s nimi dokázali lehce poradit. Soupeř z Klatov hrál pomalu, ale tvrdě a hned v úvodu zápasu si Litoměřičtí zahráli dvouminutovou přesilovou hru. Litoměřice soupeře zatlačily do obrané třetiny a rychlými přihrávkami se snažily soupeřovu obranu rozhodit. Klatovy dlouho výtečně bránily, ale patnáct vteřin před koncem přesilové hry kapitulovaly. Nevinné nahození Tomáše Hillmicha od modré čáry dokázal ještě tečovat kapitán Stadionu Vlastimil Patzenhauer a poslal tak svůj tým do vedení. Domácí se tak pořádně dostávali do tempa a začali soupeře s přehledem přehrávat. Dokonce ve vlastním oslabení si dokázali vytvořit několik slibných šancí ke vstřelení branky, ale klatovský strážce branky Jež svůj tým dokázal podržet. Po dvojitém vyloučení na straně domácích hrály Klatovy přesilovou hru 5:3 a konečně ukázaly, že také umějí nebezpečně zahrozit. Slibnou šanci měl klatovský útočník, ale z bezprostřední blízkosti Volkeho nepřekonal, a tak se stav utkání neměnil. Viditelná byla spolupráce dvojice kladenských posil Procházky s Hlusičkou, když si dokázali vytvořit několik nebezpečných šancí. Právě první jmenovaný byl autorem druhé branky domácích. Po vyraženém puku brankářem Ježem se nejlépe zorientoval Procházka a zasunul puk do branky. Hosté byli druhou brankou zaskočení. Špatně kombinovali a nemohli se dostat na dostřel brankáře Volkeho. Konečný ortel první třetiny stanovil Petr Zuziak, když šest vteřin před koncem prvního dějství ujel hostující obraně a protlačil kotouč mezi betony brankáře Ježe. Stav 3:0 vypadal pro domácí slibně, ale soupeř se jistě nevzdával.

Tvrdým vstupem do druhé třetiny hosté hned ukázali, že o body se ještě poperou. Agresivní hrou a tvrdými střety s litoměřickými hráči si vždy dokázali vybojovat kotouč a utkání začalo nabírat na obrátkách. Bylo vidět hned několik nebezpečných zákroků, po kterých zůstávali domácí hráči bezvládně ležet na ledě. Následovné oplácení litoměřických siláků bylo však považováno za nedovolené, a tak soupeř hrál několik přesilových her. Utkání mělo blíž k zápasu krajského přeboru než druhé ligy. Ve 27. minutě si hosté dokázali vytvořit velice slibnou šanci, na jejímž konci mohl klatovský útočník po překonání brankáře Volkeho vstřelit puk do úplně prázdné branky. V brankovišti se však objevil obránce Vejvoda a dokázal puk vyhodit. O dvě minuty později se Klatovy konečně dokázaly gólově prosadit. Z pravého rohu vystřelil Dorňák a puk brankáři propadl pod pravou rukou do branky. Hosté nadále atakovali obrannou třetinu domácích a vytvářeli si slibné šance. Tyčky zvonily a Volke předváděl výtečné zákroky. Minutu před koncem druhé třetiny přišel i druhý úder Klatov. Zmatku v obranné třetině využil Švik a vstřelil druhý klatovský gól. Soupeř se dostál na rozdíl jediné branky a bylo jasné, že teprve poslední část zápasu rozhodne o vítězi.

Za bujného bubnování domácích fanoušků začala poslední a rozhodující třetina v rychlém sledu šancí a při výborném bruslení domácího týmu. Litoměřice navázaly na tlak z úvodní třetiny zápasu a začaly Klatovy opět s přehledem přehrávat. Snaha přináší úspěchy, a tak ve 45. minutě Petr Procházka opět rozvlnil síť hostující branky, když dokázal zužitkovat přihrávku zpoza branky a procpat ho mezi betony brankáře. Vedení o dva góly bylo sice uklidňující, ale jak se ukázalo, nestačilo to na úplné oddechnutí. Klatovy bojovaly a domácí hráči je za cenu faulů zastavovali. Přesilové hry ale domácí ubránili s přehledem, a tak čas pomalu utíkal. V 54. minutě se vhazovalo před domácí brankou buly a klatovský Maxa dokázal přímo skórovat. Klečící Volke neměl šanci zareagovat. Naštěstí tato zvláštní branka hráče Litoměřic nedokázala zaskočit a nadále pokračovali ve své útočné hře. Kuriózní gól byl k vidění i na druhé straně, když domácí Milan Buďa nahodil lehký puk na branku soupeře a ten se dostal za záda Ježe. Když poté Petr Procházka vstřelil svůj třetí gól v utkání a dovršil tak svůj hattrick, bylo rozhodnuto, že soupeř odjede domů bez bodu. Vítězství bylo ale zasloužené. Pro hosty možná až zbytečně velký brankový rozdíl.