Tentokrát to nevyšlo. Hokejisté Litoměřic odehráli druhý přípravný zápas a tentokrát padli. Tým zpoza Radobýlu se představil v Karlových Varech, které hrají extraligu, a dokázal se prosadit až ve třetí třetině, když na 1:3 snižoval Jakub Šedivý. Energetici však skórovali třikrát a došli si pro triumf 3:1.

2. kolo

3:1

1:0, 2:0, 0:1

HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 10. Kružík (Kofroň), 22. Kružík (Mikyska), 40. Zabloudil (Baláž) – 42. Šedivý (Procházka, Vitouch). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Gerát, Baxa. Vyloučení: 3:3, navíc Guman (LTM) 2+2 (HRUB) Bez využití. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Energie Karlovy Vary: Hamalčík (41. Dybal) – Rohan, Kočí, Mikyska, Tůma, Dorot, Krajčík, Anton – Koblasa, Baláž, Zabloudil, Kofroň, Sapoušek, Kružík, Handl, Adámek, Šmajda, Váňa, Jiskra.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šindelek, Holý, Hampl, Šedivý, Kroupa, Böhm, Černohorský – Procházka, Kuťák, Guman, Cikhart, Vitouch, Fajda, Pártl, Soukup, Ramik.

Po opatrnějším úvodu zápasu se jako první v desáté minutě prosadili domácí hokejisté. Akci Davida Kofroně dokázal střelou z předbrankového prostoru přesně zakončit Daniel Kružík. Následně si Energie zahrála úvodní přesilovou hru, ale do výraznější šance se v početní výhodě nedostala. Po první třetině, která mnoho zajímavých momentů nepřinesla, vedly Karlovy Vary těsně 1:0.

Pokud se úvod první části dal označit za vlažnější, tak o startu druhé dvacetiminutovky to rozhodně neplatilo. Už ve dvaadvacáté minutě po levé straně ujel Dalimil Mikyska, který našel přesným pasem Daniela Kružíka. Ten vstřelil svou druhou branku v zápase. O několik minut později měl Stadion možnost přesilové hry, ale do výraznější šance se nedostal. Příležitosti se zrodily až ve druhé části druhé třetiny.

Nejprve domácí Petr Koblasa vybídl ke skórování Jozefa Baláže. Ten však trefil tyč. Následně po faulu karlovarského Martina Rohana bylo nařízeno trestné střílení. Filip Kuťák, který byl faulovaný, svou šanci proměnit nedokázal, trefil jen brankáře Petra Hamalčíka. Závěr třetiny patřil domácím, nejprve Matyáš Váňa neprostřelil gólmana Krále. To se podařilo až v poslední minutě Matěji Zabloudilovi, jehož přesné zakončení bylo nechytatelné. Po čtyřiceti minutách hry vedly Vary 3:0.

Litoměřickým se povedl vstup do třetí třetiny. Michal Vitouch s Ondřejem Procházkou začali přečíslení dva na jednoho, které zakončoval přesnou ránou z první Jakub Šedivý. Postupem času se hra přiostřovala a vše vygradovalo pěstním soubojem Dalimila Mikysky a Tomáše Gumana. Hosté si sice vypracovali několik drobnějších šancí, ale prosadit se už nedokázali. Litoměřice ve druhém přípravném zápase prohrály v Karlových Varech 1:3.

Jakub Grof (HC Energie Karlovy Vary): „Podle výsledku i předvedené hry hodnotím toto utkání kladně. Do zápasu nastoupilo i několik mladých hráčů, ze základní sestavy jich naskočilo asi šest. Bylo to velice pozitivní, když mladí hráči velice dobře fungovali na ledě šedesát minut. To znamená, že jsou na to naučeni a pro nás je to jedině dobře. Obránci mile překvapili, hra v systému, práce v obranném pásmu, byli sebevědomí na puku. V útoku byly také zajímavé věci. Zápas splnil, co jsme očekávali a výsledek je spíše bonus.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Byl to divoký hokej. Utkala se proti sobě dvě mladá mužstva ve kterých byly sestavy mixované. Jinak to byl vyrovnaný zápas. Bohužel jsme dostaly tři stejné branky po chybách v útočném pásmu a přečíslení. To si nemůžeme dovolit proti kvalitnímu soupeři, stálo nás to zápas. Mělo to nasazení, bylo tu i pár dobrých věcí, takže z naší strany prospěšný zápas. S omlazenou sestavou jsme přijeli z důvodu vyzkoušení hráčů. Bylo to tak i po domluvě s Karlovými Vary, že postavíme mladší mužstva. Ve čtvrtek nás čeká zápas na Slavii, do kterého půjdeme asi v kompletnějším složení. Proto dnes dostali někteří starší hráči volno. Nemáme tak široký kádr, abychom mohli postavit čtyři lajny jenom z mladých, takže jsme to hráli na tři. Není to nic proti ničemu, je to příprava a mělo to alespoň i kondiční stránku pro nás.“